Anketli Soru. Namus kavramına inanıyor musunuz? Ben inanmıyorum. Siz inanıyor musunuz?

Anketli Soru. Namus kavramına inanıyor musunuz? Ben inanmıyorum. Siz inanıyor musunuz?

• İnanıyorum
    40% (14)80% (45)65% (59)Oy Ver
  • İnanmıyorum
    29% (10)11% (6)18% (16)Oy Ver
  • Bazen inanıyorum, bazen inanmıyorum
    20% (7)7% (4)12% (11)Oy Ver
  • Bilemiyorum, emin değlim
    9% (3)0% (0)3% (3)Oy Ver
  • Diğer (Belirtiniz)
    2% (1)2% (1)2% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|25

En İyi Erkek Görüşü

• Namus insanın bedeni değil Namus insanın aklını nefsini koruyabilmesidir..
    namussuzluk bedenen işlenen bir suç gibi görünsede duygusal ruhsal ve fiili namussuzluk olabilir..
    bkz: vatan hainleride bir namussuzdur..
    Vatan namustur..
    Silah namustur..
    Ana bacı hatun namustur..
    insanın nefsi Kendisinin namusudur..
    namus kavramını iyi araştır genç kadın.

0|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Diğer. Namus kavramına inanıyorum. Ama namusun kızlık zarı ile olduğuna inanmıyorum. Sen hertürlü naneyi yiyeceksin. Arkadandı ağızdandı. Binbir türlü insanla birlikte olacaksın ama kızlık zarını korudun diye namuslu ayağına yatacaksın oldu.. buna inanmıyorum. Bunu yemezler.
    Tamamen kişisel görüşüm olup kimseye saldırı amaçla değildir. ^-^

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Namus demek :

Esasında eşin olacak ve ilklerin ile sonlarini yasayacagin insana kendini saklamak vede ömür boyu beraber olup bir birine özel olmak demektir.

Aksi sadece basit bir insan olmak ve kolayı secmekten öteye geçemez vede sonu hüsran ve yanlız kalmak olur.

Hayat senin, aldığın kararlar uzun vadede gönlünü ve ömrünü vede yasliligini hoş etmez..

0|0
    0|0
  • namusluyum inanıyorum

0|0
    0|0
    • Sen eşcinselsin seni en büyük namussuz olarak sayıyorlar buna rağmen hala nasıl namus kavramına inanabiliyorsun şaşıyorum doğrusu.

• çünkü çok cahil ve yobazsınız.

• Ne saçma soru böyle
    Namus insanlık göstergesi
    Hayvandan bizi ayıran farklardan

0|0
    0|0
  • her türlü namussuzlugu yapabilirsiniz. o zaman serbestsiniz

0|0
    0|0
  • İnanıyorum

0|0
    0|0
  • inanıyorum ama namus davası falan saçma, gidip birini öldürmek falan. Herkes kendi namusundan kendi sorumludur diye düşünüyorum. Bir başkasına da gidip namussuz diyemez kimse insan ilk önce dönüp bir kendine bakmalı, kendisiyle ilgilenmeli bence. Hani namusda çok önemli birşey bence, bazı şeyler özel olmalı ve toplumda kötü bir laf almamak, çevremizi, kendimizi utandırmamak için dikkat etmeliyiz diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • 22 yaşındayım bu yaşıma kadar önce namusum sonra vatanim sonra ailem için yaşadım ben bizim örf adetimiz var bizim serefimiz var namus kavramına inanmıyorum diyorsun sen düşün bakalım sen biriyle birlikte olsan vs. Bunu biri görse ve ailene babana söylese babanin başını one egdirse senin gururuna dokunmaz mi? Yazık etmeyin kendinize çağdaş olcam diye açın gözünüzü biraz ve yaşadığınız ortamın da farkına varin ne kadar çağdaş da olsan sen Türk evladisin ceddini bil ona göre davran...

0|0
    0|0
  • Namus da bir ideolojidir nerede yasadigina hangi ailede dogduguna ne kadar ozgur dusunebildigine gore degisir. Namustan kastın ne ona gore degisir.

0|0
    0|0
  • İnanıyorum, ancak bahsettiğin şey hatunların bacak arasındaki boktan bir zar ise, ona inanmıyorum..! 50 tane hatunla yatıp üzerine "Bakire bir kadın olmazsa evlenmem" Cümlesi kuranlara da acıyorum..! İnsanın ruhu bakire olsun..!
    Öyle bir toplum da yaşıyoruz ki, turistlere bile hayat kadını gözüyle bakılıyor..!
    Mevzu uzar..! Salla gitsin..!

0|0
    0|0
  • Bu zaten tescillenmiş bir şey. İnanmayan varsa namussuzdur ki inanmıyordur zaten.

0|0
    0|0
  • Inaniyorum.

0|0
    0|0
  • Namustan kasıt bana göre seks ile alakalı değil Alın teriyle paranı kazanacak gidip kazandığı paraları kadınlarla yemeyecek rızkını alkole kumara değil çoluk çocuğuna Ailesine bakacak hırsız olmayacak uzar gider

0|0
    0|0
  • İnanıyorum

0|0
    0|0
  • inanmıyorum ama şunu diyebilirim, namus olayını ahlaka bağlıyorum ben ve kesinlikle 2 bacak arasında değil namus ayrıca dinle de alakası olmayan bir şey insanın vicdanıdır yalan söylememesidir falan gibi...

0|0
    0|0
  • namus var. inançta kültürde yaşamda. kaybeden de yoktur ve varlığını kabullenmez, kimisi de kendine göre yorunlar.

0|0
    0|0
  • Inaniyorm

0|0
    0|0
  • kizlarda namus kalmamis ama bu zamanda

0|1
    0|0
    • Şimdi de kızlar suçlu oldu değil mi? Siz erkekler yok musunuz en büyük ve tek suçlu sizsiniz.

• eskidendi o simdi kizlar namuszluk yapiyor

• Namus kadın ve kız değil Vatandır.

0|0
    0|0
  • İnsanlar namus ve şerefi için yaşar. Bunlar yoksa ölmüştür zaten

0|0
    0|0
  • İnanmayan kesim belli zaten. :D

Namus vücudun her yerindedir. Aynı zamanda akıldadır. :D

0|0
    0|0
  • tabi ki inanıyorum. Diyelim ki senin gibi bir kaşarı kendime eş olarak nasıl alayım? kaç kiçinin altından geçtiğin belli değil, yemek yapmayı bilmezsin, senden anne asla olmaz, saygısızsın konuşmayı bilmezsin vs. Namussuz bir kadınla sokakta gezerken sana bakıp gülen erkeklerin olduğunu düşünsene. yanından geçtikten sonra o gavatın yanındakini ben kaç kere becermiştim diyip gidecek. o nedenle namus kavramına inanırım

0|0
    0|0
  • Çakmışlar sana belli inanmazsın tabi

0|0
    0|0
    • Çakılıp çakılmadığının hesabını verecek değilim sana ne. Evet ayrıca namusa inanmıyorum çünkü namus yok.

• Olur girerim hesap soracak değilim.

• Dünden razı

• Namus var tabi ama neyi namus olarak görüyorsun o önemli

0|0
    0|0
  • İnanıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• namus seksle olmaz olsa bile herkesin namusuna kimse karışamaz

1|0
    0|0
  • Namus kavramına tabii inanıyorum lâkin iki bacak arasında olduğuna değil,

1|0
    0|0
  • Namus var
    Anlayana tabi.

0|0
    0|0
    • Namus yok inanmıyorum bir anlayamadınız gitti.

• Tabiki de inanıyorum. Ama namus sadece kadına özgü bir kavram değildir..

1|0
    0|0
  • tabiki a diyorum..

0|1
    0|0
  • İnanıyorum tabikisi:)

0|0
    0|0
  • ben inanıyorum
    sen neden inanmıyorsun

0|0
    0|0
    • Çünkü namus yok o yüzden inanmıyorum.

• devir bozuk, yapacak bişey yok

• Ateistler ne yazikki çok zor kabul ederler Müslüman olmayı hele sosyal medyada ne DİYELİM ALLAH KENDİ YOLUNA ÇEVIRIR İNŞALLAH :)

• Dindarların tecavüze kılıf uydurduğu bir ülkedeyiz. O yüzden artık çok inanmıyorum.

0|0
    0|0
    • Evet haklısın bendensin.

• Ama onlar öyle yaptı diye herkesin altına yatmayn. Onlar cehaletle Müslümanlığı karıştırmış sapkınlar.

• Evet haklısınız

• Eğer namus yoksa inanmıyorsanız genel evi var inanmayanlar için

0|0
    0|0
Yükleniyor...