Eşcinselliğe bakış açınız nedir?

Soru basit eşcinsellik hakkındaki düşünceniz nedir?

• Sonradan oluşan bir hastalıktır, tedavi edilmelidir.
    26% (8)48% (19)38% (27)Oy Ver
  • Hastalık değil yönelimdir, tedavi edilecek durumu yoktur.
    74% (23)52% (21)62% (44)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

3|1
8|20

En İyi Erkek Görüşü

• Hastalık değil, yönelimdir. Eşcinsellikten ziyade LGBTİ-Q olan tüm bireyleri destekliyorum. Hatta eşcinsellerin evlat edinebilme, evlenebilme gibi haklarının olduğunu da düşünüyor, savunuyorum. (:

1|0
    0|0
    • Bunu ben de savunuyorum ama saçma sapan ahlaki yargıları olan bir ülkede imkansıza yakın bu :(

• Ülkemizde ancak 100 yıl sonra olacak şeyler zaten bunlar. Ahlaki değerleri olan bir ülke de değiliz ayrıca LGBTİ-Q bireylere ve savunucularına sapık derler baba kızına tecavüz eder hiçbir şey söylemezler. İmkansız olsa da bir gün mutlaka herkes kabullenecek bu durumu. (:

En İyi Kız Görüşü

• Hastalık değil yönelimdir, tedavi edilecek durumu yoktur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Soru basit ancak cevap o kadar basit değil :)
    Bir hastalık değildir, en azından DSMIV'te yer almaz.
    Yönelim demek ne kadar doğru tartışılabilir. Yönelim kelime olarak biraz isteğe bağlı olma durumunu çağrıştırıyor bende. Cinsel tercih kalıbındaki "tercih" gibi absürd bir anlamı var. Bir şeyi "tercih" etmeyiz aslında, öyle doğarız.

2|1
    0|0
    • "Yönelim" derken kastettiğim insanın elinde olmadan içgüdüsel olarak bir şeyi istemesi durumuydu zaten :)

• @babato150 Tam olarak o anlama geliyor aslında. En azından bu alanda. Farklı düşündüğümüz konu da bu zaten sanırım.

• Patolojiler değişebilir toplumsal yargılara göre ki çoğunlukla toplumsal yargılardan bağımsızdır bu durumlar. Yani daha çok deneysel ve bilişsel psikoloji açısından bakılınca bu böyle. Klinik olarak belirlenen patolojiler zaten toplumla çok bağlantılı olmaz tamamen tıpsal kökenli oluyor.

• Kadını erkekten uzak tutmak için herşeyi yapan sonrada eşcinselleri lanetleyen Allah. Söylesenize bu adamın amacı ne böyle?

0|0
    0|0
  • kesinlikle hastalıktır. Tedavi yollarına başvurmalıdırlar.. Bu onların dünya hayatlarında imtihan sebeblerindendir. ALLAH yar ve yardımcıları olsun ve onlara ŞAFİ ismiyle şifa sunsun amin...

0|0
    0|0
  • kimin ne açıdan baktığı önemli değil eşcinsellik hastalık değil kişinin özelliklerinden biri bu bilimsel bir gerçek.

1|0
    0|0
    • Değiştirilemez olduğunu biliyorum ama insanların bu konudaki genel bilgi ve düşüncelerini merak ettim.

• bu bilgi veya düşünce değil bilgisizlik ve inançtır veya inkar etmedir.

• eşçinselliğe bakışım gayet sertir
    kesin olarak helak olacak bir toplum
    fakat bu trans olup hayatını normal yollarla idame edenlere değil

0|0
    0|0
  • bence sonradan oluşan ama hastalık olmayan bir yönelimdir.. insanların insanlara olan güvenleri azaldıkça hemcinslerine yöneliyorlar.. uzun uzun yazmaktan ziyade saygı duyarım kim kimsen hoşlanırsa ama bu insanları bu durumlara iten nedenlerde incelenmeli.

0|0
    0|0
  • Bize bulaşmasınlar da ne yapıyorlarsa yapsınlar. Neden öyle oldukları umrumda bile değil.

0|0
    0|0
  • hastalktir yalnıs sıkkı tıkladım

0|0
    0|0
  • Ben iksinede inanmiyorum.
    Bence tercih. Kimisi elma sever kimisi armut sever. Ben boyle goruyorum.
    Bazisida verilen 2 nimetide deglendirmek lazim der.

0|0
    0|0
  • Tedavi edilsin

0|0
    0|0
  • hormonsal bir hastalıktır tedavisi tam anlamıylada yoktur psikolojik destek lazım hormonsal olanlarda erkekler biraz kızlara benzer kızlık hormonu fazlalığından kıza benzemeyen erkek görünümlü gaylerde vardır onların ki yönelimdir işte

0|0
    0|0
  • b dedim sonuna kadar da destekliyorum.

0|0
    0|0
  • Hastalık değil doğan görünümlü şahin gibi birşey sanırım içi kadın dışı erkek felan oluyo galiba.

0|0
    0|0
  • normal bırsey

1|0
    0|0
  • Doğru bulmuyorum ama saygı duyuyorum

0|0
    0|0
  • Banane onun cinsel tercihinden.

0|0
    0|0
  • Eşçinselere ölüm