Fakiriz qk hayat bize şans mı veriyor?

bugün pasta yapcaktım mascarpone peyniri lazımdı. bende karamanda yaşıyorum kücük şehir ama migrosta filan vardır diye düşündüm hani. gittim yok dedi makro markete gittim ordada yok. ee ? ben nasıl koca buluyum kendime ya pasta yı yapamadım yok yani böyle bişey tanrı bizi unutmuş gibi hissediyorum.

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• bugünkü tarifimiz ''Mascarpone Peyniri''

Malzemeler:
    1 litre süt kreması
    2.5 yemek kaşığı limon suyu

Süt kremasını bir tencereye boşaltın ve kaynamaya yakın sıcaklıkta iken (kesinlikle kaynamayacak) ocağı kapatın ve limon suyunu ekleyip bir süre çırpın. kremanız hemen koyulaşacaktır. tencerenin ağzına kağıt havlu kapatıp kapağını kapatın ve soğumaya bırakın.
    Ilıklaştıktan sonra hiç karıştırmadan yaklaşık bir gece dolapta bekletin.
    Bekletme işlemi bittikten sonra tülbent ya da temiz bir bezi süzgeçe koyun ve koyulaşan kremayı bu beze aktarın ve suyunun süzülmesi için tekrar buzdolabına koyun, bu şekildede 1 gece beklemesi gerekiyor.
    Ertesi gün suyu süzülmüş olan mascarpone’umuz kullanmaya hazırdır:) afiyet olsun…
    NOT: Bu kremayı 2-3 gün dolabınızda saklayabilirsiniz ve pastalarda, soslarda, çorbalarda hatta kahvaltıda bile ekmeğinize sürüp kullanabilirsiniz. 1 litre süt kremasından yaklaşık 620-630 gr peynir elde ediyoruz…

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 6

• Hayat bana hiç şans vermiyor.

0|1
    0|0
  • şansımız dönde g.. ze girer :)

0|1
    0|0
  • Üzüldügün şeye bak sen yeterki pasta yapmaya niyetlen bebiş 😂😚

0|1