Arkadaşım şizofren mi?

Benim 13-14 yıllık bir arkadaşım var ve bu yıl onun değişik hareketleriyle karşılaştım. Öncelikle bir okul çıkışında yanına gittim annesini aradı konuştular kafeye oturmaya gidiyoduk sonra telefonu çalmadığı halde telefonu kulağına koydu ve biriyle konuştu kimle konuştuğunu sordum ablam dedi ama aslında kimseyle konuşmamıştı. Sonra kafeye oturduk telefonuna bakabilir miyim dedim son arama kayıtlarına baktım ve ablası yoktu bunu ona sordum sana birşey anlatmam gerekiyor dedi
İçinde Eleanor isimli birinin olduğunu ve telefonda onunla konuştuğunu söyledi bazen kendisinin şizofren olduğunu düşünüyormuş fakat öyle olmadığıma eminim dedi. Sınavlarında eleanorun ona yardım ettğini söyledi. En yakın arkadaşının o olduğunu ve hep yanında olduğunu söyledi. Kötü ruhlarla konulabildiğini falan söyledi çoğu zaman biri onu takio ediyormuş gibi geliyormuş. Sonra bunların hepsinin yalan olduğunu farkediyo ve sürekli şizofren olduğunu düşünüyo. Genelde bunların gerçek olduğunu düşünüyor ama bazı günler aklı başına geliyo gibi bişey oluyo ve inanmıyo. Çokta zeki bir kız acaba şizofren midirr?

Güncellemeler:
Eğer şizofrense bunu onun ailesine nasıl söyleyebilirim çünkü kendisi kabul etmiyor

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Peki onu hiç gormus mu?

0|0
    0|0
    • Hayır onun içindeki kişi olduğunu onu görünmez olarak takip ettiğini söylüyor

• Musallat ile şizofren arasında ince bir çizgi vardir. Bana musallat gibi geldi. Öyle bir cin var miymis musaitim olduğumda bakarım.

En İyi Kız Görüşü

• Dersleri iyiyse gerçekten yardım edebilir. Korktum lan.

0|1
    0|0
    • Dersleri çok değişik yani ilk sınavı 70 se 2. sinden 40 3. den 100 falan alabiliyor

Erkekler Ne Diyor 4

• Buna benzer yaşanmış bir olay okumuştum. Şizofren değilde sanki cin musallat olmuş gibi

0|0
    0|0
    • Korktum şimdi :/ Ona zara verebilcek bir olay mı çünkü o bu durumdan memnun gözüküyor

• Yani hacı hoca değilim. Ama bu işler biraz sıkıntılı eğer tahmin ettiğim gibi bişeyse tam tersine döner ve hayatında tatmadığı acıları tadar. bir ara bu konulara meraklıydım baya araştırmıştım.

• çok zekiyse şifozren olabilir, şizofrenler genelde çok zeki olur

0|0
    0|0
  • :( kötü bir durummuş allah kimseye vermesin ama anlattıklarına bakılırsa pek normal değil gibi :(

0|0
    0|0
  • O arkadaşa birileri uyramış gitmemişler...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• arkana bakmadan KAÇ.

0|0
    0|0
  • Ailesine açıkla. Destek alınabilir.

0|0
    0|0
  • Şizofren gibi ya da musallat olmuşlar

0|0
    0|0