Bir şey bilmediği halde o konuda uzman edasıyla konuşanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hayır bir de bilmedikleri konunun mesleğini yapıyorlar, acı olan taraf o :D Yok "gerçekten öyle olabilir, bir açayım interneti bakayım" da yok, "ben bilmiyorum sen biliyorsun" triplerine bürünüyorlar. Değişik :/ Sinir oluyor musunuz bu tiplere?

0|1
8|37

En İyi Erkek Görüşü

• eşcinsellik için yorumları görünce bayılıp ayılıyorum bazen.

2|1
    0|0
    • Hastalık o ya, gibi yorumlara mı...

• çünkü işine öyle geliyo cahil bilgisizliğini kabul etmez o haklıdır hep o konuşmalıdır o kusursuzdur

• :DD çok iyi bir cevap olmuş. Ayrıca katılıyorum. Birisi dini inancım veya cinsel yönelimim yok diyor ve ona anında düşman oluyorlar , sanki adam suçmu işledi , birisinimi öldürdü. Nereden geliyor bu nefret anlamıyorum ki.
      Neyse abdest alıp geliyorum 1 dk

En İyi Kız Görüşü

• sinirleniyorum içimden onların yanlış veya eksık bildiğini göstermek geliyor ama öyle insanların yanında açığa çıkmakta sorun. Bir şeye müdahale edince bir anda göz önüne geliyorsun bende gerekmedikçe pek müdahale etmiyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• Tamam bir önceki sorundaki görüşler için sinirlenme yahu. Takma boşver. Cahil olmak da güzel her şey hakkında bilgin oluyor işte.. Onların da her şey hakkında bilgisi var.

1|2
    0|0
    • Gördün mü onu :/ Hayır gerçekten bilmediğim bir şey olduğunda her zaman söylerim "doğrudur ben böyle biliyorum" diye. İnsandan da bunu bekliyorum, karşılığı gelmeyince haliyle sinirleniyorum.

Soruda cevap veren cahil değil yalnız, o mesleği yaptığını iddia eden biri.

• Her meslek değil, bu meslek. Yani bu konuda insanları yönlendiren bir meslekteymiş ablamız. Ama ne hikmetse yönlendirdiği şeyi bilmiyor.

• Ülkemizdeki kişilerin fikirlerine bakarsan ne halde olduğumuzu anlayacaksın. Siyasi partiye oy verenler mevcut hükümeti savunanlar geri kalan kısıma canım diyor mevcut hükümete vermeyenler, verenlere canım diyor.. Buna bakılırsa ülkemizdeki insanların hepsi canım. Onun için çok da şaşırmamak lazım. Mutlak doğru vardır onlar için o da onların sadece bildikleri doğrulardır.

• Türk halkının yüzde doksanı hakkında konuşuyoruz sanırım :D malesef insanlarımız "bilmiyorum" demeyi kendilerine yediremiyorlar.

Dün burada birisi tıbbi yardım istemiş, konuyu hatırlamıyorum. Bir arkadaş saçma sapan bir şey yazıp insanları yanlış yönlendirmiş. Nerden çıkardın dediğimde de "Yauw ne biLeyim saLLadım işte ahhhaha" şeklinde bi' cevap aldım.

Herkes bilgili taklidi yapsa da bilgiye ulaşacak sabır çok az kişide var :))

1|0
    0|0
  • Evet kendisini ifade edemeyen insanların hiç bir fikri olmadığı konulara karışmasından bende rahatsızım. Kendi zavallılı yaşamlarını hiç anımsamadan başkalarını eleştirenlerde ıcınde.

1|0
    0|0
  • Sende burada birinin bir şeyi bilmediği konusunda eminsin misalen. Belki de sen yanlış biliyorsun. Belki de ben bu görüşü yaparak ben yanlış bilgi iletiyorum. Vs vs uzar :D

1|0
    0|0
    • Elmaya armut diyen bir insana "belki de doğrudur ya" denmez ama. Bu göreceli bir doğru değil, açıp herhangi bir yerden araştırıldığı takdirde doğruluğu ortaya çıkacak bir şey.

• Her insanın sinir olduğu insan tipi farklı, benimki bu😅

• Kötü seçim diyemem :D

• Cahillik ne güzel, her şeyi biliyorsun :) diye düşünüyorum. Sonra oturup atıp tutmalarını dinleyip şükrediyorum iyi ki böyle değilim diye :)

1|0
    0|0
  • adam biliyordur belki peki sen nereden böyle bir kanıya varıyorsunn?
    belki sen öyle düşünüyor olamazmısın?

1|0
    0|0
    • Olamam, çünkü ne kadar kendimden emin olsam da biri aksi düşüncemi savunduğunda açar araştırırım tekrar.

• Öyle dedi zaten ve engelledi :) Ama sorun şu, benim söylediğim gerçek olan. Onunki değil. Bunu herhangi bir siteden açıp öğrenebilirsin.

• o zaman kesinleşmiş bu iş
      birde hakaret etmediğin halde seni engellediyse ayıp etmiş
      banada çok yaptılar onu tahamül yok malasef
      öyle diyorsan öyledir...

• herkes bilgisine göre konuşsa ne güzel olacak ,

ama mesela bazen yardımcı olmak için bu tipte konuşan insanlar var , o tip insanları severim mesela , iyi niyetli olduklarını düşünüyorum bu tip kişilerin.

1|0
    0|0
  • Kişisel görüşün alakasız bir mesleki ya da bilimsel, akademik görüşe dönüşmesi yanlış tabii. Boşuna polemik konusu oluşabiliyor bu durumda...

1|0
    0|0
    • Başım ağrıyor, ama yazılan şeyi anlamayacak kadar ağrıdığını düşünmemiştim :/ 10 kere okudum, yok tık yok... Ne demek istediniz :/

• Umarım sallamıştır da bu alanda bu kadar bilgisiz biri yer edinmemiştir.

Teşekkürler, umarım :/

• Bence de umarım ki sallamıştır.
      Rica ediyorum, keyifli paylaşımlar...

• Işte o benim her konuda bilgim olduğunu kesfediyorum :)

1|0
    0|0
  • Kendi ayağına çelme takıyor.

#streç

1|0
    0|0
  • Nedense bazılarına bilmiyorum demek çok zor geliyor
    İlla bir fikir beyan etmek zorunda hissediyorlar kendilerini

1|0
    0|0
  • M4llık bedava.

1|0
    0|0
  • Birçok kişi cahili bilmeyen kişi olarak nitelendirir. Hayır. Bilmeyen insan cahil değildir. Bilmediği halde o konuda emin konuşmak, ve söylenen doğru bilgiyi kabul edemeyip sürekli üste çıkmak için gayret gösteren insanlara deni cahil. Bu kişilere laf anlatamazsınız bile..

1|0
    0|0
  • Bırakıyorum onları köşe de oynuyorlar :)

1|0
    0|0
  • Adamlar biliyolarda konuşuyolar :) :) Sen bilemezsin bunu :D :)

1|0
    0|0
  • Agir malla r

1|0
    0|0
  • Evet, önceden daha çok görüydum. Bu sene pek görmedim. Dönüp bana sen de zaten öylesin, kime diyorsun deme de rezil etme 😂😂😂😂😂😆😆😆😆🤓🤓😊😊😊👍👍👍👍

1|0
    0|0
  • Dikkate almıyorum sadece başka birşey düşünmem tartışmam onlarla

1|0
    0|0
  • İdare etmek lazım öyle tipleri :)

1|0
    0|0
  • Türkiye üzerinde bunlardan binlerce belki de milyonlarca var :(
    evet, sinir oluyorum

1|0
    0|0
  • Sinir olacak o kadar çok şey var ki... Uzun zamandır bu ve benzeri tiplerle karşılaştığımda zemine göre bağlantı kuruyorum, bence bir çok şey "anlamaktan" geçiyor. Karşımdakini anladığımda (en azından niyetin) ona göre davranabiliyorum. :)

1|0
    0|0
  • Artık daha dikkatli olucam 😄😄

1|0
    0|0
  • Bir kere pdr ile psikoloji aynı şey :P yok yahu ne sinirleneceğim

1|0
    0|0
    • Yahu buna sinirlenmem, bilmeyebilir bir insan. Ama gidip de "ben meslek danismaniyim" dedikten sonra bu ikisinin aynı şey olduğunu, "psikolojik pdr" olduğunu (bu da neyse) söylerse bir insan, sadece gülünür.

• Aynen gülmek lazım

• Kezban olarak goruyorum o tur insanları

1|0
    0|0
  • Aynı ben 😂😂

1|0
    0|0
  • Dovesim geliyo 😀

1|0
    0|0
  • Cok biliyorsun ukala diyemediklerime "o da senin bakis acin" diyip yalandan gulumsuyorum

1|0
    0|0
  • Beyni önünde olanlar

1|0
    0|0
  • Zoru basariyorlar

1|0
    0|0
  • bu tiplere "herbokolog" denir :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam