Ğ ile başlayan bir kelime yokken neden ğ nin büyük harfi var?

Bak yine aklım karıştı azıcıkda beynim sulandı. Bak gene çıldırmalardayım. Ahha işte başlıyor. Elimde nescafem bir elimde sigaram oda da bir sağa bir sola bir aşağı bir yukarı koşuyorum sonra odanın tam ortasında duruyorum ( çetvelle odanın tam orta noktasını işaretlemiştim önceden ) sigaramdan bir duman alıyorum nescafem heryere dökülmüş önce tavana bakıyorum sonra tabana. Sonra birden o çıkageliyor. O bana anlamsız şekilde bakarken bende ona manasız gözlerle bakıyorum sonra o konuşmuyor ben susuyorum. Nekadar zaman geçtiğinin farkında değilim birdenbire kendimi yatağın üstünde otururken buluyorum. Nekadardır yatağın üzerindeyim bilmiyorum. Şimdi bu ''ğ'' ile başlayan bir kelime yokken neden bu ''ğ'' nin büyük harfi var.
Neden kaplumbağalar ayakta işemiyor?

Güncellemeler:
la içtiğimiz kısa parliament

1|0
10|23

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Sen gece gece tribe girmissin neden bizide sokuyosun ki :D simdi evde cetvel ariyorum odanin orta noktasini merak ettim :D

1|1
    0|0
  • wc de mı aklına geldı bu?

0|1
    0|0
  • Çünkü başlık atarken bütün harfler büyük yazılır.
    Saygılar..

0|1
    0|0
  • 4 sene hemen hemen hergün alkol içtim, belkide milyarlar yatırdım alkole. Şu kafayı bikez bile yakalayamadım bana yazıklar olsun.

0|1
    0|0
  • Büyük harflerle başlık falan yazılırken kullanılması için olabilir bence

0|1
    0|0
  • Kafamda deli sorular

0|1
    0|0
  • çünkü azerbaycan türkçesinde ğ ile başlayan kelimeler var muhtemelen diger türk ülkelerinde de var.

0|1
    0|0
    • ya ben salladım galiba. iki saattir düşünüyorum ğ ile bişey bulamadım. ama olması lazmdı :o

• Soruyu keşfeden zekı insan tebrik ler👏

0|1
    0|0
  • Ben de sana bir soru sorayım mı?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• büyük olarak kelime içinde yazılması için EĞLENCE EğLENCE diye mi yazacaksın

3|2
    0|0
  • Evet hayatımıza yön verecek bir araştırma

0|1
    0|0
  • Çok dogru bir varsayım

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Baba Ğ ile başlayan kelime yok doğruda güzelim Türkçemize her geçen gün yeni bir kelime giriyor. İlerde girer ne olur ne olmaz diye adamlar 100 sene önceden düşünmüş hatamı etmiş? :)

0|1
    0|0
  • Osmanlıca bir kelime , arapça ve farsçadan etlik kazanmıştır. bir çok harfin okunuşunda gayın gaf kelimeleri kullanılır. Fakat bizim latin alfabesine uyumlu olmadığı için buşekilde türetilmiştir.

0|1
    0|0
  • Beyler yakin sıgaralari

0|1
    0|0
  • Toplumun kanayan yarasina cetveli bastin. Seni tebrik ediyor. Bu konunun yeni anayasaya dahil edilmesini bekliyorum. Seni tebrik ediyorum..

1|1
    0|0
  • Gerçekten De Güzel Bir Soru

1|1
    0|0
  • Gayin harfi Osmanlıcada var ve Türkçe telaffuzu yumuşak bir g olduğu için Latin harflerine geçerken o harf türetilmiş

0|1
    0|0
  • Aklımda binlerce soru ;)

Şu yüzden var bak anlarsın :D

#A (Ğ) AÇ

Anladın mı? 😘

0|1
    0|0
  • sigara karışık mı

0|1
    0|0
  • az iç... nöronlar kayış atmış...

0|1
    0|0
  • Yani büyük harflerle yazı yazmak istesen , KAĞIT yazamayacaktın

0|1
    0|0
  • Ğurbet olsun

0|1
    0|0
  • Başlıklarda kullanılıyor

0|1
    0|0
  • Hocam ne içiyorsan banada var. İlk yorumu buraya yapıyorum. Allah akıl fikir versin.

0|1
    0|0
    • doğuştan kafam azıcık güzel. anne karnında fazla kalmışım doğum esnasında sanırsam

• Ğ tamamiyle israf

0|1
    0|0
  • Diğerlerinin yanında mahcup olmasın diye

0|1
    0|0
  • hAnİ bU bÖyLe YaZaNlAr VaRyA oNdAn

0|1
    0|0
  • Yav ya sendeki beyni kuşa taksalar ters uçar ne içtin sen?

0|1
    0|0
  • çünkü mesele ğ ile başlayan kelimeler değil içinde ğ olan kelimeler çünkü türkçede bazı hrflerle baslayan kelimeler yoktur hepsi yabancı dillerden türkçeye girmiştir yeni alfabe icat edilirken her harfin karsılıgı düşünülerel icat edilmiştir aslında sevinmen bile lazım.. bill gates bile bilgisayar dilinin türkçe olması gerektigini düşünmüştür..

0|0
    0|0
  • İllimünaticlern oyunu bu sırf ona kafa yormayalım diye yapmışlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...