Aileye Ateist Olduğumu Nasıl Açıklarım?

Bayağı dindar bir aile ortamında büyüdüm. Dedem imam, babam ise çok sinirli biri. Ateist olduğunu nasıl açıklarım? Kafama sıkarlar diye korkuyorum açıkçası

0|0
14|29

En İyi Erkek Görüşü

• İ'lem Eyyühel-Aziz!
    Aklı başında olan insan, ne dünya umûrundan kazandığına mesrur ve ne de kaybettiği şeye mahzun olmaz. Zira dünya durmuyor, gidiyor. İnsan da beraber gidiyor. Sen de yolcusun. Bak, ihtiyarlık şafağı, kulakların üstünde tulû' etmiştir. Başının yarısından fazlası beyaz kefene sarılmış. Vücudunda tavattun etmeye niyet eden hastalıklar, ölümün keşif kollarıdır. Maahâza, ebedî ömrün önündedir. O ömr-ü bâkide göreceğin rahat ve lezzet, ancak bu fâni ömürde sa'y ve çalışmalarına bağlıdır. Senin o ömr-ü bâkiden hiç haberin yok. Ölüm sekeratı uyandırmadan evvel uyan!

Aklımdan hiç çıkmayan vecize :-)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 28

• Hayret. Dindar bir aileden ateist birisi çıkıyor. Dinci bir ailen olsa anlardım belki ama... Umarım doğru yolu bulursun başka birşey diyemiyorum canım benim...

0|0
    0|0
  • Nasıl ateist olduysan bu pırlanta ailenin içinde :D

1|0
    0|0
  • Eğer senin için geri dönüşü yoksa git direk söyle baban ya da deden kafana sıkar, gittiğin yerdede hatanı anlarsın ama iş işten geçmiş olur, ben yinede yol yakınken söyleyim özüne dön öyle bir aileden nasıl böyle bir evlat yetişir yazaı anana babana

0|0
    0|0
  • olmadan önce düşünecektin cehennem senin gibilere daha yakın allah dinini bilipte hale başka dinlere yönelenleri azap içinde kıvrandıracak sende onlardan birisisin ya allah sığınıp tövbe edip islam dinini seçeceksin ya da zalimlerden olacaksın

2:24 - Yok yapamadıysanız, ki hiçbir zaman yapamayacaksınız, o halde yakıtı insanlar ve taşlar olan, inkârcılar için hazırlanmış ateşten sakının.

0|0
    0|0
  • Açıklama! Ben de ateistim. Hiçbir zaman dine inanmadım. Çocukken de inanmadım. Bilim kurgu romanları bana dinden daha ilginç geldi çocukken. Ateist olmak birey olmak demektir. Türkiye gibi bir yarı feodal toplum bireylere alışık değildir. Açıklarsan bedelini çok fena ödetirler sana. Bana ailem bir bedel ödetmedi ama toplum ödetti... benim kendi irademle verdiğim kararın bedelini bana çok fena ödetti. Sakın açıklama! İnanıyormuş numarası yap. Nasıl olsa iki yüzlü bir toplumun ortasındasın...

0|0
    0|0
  • ajajajajajajjajaja. ergenliğin zararları. marjinal Qız seni. ben olsam evlatlıktan reddederim bu kadar açık net.

1|0
    0|0
    • Ergen demişsin ama senden büyüğüm?

• benden küçüksün demedim. ergensin dedim. gördüğüm tüm ateistler ergen sen de farklı değilsin büyük ihtimalle. cahillikten hepsi. azıcık okusan araştırsan. daha evrim teorisini big bang teorisini bilmiyorsundur. sanki elbise değiştiriyorsun. zart diye ateist oluyosun.

• G*tünden korkuyon din değiştiriyon :)

1|0
    0|0
  • söylee :D hiç bir şey olmaz :D ben şüphelerimi anlatttım onlarda bana çok zıt gitme ne yaparsan yap dediler

0|0
    0|0
  • kişinin inacını ailesi seçmez kendi seçer

0|0
    0|0
  • Aciklama, aman aciklama.

Hosgörü göstermeyecekler, hayatin kararir ve kafana bile sikabilirler dogru.
    Ateist olarak söylüyorum.

0|0
    0|0
  • Yok say gitsin

0|0
    0|0
  • dindar bir aile de yetişen kimse ateist olmaz bir... olsada bunu ailesine açıklamak istemez iki... yazdıklarını pek inandırıcı bulmadım üç...

0|0
    0|0
  • Hiç söyleme, boşuna başına dert alırsın

0|0
    0|0
  • Aciklama o zaman sende

0|0
    0|0
  • Hiç kimseye bir şey açıklamak zorunda değilsin heleki açıkladıktan sonra kötü hissediceksen

0|0
    0|0
  • Bana mesaj atmalısın. Ateist olduğuna emin misin :)

0|0
    0|0
  • açıklama bence :D dfdf

0|0
    0|0
  • Bence direk soyle zaten gereğin yok oksijen israfisin bari az gunahla geberirsin

0|0
    0|0
  • Hata sende değil yetiştirenlerde yaşadığın çevrede

0|0
    0|0
  • keşke sıksalar

0|0
    0|0
  • Hiç açıklama o zaman ne gerek var sende kalsın

0|0
    0|0
  • korkma sıksalar da boşa gider. bişey olmaz sana

0|0
    0|0
  • Kafana sıkacaklarsa açıkla.

0|0
    0|0
  • yapma aklını kullan

0|0
    0|0
  • söyle kafana sıksınlar o zmn görürsün ateistliği

0|0
    0|0
  • Bubacım ben ateistim de. Baktın kafana sıkacak gibiler Zübük gibi namaza dur. Onlar sıkılana kadar namaza devam. Hem ölüm korkusuyla belki imana gelirsin.

0|0
    0|0
  • Dindar olmayan müslüman erkekler hiç olmazsa Cumaya gidiyor da, kadınlar zaten ateist gibi yaşıyor. Bir açıklama yapma gereği yoktur bence.

0|0
    0|0
  • Zorrr.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Söyleme o zaman..

0|0
    0|0
  • Açıklama

0|0
    0|0
  • Açıklama çünkü onlara bu yaştan sonra bir şey anlatamazsın ben kardeşlerim hariç söylemedim aileme

0|0
    0|0
  • aciklamak zorunda degilsin boylelerse

0|0
    0|0
  • Açıklama borcun yok kimseye. Zorla sana oruç falan tutturmuyorlarsa uğraşma.

0|0
    0|0
  • Neden ateistligi sectin? Muslumanlikta bulamayipta ateistlikte buldugun sey nedir?

0|0
    0|0
  • Açıklama ama azıcık belli et 😂😂 karşı gel falann

0|0
    0|0
  • Kendi ailemdekiler de benimle aynı görüşte oldukları için problem olmuyor, nasıl açıklanabilir emin değilim.

0|0
    0|0
  • Açıklama bende açıklamıyorum lafam rahat içimde yaşıyorum

0|0
    0|0
  • Sıksınlar gittigin yerde ogrenirsin allahi ne guzel iste

0|1
    0|0
  • Bence açıklama çünkü kafana sıkarlar 🙈🙈

0|0
    0|0
  • Aciklamak zorunda degilsin ki.