İDAM CEZASI GELMELİ Mİ?

Arkadaşlar bilindigi gibi tecavüz ve insan hayatına son verme giderek artmaya başladı. Özellikle Kadınlara Yönelik şiddet giderek hızlanıyor. Ben idam tekrar yasal hale gelmeli diyorum. Peki Siz'in bu konu hakkında düşünceniz nelerdir?

0|1
19|16

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• gelmemeli.. bir insanın gerçekten suçlu olup olmadığını anlayabilecek sistemlere sahip değiliz.30 yıl sonra suçsuz olduğu anlaşılan insanlar var dünyada ayrıca idam olan ülkelerde ve idam cezası olduğu dönemlerde ülkemizde pek çok vahşi suç işlenmiştir.. hatta çok güzel bir film önerebilirim sana bir konuda.. fikrin değişmese bile film güzel.. yanına kar kalır.. the life of david gale..

0|1
    0|0
    • Öncelikle onerin için tesekkur ederim , Deliller tabiki yeterli olmali aksi taktirde bu durum insani olmaktan cikar. Deliller yeterli ise Gasp için veya Kasten suçsuz birinin canına kiyanlara , Tecavüz sucunu işleyen biri Hayatıyla odememeli mi? Cezaların bir çoğu caydırıcı amaçlı değil mi?

• rica ederim.. yasalar tekrar gözden geçirilmeli.. kesinlikle hemfikiriz ama deliller hiç bir zaman yeterli olmuyo.. dna testi henüz yapılamayan bir dönemde suçlu bulunan adam bu test çıktıktan sonra kurtuldu amerikada.. ileri de çok daha gelişmiş yöntemler bulunacaktır ayrıca önerdiğim filmde çok daha uç bir durum söz konusu.. izleyince anlıcaksın..

Kızlar Ne Diyor 18

• Neden acaba insanlar böyle yapıyor diye sorgulamak yerine? Neden kendinizle aynı acizlikte olan bir varlığın ölüm bu kadar kolaymış gibi öldürülmesinden yanasınız? Ben bu tür insanların isteyerek ve bilinçli bir şekilde karşı tarafa doğrudan zarar vereceğini düşünmüyorum. Hepimize düşünme yetisi verildi bazı insanlar doğarken şanslı olmuyor gerçi engel sahibi olarak dünyaya geliyorlar bu engel sahibi olan insanlarımız zaten karşısındakine zarar verme bilincini çok alt seviyede yaşıyor buda kendi engelinden dolayı bilinçsizce gerçekleşiyor. Diğer hiç bir engeli olmadan dünyaya gelen insanlarımızda çok şükür düşünebiliyor.. Birisine zarar verme potansiyeline kadar gelmiş olanların insanların yaşadığı süreç içerisinde psikolojik olarak travmalara maruz kalmış olabileceğini düşünüyorum ben normal insanlar böyle şeyler yapmıyor. Düşünsel olarak bozuk insanların böyle şeyler yapacağını düşünüyorum. Ve ölümün zamansız birisi tarafından gelmesinin acı olduğunu düşünüyorum. Birisini öldürmüş bir insanın katil olduğu gerçeği ortada peki sen bu idam kararıyla bu katil olduğunu düşündüğün insanları öldürünce katil olmayacak mısın? Mutlu mu olacaksın bundan dolayı?

0|0
    0|0
    • Görüşünü baştan sona kadar okudum. Sen vicdani yaklasiyorsun bu konuya. Bazı İnsanlar Rahman'a Bazı İnsanlar ise şeytana yapar. Şeytana tapan insanlar iyilik düşünmezler Özgürlük konusunda sinir tanımazlar. Kim ister bir insanın hayatına son vermeyi? Seytani yönde hayat süren bir insanın Sen'in hayatına zarar vermesini ister misin? Bunu hazmedebilir misin?

• Şeytani düşünen insanların ben işte psikolojilerinin bozulduğu düşünüyorum yaşamda karşına çıkan kötü şeyler sonucunda.. Sonuçta dünyaya geldiğimizde ak ve pak geliyoruz..

• Hukuk dediğin insanı korumak zorunda. Birinin canını korumak için diğerini öldürmek hukuka aykırı. Daha farklı şeyler yapılabilir ama idamın çözüm olduğunu düşünmüyorum. Ki gördüğünüz üzre hapishanede de oldurulebiliyorlar. Onun öldürülmesi şimdi tecavüzü azaltacak mı? Hiç sanmıyorum.

0|0
    0|0
    • Siz bu konuya başka bir açıdan yaklastiniz , Haklısınız. Fakat ÖLÜM korkusu sebebiyle İnsanlar üzerinde bu CEZA etkili olmaz mi. Cinayet işleyen birinin hafifletici sebepleri olabilir fakat aynı şey Tecavüz sonucu işleyen için düşünülemez.

• @REDHOTLİNE07-4 Ozgecan'in katili öldürüldü. Devlet tarafından değil belki ama öldürüldü. Ailesinin içi rahat mı şimdi? Tecavüzler azalacak mı?

Doğrudur belki, benim düşüncem bu diye bu düşüncede saplanıp kalacak değilim. Bekleyip göreceğiz.

• emin ol kesinlikle içleri rahatlamıştır ve emin ol cem garipoğlu ve bu köpekten sonra katiller tecavüzcüler akibetlerini görüp 2 kere düşünmeye başlamıştır ama bu olanlar gayeri resmi değil resmi yapılsaydı o zaman hepsi ayaklarını denk alırlardı.

• Bu sistem gelmesi için bazı şeylerinde kriteri olmalı. Öyle her Ada'm öldüren idam edilmemeli. Tecavüze lafım yok.

0|1
    0|0
  • Gelmeli tabiki

0|1
    0|0
  • gelmeli ilk önce öcalan asılsın gözümüzün önünde ondan sonra tüm tecavüzcü pislik sapıklar vs hepsi asılsın
    *** ama irandaki gibi de tecavüzcü yerine kendini korumak için onu öldüreni idam etmesinler.. idam tam ve hakedene uygulanmazsa kötü olur!

0|1
    0|0
  • İdam gelse bile suçsuzlar asılacak tıpkı geçmişte olduğu gibi. Onun yerine adalet lafta değil icraatta olursa idama gerek kalmaz zaten

0|1
    0|0
  • gelmeli

0|1
    0|0
  • Kesinlikle her ülkede olmalı.

0|1
    0|0
  • Gelmeli

0|1
    0|0
  • Bence tecavüz edene de tecavüz edilmeli

0|1
    0|0
  • Gelmeli.

0|1
    0|0
  • Bizim ülkemizde tecavizcülere idam vermezler malesef

0|1
    0|0
  • Evet gelmeli

0|1
    0|0
  • Hayır çünkü idam çözüm değil

0|0
    0|0
    • Pekala , peki bu iğrenç suçların CEZASI nasil verilmeli? İnsan zihni telkinlere açıktır. Bu Cezanın korkuyla alakalı telkinde bulunmasi işe yaramaz mi?

• Şöyle ki bundan 2 sene öncesine kadar kısasa kısas diyenlerdendim. Hani bazıları diyor ya aynısını gözünün önünde o adamın karısını kızına yapıcan diye ama sonra bu görüşün saçma olduğunu fark ettim. Zira beynini sapkın düşünceler ele geçirmiş olan biri bundan bile zevk alır öyle olmasa karısını paylaşmak isteyen insanların sayısı az olurdu bu ülkede zaten. Korku diyorsun ama bu adamların geneli korkusuzlar ki zaten toplumda en aşağı tabakadalr çekindikleri pek bir şey yok. Benim fikrim cezalarının kesinlikle ağırlaştırılmış müebbet olması yönünde. Maalesef ülkemizde her tecavüzcüye ağırlaştırılmış müebbet verilmiyor hatta nç davasında hakim kendi isteğinle mi yattın diye soracak raddeye gelmişti? Bak işte bu da eğitimsizlikten kaynaklı. İnsani eğitim şart. Bu arada cümlelerim devrik olabilir kusura bakma teldeyim elimden gelen bu yoksa çok şey konuşulur bu konu hakkında

• Rica ederim kusurluk bir durum yok. Tamam egitelim sonuna kadar elimizden geleni yapalim , ya sonuç vermezse? Sen'i yormak istemiyorum aslinda musait değilsin galiba , ama bu düşünce yapısında pek ilerleme kaydedilecegini sanmıyorum. Nedeni ise herkes eğitime açık degil. Bazı İnsanlar seytani , Bazıları ise Rahmani yaklaşır herşeye. Ruh sagliklarinin yerinde olmadığını varsayacak olursak , bu bireylerin toplumda cok tehlikeli olacağını düşünüyorum. En azindan Topluma bunun basit sonuçlar dogurmadigini aşılamak lazim. Cezalar bu sekilde oldukça Daha çok can yanar. Şunu düşün ; Rahatlık içinde simartilarak eğitilen bir çocukla , Ahlaki dersleri usulünce ogretip eğitilen bir çocuk çok farkli bir Birey olur. Burada yeterli ahlaki dersleri verememis Anne-Baba ların hatasını diğer insanlarin iğrenç bir sekilde çekmesi hazmedilebilir mi? Ölüm korkusu bana gore caydırıcı olur , olmadıysa gerekli aklı denge analizi yapılıp tekrar karara varilmali.

• İdam geldiği zaman tecavüze uğrayanı asmasınlar!..

0|0
    0|0
  • ölüm kurtuluştur her zaman. gelmemeli

0|0
    0|0
  • Gelmeli kanks

0|1
    0|0
  • Tabiki evet sonuna kadr istyrm ya idam kurtls bir yandan hadım edilmeleri gerek sürünsn hayvanlar

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• İdam ile biyolojik bir çalışmayı heba edersiniz, bu şerefsizlerin leşleri bile iş görmeli. O yüzden zamanında nasıl Ruslar kendi gulaglarında kendi vatan hainlerinin üzerinde bilimsel deneyler yaptılarsa biz de bu asalak şerefsizleri AR-GE çalışmalarında fütursuzca kullanmalıyız...

0|1
    0|0
  • Bence tecavüz ve terör için gerekli diye düşünüyorum. Hukuk her zaman haklıyi savunmuyor malesef bana göre masum bir çocuğa tecavüz edenin ya da sırf saçma sapan bir ideoloji için kınali mehmetcigi öldürüp arkasında onca gözü yaşlı insanı bırakanın yaşama hakkı olduğunu düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • geç bile kalındı..

0|1
    0|0
  • bence hapishane sistemi çok saçma ya adam gelecek milletin karısına kızına tecavüz edecek öldüerecek sonra gidecek hapishanede bizim vergilerimizle hayatını sürdürcek bedavadan yeme içme yatma mühebbet alan herkesi asacan zaten bu adamın daha şansı yok niye bekletirsin ki yalandan masraf zaten suçlu olanların çoğu ne mal olduğunu belli eder baktın hayatta bir amacı yok millete zarar veriyor sadece vur gitsin niye yaşatıp da başkasının canını yaksın

0|1
    0|0
  • Gelmeli.

0|1
    0|0
  • gelmeli tecavüzcü terörist hepsi asılmalı

0|1
    0|0
  • kesinlikle gelmeli katillere canilere teröristlere kesinlikle gelmeli.

0|1
    0|0
  • Bir ülkede hukuğa güven yoksa o ülkede idam cezası hakkaniyetli uygulanamaz. O yüzden bize gelmemeli bu ceza.

0|0
    0|0
  • gelsinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

0|1
    0|0
  • uygulanmayan ceza neye yarar

0|0
    0|0
  • Çarşı idama karşı

0|0
    0|0
    • siz zaten iyi olan her şeye karşısınız umarım çok sevdiğin birisinin başıan da böyle şeyler gelir de bakalım o zaman yine karşı olabilecek misin.

• bunu idama karşı olduğun için söyledim. deniz mahir falan beni ilgilendirmiyor beni zavallı ahmetler hasanlar ayşeler fatmalar ilgilendiriyor onların uğradıkları haksızlıklar ve adaletlerini bulamamaları ilgilendiriyor. hem bak daha lafını duyunca bile gerçek yüzünü ve kaliteni ortaya koydun ağzın hemen bozuldu deminki hümanist ayaklarından eser kalmadı. tabi size dokunmayan yılan bin yıl yaşasın değil mi.

• @REDHOTLİNE07-4 umdugun olaydan belli hiç samimi değilsin lafta sedat peker icraatta pamuk şekersin 😉 benim bu olay hakkinda yaptıklarımi ve yapabileceklerimi bilmediğin icin fazla konuşmanı istemiyorum. Bu tür olaylar için canim pahasina mücadele ettigim için senin bu dediklerin çok boş geliyor abisi

• hapis cezası ile ilgili bencemi okuyun lütfen buna değindim

0|0
    0|0
    • ben bırakın idamı hapis cezasını bile desteklemiyorum nedenlerini sıraladım

• Ülkemiz laik devleti Şeriat olmadığı için idam gelmez.

0|0
    0|0
    • Şu an Ülkemizde Laik yönetimin hüküm sürdüğünün farkındayım. Sadece Bu konuda Bireylerin ne düşündüğünü analiz etmek istedim. Sen'in bu konu hakkında düşüncen nedir?

• idam değilde hadım edilip hapse yollansa çok iyi olur yokluğunu giderir ordaki insanlar

0|1
    0|0
  • Evett.

0|1
    0|0
Yükleniyor...