Sizce tecavüze uğramış olan kadın ne kadar açık giyindiyse tecavüzü haketmiş midir?

Ahlak, iman, insanlığın tükendiği yerde bu gibi davranışlar ortaya çıkıyor maalesef. Önüne nasıl geçilmeli derseniz gerçekten bilmiyorum. Bu artık çok farklı bir boyut aldı. Kadınlara nasıl giyinmeleri hakkında televizyonlarda akıl veren hacı hocalarımız, anne babalarımız oğullarına ahlak dersi verse insanlık dersi verse her şey daha iyi olacaktır. Çünkü kapalı giyinen kadına tecavüzü şort giyene yapılan tecavüzü bırak çocuğa, hayvana hatta cansız nesnelere yapılan tecavüzü konuşur olduk. Bu durumda kadınlarımıza nasıl giyinmeleri hakkında öğüt vermek yerine çocuklarımızı eğitsek daha mantıklı olur bence. Bu konuları hala konuşuyor olmamız çok acı, evet. Ama tecavüz davalarında cezada uygulanan ''tahrik'' indirimi iyi hal, zırt pırt indirimi gibi uygulamalar yapıldıkça insan gerçekten şaşırıyor ve sinirlenmemek üzülmemek elde değil. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Tecavüz hak edilebilecek bir şey değildir. İnsanlık dışı, hiç bir karaktere sığmayacak bir davranıştır. Açık giyinen kişi de tecavüzü hak ediyor demek vicdansızlıktır. Fakat bu demek değildir ki açık giyinen kişinin yaptığı bu hareket doğrudur. Bana kalırsa açık giyinen hatalı, tecavüz eden iğrenç bir varlıktır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• o kadar haklısın ki. ben tecavüze uğradım insanlar açık giyinmiş şöyleymiş böyleymiş dedikçe aklımı kaybediyorum. sen bir nesle kızım içkini elinden bırakma kızım bunu sokakta giyme kızım geç olmadan eve gel diye eğitirsen olacak şey buydu razı gelmek suçlu psikolojisine girmek biri de çıkıp demiyor ki niye o ilaç atanın annesi içkisine ilaç atma deme gereğinde bulunmamış. ben istediğim gibi gezerim istediğim insanla birlikte olabilirim. iki kişi bir karar verip birlikte olduk diye artık her önüme gelen bedenime dokunsun demek zorunda değilim ki. hayır hayır demektir bunu insanların anlaması lazım. kimse ah şu tanımadığım adam gelse de zorla ırzıma geçse demez. kızım olursa asla onu kısıtlamayacağım oğlum olursa ona öğreteceğim bunu yapmak yanlış şunu yapmak doğru değil kadınlar cinsel obje değil şeklinde. umarım insanların kör gözleri açılır.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• çıplak gezse bile tecavüzü hak etmez, 3 tane abaza öyle dedi diye o kadınları yargılamak doğru değil. dileyen dilediği gibi giyinir.

1|1
    0|0
  • Öncelikle yapılan sapıklıkları kesinlikle haklı göstermeye çalışmıyorum ama dinen bir erkeğin kapatması gereken yerlerle bir kadının kapatması gereken yerlere bakarsanız erkeklerin yaratılışında olduğunu anlayabilirsiniz..

Burda işin büyük bölümü bayanlara düşüyor, giyiminize biraz daha özen gösterirseniz sapıkların oranıda baya bir azalır..

Mini giymesenizde olur, kot pantalonunuz o kadar dar olmasada olur, gögüs dekoltesi yapmasanızda olur, olurda olur..

Şimdi diyeceksiniz çocuklardamı, yaşlılardamı, erkeklerdemi vs açık giyiniyor? diyeceksiniz muhtemelen..

Size bakarak yapıcaklarını yapmaya cesaret edemeyen sapık ruhlu erkekler yukarıda saydığınız gibi güçlerinin yeteceği kişilere yöneliyor..

Boşuna Peygamber efendimiz (s. a. v.) dememiş;

*Cehennemde taşlar ve kadınlar vardı

*Cehennem ehli ekseriyetle kadınlardı

*Önce baktırana sonra bakana lanet olsun

Erkeklerin 100 yıl önceki ve bugünkü giyimine, sizin 100 yıl önceki ve bugünkü giyiminize bir bakın..

Muhtemelen bir 100 yıl sonra iç çamaşırlarınızla gezeceksiniz zira avrupa ve amerikada ufaktan başlandı..

0|0
    0|0
  • İsterse çırılçıplak gezsin, tecavüz edende, onu doğuran annede, büyüten babada o***evladıdır. Tecavüzü hak etmiş diyen kişilerde aynı şekilde :) saygılar.

1|1
    0|0
    • Ama her şeyi aileye bağlamamak lazım. Aile ne kadar iyi terbiye verirse versin eğitirse eğitsin kişi bir zaman sonra kendisini eğitir aile de bir yere kadar.

• Hiçbir canlı ne yaparsa yapsın tecavuzu hak etmez ve bunu yapan şerefsiz de hiçbir indirimden faydalanma malı. Bana göre insan bile değilller işkence ile öldürülmeliler.
    Sadece ortam çok kötü , tedbir amaçlı kendi yakınlarıma gece geç saatlerde ve teşhir derecesinde açık giyinme mesini isterim. Çocuklarımada özel bölgelerini koruması için yapması gerekenleri anlatırım.

1|0
    0|0
  • Önce düşüncesi kirli olan cezalandırılmalı, bir kadın çırılçıplak dahi olsa ona karşı hiç şehvet duymazsın eğer zihninde sıkıntı yoksa. İkinci olarak da açık giyinip çekici buldukları erkeklere gülümseyip çekici bulmadıkları erkeklere sapık diyen kadınların da tecavüzde dolaylı yoldan payı vardır. O kadınların yaptıklarını mert kadınlar çekerse orası ayrı mesele tabii

1|0
    0|0
  • Doğru olanı yazmışsın zaten. " anne babalarımız oğullarına ahlak dersi verse insanlık dersi verse her şey daha iyi olacaktır"

1|0
    0|0
  • Tecavüz nedir gerçekten saçmalık abi tamam kadın açık saçıktır gözün gönlün şenlenir iç çekersin of bunu ben naparım bilmem ne ama karşındaki istemedikten sonra sen ne yapmaya çalışıyorsun hayalleri var kendi hayatı var bir insanın hayatını karartacaksın öyle insanlara cani demek caniliğe hakaret bu ülkede herkes eşit değil bunu bariz görüyoruz kim nasıl giyinmek isterse giyinmeli kimse buna karışmamalı milleti zorla kapatmak yerine kendi haline bırakmak lazım kendi yolunu seçer

1|0
    0|0
  • Neden Hak Etsin insana rızası dışında birşey yaptırmak ne de en yaaa.

1|0
    0|0
  • Kapalı kadınlar da tacize uğruyor
    Açık/kapalı ile alakalı bir şey değil bu.
    Karakter güzel insan olunca fark etmiyor yani.
    Nefsine hakim olmak lazım.

1|0
    0|0
  • Hayır tabi öyle bir dünya yok.

1|0
    0|0
  • Kanı bozuk insan çok ibret olmuyor kimseyede kıyamet kopana kadar herkez kişisel olarak bilinçlenirse bu tarz şeyler yaşanmaz umarım toplumda

1|0
    0|0
  • Tecavüz hiç bir zaman hal edilmez
    Bunu düşünen kişilerin zihniyetlerini...
    İlaveten bunların soluduğu hava haram onlara

1|0
    0|0
  • Tecavüz edenin Allah belasını versin ama herşeyin asirisi zarar çok açık giyinmeyide doğru bulmuyorum.

1|0
    0|0
  • haketmez ama akıl saglıgı yerinde oolmayanlar için kolay hedef bunu o insanalra anlatamazsun

1|0
    0|0
  • Kadın sokakta ciplakta gezse gidipte kimse elini sürmez ona!!!

1|0
    0|0
  • islam hoşgörü dinidir kadın çıplaksa bile zina ayetlerde tamamen yasak ve haramdır allah cehennemi istemiyorsanız yasaklarımdan uzak durun diyor

1|0
    0|0
  • ne şart da olursa olsun hiçbir kadın tecavüzü haketmez.

1|0
    0|0
  • tecavüzün haklı görülür hiçbir yanı yok.

1|0
    0|0
  • Kimsenin kimseye ciplak olsa bile tecavuz hakki yok ama su var o bayan diyorya kardesim benim ozgur hakkim bakmasin nasilki o bayanin oyle giyinme hakki varsa benimde onu oyle gormemse hakkim var bence tecavuz olaylarina gelincede ben soyle dusunuyoruk ulkemizde bunun olma nedeni bana gore kisisel fikrim bu baskiici bir toplum oldugumuz icin kizlar erkeklerle cinsel birliktelik yasamiyor ama birlikte olma arzularini kiyafetlerine konusmalarina yansitiyor yani bir nevi gosteriyor ama birlikte olmuyor buda neye benziyor biliyormusun ac olan bir hayvanin onune yemegi koyup vermemek gibi sonra ne oluyor o hayvan dahacok acikiyor acikiyor acikiyor kendini kaybedincede donulemeyecek hatalar yanlislar yapiyor

0|0
    0|0
  • Bana göre kimse tecavüzü hak etmez. Açık giyinen de sevgilisinin evine giden de...

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 23

• Tecavüze uğrayan 3 yaşındaki çocuk? O da mı açık giyinmişti. Ya hayvanlar?
    Bunun kıyafetle alakası yok kesinlikle.

1|0
    0|0
  • Hayır. Kimse tecavüzü hak etmez. Basitçe açıklıyorum. Masada duran telefonunu biri kapıp kaçsa, sonra sana telefonunu saklamadığın için sen haksızsın dese kabul mu ediceksin? Telefonunu saklamamış olman adamın hırsız olduğu gerçeğini değiştiriyor mu? Hayır. Konu bedenin olunca neden kafalar bu kadar karışıyor?

2|0
    0|0
  • Hiçbir kadın tecavüzü haketmez. Tecavüz adi, aşağlık bir şuçtur. Asıl böyle düşünenlerin o tecavüzcülerden farkı yok. Hastalıklı bir zihniyet
    Kendi insanlıklarını sorgulamak yerine, kadını kalın abalar altına sokmayı planlayan insanların zihniyetleri bunlar.
    Yalnız kadında az gelişmiş bir topluluk içindeyse , orada giyimine dikkat etmeli , malum az gelişmiş onlar yani problem onlarda

1|0
    0|0
  • Tecavüz eden asla ve asla hiç bir şekilde haklı çıkarılamaz her ne olursa olsun ve tecavüze verilen cezalar gerçekten çok hafif kalıyor ibreti alem olarak meydanlarda kazığa oturtulmalı ki hem ona en güzel ölüm olsun hemde başkalarına ders..

1|0
    0|0
  • Tecavüzü hakketmek gibi bir terim kesinlikle kullanılamaz ya istersen çırılçıplak gezerim benim bedenim ben istemediğim sürece de kimse dokunamaz hiçbir hakkı da yok, cinsel anlamda ne kadar baskıcı bir toplumdayız farkında mısınız? Çocuğa, hayvana, damacanaya tecavüz ediyorlar cidden ben bu insanları (insan demek de gelmiyor ya) anlamıyorum anlamak için de çaba sarfetmek istemiyorum.

1|0
    0|0
  • Bunun mazur görülecek bir tarafı yok
    Ama silahı doldurup eline verdiğin adamın öldürmesi çokta şok edici bir şey değil ha

1|0
    0|0
  • Hayır. Öyle bir şey yok olamaz. Herkes ne giyeceginde özgürdur

1|0
    0|0
  • Hiçbir kadın tecavüze uğradı diye giyimiyle kuşamıyla suçlanamaz

1|0
    0|0
  • İnsanlar çıplak dolaşsa bile kadın-erkek-çocuk farketmez kimsenin elini sürmeye hakkı yok. KİMSENİN.

1|0
    0|0
  • Haketmek nedir yahu!

1|0
    0|0
  • Damacana, eşek, at, kedi, köpek vs... neden tecavüze uğruyor o halde?

1|0
    0|0
  • Çıplak bile olsa kimse o iğrençliği hak etmez.

1|0
    0|0
  • Tecavüzü hak etmek diye bir tabir nasıl olabilir şaşıyorum sözüm size değil

1|0
    0|0
  • haketmez

1|0
    0|0
  • uf cok sinirim bozuluyor yaa...
    asil bu tur cahiller neleri hakediyor da hakkini veren yok.

1|0
    0|0
  • Köpeklere bile tecavüz edenler var onlarda mı mini etek giydi

1|0
    0|0
  • İstersen çıplak gez hatta istersen hayat kadını ol. Senin rızan olmadan kimsenin dokunma lüksü yok.

1|0
    0|0
  • Hayır, kimse tecavüzü haketmez istedigini giyinme hakkı var

1|0
    0|0
  • ne saçma soru

0|0
    0|0
  • Bu nasıl bir soru okumadım o yazılanı ama bu başlık hiç doğru değil

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam