Benim nüfus cüzdanımda din hanesinde Müslüman yazıyor ama ben Alevi olarak değiştirmek istiyorum. Sizce mümkün mü?

Benim nüfus cüzdanımda din hanesinde Müslüman yazıyor ama ben Alevi olarak değiştirmek istiyorum. Sizce mümkün mü?

0|0
16|38

En İyi Erkek Görüşü

• Alevi değilim, sünniyim. Ama karşındaki insan Aleviliği bir din olarak görüyorsa sizin ne haddine onun din olup olmadığına karar vermek be hey cahil insanlar? Evet Alevilik bana göre de bir din değil, doğal olarak hak değil ama bu ne beni ırgalar, ne devleti ne de sizin gibi faşist cahilleri. Adam isterse sandalyeye tapar size ne ln?

1|1
    0|0
    • Be kör cahil onca şey yazdım bir tanesine cevap yazdın mı? Yok din bilimi varmış. Kime göre neye göre? Adam benim dinim Alevilik diyor sana ne? Aleviler kendi içinde onlarca kola ayrılıyor. Onlar arasında Hz. Muhammed (S. A. V) peygamber kabul eden de var etmeyen de var. Aleviliği Müslümanlığın mezhebi kabul eden de var etmeyen de var. Bundan kime ne? Aşağıda zırvalamışlar hemen. Tipik orta doğu cahili mantığı. şiyyy ımaa bizim kumşu var. eeee? benim ninemi sıbah uyandırıp namaza götürüyor. eee? dimek ki bütün Aleviler Müslüman. Yuh ebeyinki. Ulan senin bilmem neyini bilmem kim namaza götürüyor diye on milyonlarca insanı nasıl aynı kefeye koydun? Diyorum ya. Senden gerçekten anlamanı beklemiyorum. Ama eminim ki okuyup anlayanlar var yazdıklarımı. Tekrar tekrar söylüyorum sırf gtlerinden başörtüsü yasağına bahane bulmak için bugün sizinkilere benzer zırvaları uydurdular. yok İslam'da yeri yok diye. Biz de yıllarca İslam'da farz olduğunu bile bile, tamam yeri yok dedik. ama size ne dedik

• @XoxBurak İslamiyet dininde mezhep yoktur.

En İyi Kız Görüşü

• Değiştiremezsin. Çünkü bu ülke de bu anlamda bir anlayış yok. Alevilik İslam değildir. Aleviler de Müslüman değildir. Ama tam tersi kabul ediliyor. Namaz kılmıyoruz, oruç tutmuyoruz. Müslüman olmanın gerekliliklerini reddediyoruz. Nasıl olur da kendimize Müslümanız diyebiliriz?

Not: Aleviyim.

0|2
    0|0
    • Trol mü değil mi? Değilse tebrik ettim.

• Bence sen alevide değilsin düz ateistsin @roştîya

• @Roştîya yukarıda yazdıklarını bir gözden geçir. İkincisi sana burda şu olmak zorundasın demedim. Ama sen siz şunu yaptınız kötüsünüz biz buyuz şeklinde ki ifadelerin için dedim.

Erkekler Ne Diyor 37

• Alevilik din değilki sadece bir mezhep... siz yaşadığınız inancı biraz araştırdıktan sonra buna karar verin bence... Yok çokta rahatsız oluyorsanız az daha sabredin yakında din hanesi kaldırılacak nüfus cüzdanlarından o zaman bu değişikliği dert etmezsiniz yaşantınızda...

0|0
    0|0
    • ayrıca "islamda 4 hak mezhep vardır" laflarına da takılmayın.. Kendi görüşlerine yakın olanları hak sayıp , diğerlerini batıl sayan bir zihniyet maalesef toplumlarda mevcut. Ben Hz Ali'yi sizin kadar seviyorum, bu beni birilerin batıl diyerek bir mezhebe tabi kılıyorsa bu onların düştüğü bir gaflettir sadece... Ama aynı şeyi Müslümanlıktan utanacak bir durum olarak değerlendirip kimliğinizden çıkartma çabasındaysanız bu da sizin düştüğünüz bir gaflettir...

• Yine çıktı provokatör hastalar.. Çoğu insan zaten biliyor ama ülkede cahil çok olduğu için ben buradan bir kez daha hatırlatayım.. Alevilik islam dışında bir şey değildir.. İslamın sunnilerden faklı yaşandığı bir oluşumdur. Çok daha özgürlükçü, demokrat ve kadına değer verir. Arabın islam adı altında kendi kültürünü bize empoze etmesini reddeder.

0|0
    0|0
  • Benim bildiğim alevilik te müslümanlıktır deli :)
    Mezhep mi bu?

0|0
    0|0
  • Alevilik din değildir. Alevilik mezheptir. Alevilerin dinide İslamdır.

0|1
    0|0
    • İslam'da 4 mezhep vardır. Birkaç farklılık dışında ibadetleriniz aynıdır. Alevilikte namaz yok, oruç yok, hac kavramı yok, zekat kavramı yok. Aleviler İslam'ın neresinde?

• @Roştîya sadece komsularla sınırlı değil gördüklerim binlercesini biliyorum

• @Roştîya Alevilik İslamdan doğmuştur. İçeriği mevzuları herkesin kendi inancı.

• La kızım neyin kafası bu senin gibiler yüzünden alevileri kötülüyolar !!! Hz. Ali sizin gibileri görse eminim çok üzülürdü

0|0
    0|0
  • bence cahilizm olsun

0|1
    0|0
  • Yiğitlerin piri Hazreti Ali İslam'ın önde gelen neferlerinden Hz Ali bizim şahımız dersiniz ama O'nun canını ortaya koyduğu dini kabullenmezsiniz... Neyin ayrımcılığını yapıyorsunuz...

0|1
    0|0
  • Alevilik bir din olmadığı için değişmez

0|0
    0|0
  • Hayır yeni kimliklerde hiç birşey yazmıycak sabır et

0|0
    0|0
  • mümkün değil çünkü Alevilik bir din değil. kimse cemevleri bile var, dindir demesin... Alevilik dindir iddiasında bulunmak, insanın zekasına hakarettir.

0|0
    0|0
  • kanunlara göre olmaz

0|0
    0|0
  • Alevilik bir din midir arkadasim mezheptir. Keske dinin hakkinda mezhepin hakkinda birazcik bilgin olsa oku ogren biraz

0|0
    0|0
  • Trol müsün hahah :D

0|0
    0|0
  • Alevilik farklı bir dinmiymiş :)

0|1
    0|0
  • Hyrrrrr

0|0
    0|0
  • direk kaldırabiliyor olman lazım aslında. ben ilerde çocuğuma boş bırakcam

0|0
    0|0
  • peki alevi olarak Hz. Aliyi örnek almıyormusunuz.. ee Hz. Ali müslüman değilmiydi..

0|1
    0|0
  • Ah keşke dinin hakkında birazcık bilgin olsa

0|0
    0|0
  • Alevi din değil ki. Bu kadar mı cahilsin?

0|1
    0|0
  • Alevilik din degildir

0|0
    0|0
  • Alevilik dinmi şu an kimliginde ne yazması gerekiyorsa o yazıyo işte

0|0
    0|0
  • Sormak lazım

0|0
    0|0
  • Allahını seven şu kıza wikipedia fırlatsın

0|0
    0|0
  • Sende alewilik ayrı bir dinmi yoksa mezhep mi

0|0
    0|0
  • Değil.

0|0
    0|0
  • Musluman ulkesinde oldugun icin mecbursun buna.

0|0
    0|0
  • yeni kimliklerde din yazmayacak

0|0
    0|0
  • alevilik mezheptir kardeş :)

0|0
    0|0
  • alevisin ve müslümansın bence saçmalama

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 15

• Etik olarak mumkun olmali ama burasi turkiye.

1|1
    0|0
  • Alevilik bir din değil, mezheptir. Cahillikte son nokta. Müslüman olmadığınızı sanıyorsunuz herhalde😂😂😂

0|1
    0|0
  • alevılık Muslümanlıgın ıcınde gecıyor zaten..

0|0
    0|0
  • Senin gibi Aleviler yüzünden Alevilik yanlış tanıtılıyor zaten. Saçmalamayın lütfen

0|1
    0|0
  • Aleviler Hristiyan mi? ne zamandan beri mezhep yazıyor allaskina

0|0
    0|0
  • Müslüman değil islam yazıyo zaten ve mezhep kısmı olsaydı kimlikte alevi yazarlardi zaten mezhep başka din başka

0|0
    0|0
  • aleviler müslümn değil mi?

0|0
    0|0
  • Alevilik bir DİN DEĞİLDİR.
    Şaşırmayınız, kendinize geliniz.

0|0
    0|0
  • yeni yasada mümkün galiba...

0|1
    0|0
  • Aleviler Müslüman değil mi kardeş

0|0
    0|0
  • Mezhep yazılmaz din yazılır ne yani sen Aleviliğin Müslüman mezhep olmadıgını mı iddia ediyorsun.

0|0
    0|0
  • Alevilik din mi canım benim

0|0
    0|0
  • Ateist olcakti sanirim o :))

0|0
    0|0
  • Alevilik din değil mezheptir. Neye inandığını bile bilmiyorsun daha

0|1
    0|0
  • Aleviler müslüman değil mi yanlış mı biliyorum