ATATÜRK aleyhine işlenen suçlar hakkında ki kanunu biliyor musunuz?

Bu sitede o kadar çok kansız sereften nasibini almamış insan var ki her birini gördükçe Cumhuriyet savcılığına hiç üşenmeden şikayet dilekçemi vereceğim.
Bu site hakkında da bir dilekçe ile şikayette bulunacağım. Saçma sapan içerikleri kaldırıp hakaret içerikli metinleri kaldırmıyor.
5651 sayılı yasanın 8. maddesinde yer alan ATATÜRK aleyhine işlenen Suçlar ile ilgili yeterli şüpheye sahip olduğunu düşündüğünüz içeriği www.ihbarweb.org.tr'den Telekomünikasyon iletişim Başkanlığına bağlı bu siteden ihbarda bulunabilirsiniz veya 0312 582 82 82 nolu telefon ada şikayet edebilirsiniz.
Ayrıca 5816 sayılı yasa ile;
Madde 1:ATATÜRK hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Madde 2:1. maddede yazılı suçlar ;2 veya daha fazla kimseler tarafından toplu olarak veya umumi veya umuma açık mahallelerde yahut basın vasıtasıyla işlenirse hukmolunacak ceza yarı nispetinde artırılır.

2|2
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• oraya şikayet edince bişi olcak mı sanıyon?

1|0
    0|0
    • Ben elimden geleni yaparım gerisi adlı sisteme kalmış bu benim görevim :)

En İyi Kız Görüşü

• Yapalım gördükçe inşallah

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Çok güzel bir paylaşım. Beni bilgilendirmiş oldunuz. Yasanın farkındaydım ama şikayet mekanizmasını bilmiyordum. Kullanacağım sayenizde.
    Teşekkür ederim.

1|0
    0|0
  • Paylaşımından ve bilgilendirmenden ötürü minnet duyuyorum. Sık sık kullanacağım bir site. Dediğin üzre gereken, bildirmem gereken ilk ihbarı verdim. Teşekkür ederim.

1|0
    0|0
  • Paylaşım çok güzel ama işe yarayacağından ciddi şüphelerim var.

1|0
    0|0
  • Güzel iyi olmuş öğrendik.

1|0
    0|0
  • Atasını sevmeyen, saymayan, onun yolundan gitmeyen ona karsi olan her kimse benim gozumde TURK degil!!!

1|0
    0|0
  • Kanunu biliyorum. Şikayeti de şimdi öğrendim.

1|0
    0|0
  • kansız şerefden nasip almamış demişsiniz bu edebe adaba sığıyorda bazı insanların tenkid etmesi neden abes oluyor hanım efendi. size bir bilgi paylaşayım sevgi dediğimiz olgu kalbimizle alakalı zorla sevemiyoruz kimseyi bu m. kemalde olsa bir başkasıda peki hal böyleyken insanları hissiyatları sebebiyle yaggılamak sizce ne kadar etik

1|0
    0|0
    • Onlar kansız ve sereften nasibini almamış insanlar kimse bunu inkar edemez !!!
      Kimse bu ülkenin kurucusuna SAYGISIZLIK edebilme lüksünde değil bunu bilin yeter :)

• bakın işte yanılmamışım tahammül sıfır dar gözlüklerle seyrediyorsunuz hayatı kimse yargılanamaz değildir

• Heee abicim heee :)

• valla yakalarsam affetmem bundan sorna o adi şerefsiz pislikleri.

1|0
    0|0
  • uygunlansa kanun
    inanki her gün 100 kişiyi ihbar ederim de
    ne yazık ki uygulanmıyr

1|0
    0|0
  • Ülkenin cumhurbaskanina veya basbakanina hakaret edenleride ayni sekilde sikayet ediyormusunuz hanimefendi?

1|0
    0|0
  • Ölmüş Adam kendine Sövmesinler diye kanun çıkartmış ya

1|0
    0|0
    • Yaşayan adam var birde ekip kurmuş MİLLİ İSTİHBARAT TESKİLATI halkı fişlemek için çalışıyormuş akşama kadar !!!

• Bu yasa 31 Temmuz 1951'de kabul edilmiş Demokrat Parti iktidarı çıkartmış yani ATAM kendi için çıkartmamış ama kendini ve yandaşlarını koruyabilmek için bir gecede nasıl meclisten yasa çıkar onuda öğrendik :)

• Evet...

0|0
    0|0
  • :D :D :D :D :D Dilediğin yere şikayet edebilirsin.

0|0
    0|0
  • atatürke hakaret fikir özgürlüğü cb eleştiri vatan hainliği ile ifade ediliyor artık bu ulkede

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...