Çocukken olduğu kadar saf olmak?

Şimdi üniversiteye gidiyorum. Dürüst olmak gerekirse bunları başka yerde söylemem yazmam. Bugün eve gelince 11 yaşımda yazdığım günlükleri çıkarıp okudum. Okula gittiğimde, metroya, metrobüse bindiğimde aklımda olan şey genelde kızlara havalı davran ilgisini çek tanış oluyor. Bilmiyorum artık böyle düşünmüyorum. Bugün sınıfımızdaki çocuk bana çocukluğumu hatırlattı. Tip, boy, ses, diksiyon hiçbir şey yok çocukta. Sınıftakiler ve öğretmenler onun aptal olduğunu düşünüyor. Sadece aşırı derecede saf benim çocukluğumdaki gibi. Erkeklerden zarar gelince sert olmam gerektiğini anladım. Kızlar gülünce kurnaz ve zeki olmam gerektiğini. Bu konularda master yaptım sanırım ama açıkçası böylesi hiçbir işe yaramıyor. Bugün okula giderken bunu düşündüm. Artık tüm maskelerimi bırakacağım. Kendim olacağım ama nasıl kendim? Saf olmaktan korkmayacağım. Yaşımdaki bir insanın bilmediği kadar şey biliyor ve okumadığı kadar şey okudum belkide. Bir roman yazabilirim. Piyano çalabilirim. Saatlerce felsefi sohbet yapabilirim. Kilometrecelerce bisiklet sürebilir, Uludağ'ın zirvesinden aşağı kayabilirim. Ayrıca bir kaç tane blog yazıyorum. Sınıf birincisiyim. Kendimi kendime kanıtladığımdan beri bir anlam ifade etmediğini anladım. Hey kızlar olması gereken nedir? Gerçekten maske takan erkekleri mi seviyorsunuz? Ben sadece şunu anladım. Seni sen olmadığın sürece mutlu eden hiçbir şey yok. İstersen sen bu haldeyken kızlar sana pervane olsun. Beni asıl üzen şey buydu. Kendimden utandığımdan beri, onlara kandığımdan beri kızları obje olarak gördüm. Sınıfımdaki çocuk için onlar arkadaş. Belkide erkekler o kadar ince değildir. Ben niye onları obje olarak gördüm? Manipilasyonlardan etkikendim... Şimdi tekrar eski halime dönmek istiyorum. Kızları obje olarak görmek değil en doğal ve en amaçsız şekilde çocukluğumda olduğu gibi bir insan bir dost bir arkadaş olarak görmek istiyorum. Çapkın değildim. Sadece kendimdim birçok kız arkadaşım vardı. Şimdi hiç yok. Sebebi bu değil mi? Soru şu ;
Haklı mıyım?

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Bu arada haklısın bende insnlara saf olmadığını göstermek için bazen kurnazljk yapmaya çalışsam da sonra benim gibi saf insnlari görüyorum ve yaptığım o kadar sacma geliyo ki diyorum aslında asıl kötü olan onlar bunun aptallikla ilgisi yok bence saf olmak iyidir en azından kötü düşünen bir kalbin yok tabi aklını kullanmayi ihmal etmeden sonra goruyosun o aptalca davranan insnlar bir süre sonra olgunlaşır ama sen bozulusn

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Büyüyünce de çocukken olduğu kadar saf olanlar artık "masum" değil "aptal" sıfatıyla adlandırılıyor maalesef. Bakınız me.

1|1
    0|0
    • belki de bu günümüzün artık kurnazların kazandığı temizlerin kaybettiği o yüzden kötü veya kurnaz olmanı gerektirecek bir devirde yaşadığımızdan kaynaklanıyor olabilir :)

• Sen sen olmayı bıraktğn anda karşndakilerde senin bildğn gbi olmaktan çıkar bsylerin farkına varman çok güzel peki bu farkndalk sürecek mi dersin

0|0
    0|0
    • farkındalığı devam ettirmek tek seçeneğim çünkü her zaman tecrübelerimden elde ettiğim bilgilere göre davrandım güncel tecrübelerime göre şu an bu durumu sürdürmek benim için yeni ve daha güzel kapılar açacak... :) teşekkürler yorum için

• Ben teşekkür ederim byle düşndğn icn ☺

• Başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsin 😉

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Hiç bir zaman çocuk kalmayiz

0|1
    0|0
  • Yazının bir noktasına kadar fikirlerim seninle kafa kafaya gidiyordu. Lakin ben hiçbir zaman kendimi bu kadar kibirli görmedim. Tamam kafamda kitaplar yazabilecek kadar deli fikirlerim var. Senin yaşlarında kafa olarak yaşıtlarımın ilerisindeydim, lakin kimseye bir şeyler ispatlamak zorunda değildim, olmadım da. Eskisi kadar saf olmadım olamazdım da, adamına göre davrandım. Çoğu zaman insanlara karşı dürüst olmaya çalıştım. Bu yüzden belki de kaybettim lakin gocunmuyorum; etrafımdaki insanlar benim kadar açık sözlü ve dürüst olamıyorlarsa o onların sorunu. Bu zamana kadar her daim önce kendim için yaşadım, ayriyetten de kendi düzenimi kurdum, TEK BAŞIMA!.. Kimseye hiçbir şey borçlu değilim o yüzden. Ve sen de böyle olacaksın, tabi önce istemen lazım...

0|0
    0|0
    • Yazdıklarımdan benim gibi ol anlamı çıkmasın, sana ''BİREY'' ol diyorum...

• dostum ben hala insanlara hala ezik olmadığımı kanıtlamak için tüm bu kibirli sözleri sarf etmemi gerekli görecek kadar kusurluyum. değerli yorumun için teşekkür ederim.

• Rica ederim kardeşim, iyi geceler...

• sana bu hayatta var olan ve cürümeyecek tek genellemeyi yapacagim aziz dostum
    insanoglunun alisamayacagi hicbirsey yoktur

0|1
    0|0
  • haklısın. kendin ol kim ne düşünürse düşünsün

1|1
    0|0
  • haklısın kanks

0|1
    0|0
Yükleniyor...