Kadın olmanın iyi tarafları var mıdır?

Evet arkadaşlar. Bazen bana kadın olmanın iyi tarafları yokmuş gibi geliyor. Hele de günümüzdeki kadın cinayetleri ve tecavüz haberlerini gördükten / okuduktan sonra...

Küçükken hep şansıma lanetler yağdırırdım. "Neden erkek olarak doğmadım?" diye. O zamanlar tecavüz haberleri yeni yeni artmaya başlamıştı. Kadın cinayetleri de. Sene 2009 , yaş 14.

Sonradan bu düşüncem törpülendi. Ama halen kalmadı değil.

Sizce kadın olmanın iyi tarafları neler? Birkaç iyi taraflarını sıralayın. Belki düşüncem değişir sayenizde.

Sonuçta cinsel istismar haberleri , kocasından dayak yeme , toplumsal baskılar, yaptığı işi ciddiye almama, cinsiyetçilik... vb. çoğunlukla kadınlar için var. Erkekler için de var bunlar kabul ama kadınlar bunlardan daha bir muzdarip.

Lütfen DÜZGÜN yanıtlar verin...

0|0
6|17

En İyi Kız Görüşü

• Kadin olmanin en buyuk zorlugunu su anda yurt disinda okumak konusunda yasiyorum. Babam sicak bakmiyo. Ve acik acik "erkek olsaydin olurdu" dedi. Arti olarak, aksam 7den sonra geldigimde mutlaka sorun oluyo. Nerde kimle oldugumu biliyolar. Arkadaslarimi taniyolar. Biz de sehir merkezindeyiz, yani kimsesiz sokak falan da degil. Zaten mutlaka bir arkadasimla donuyorum, o da kopekten korktugum icin :D neyse. Bunlar gercekten zor. 100 sebep saya bilirim zorlukla ilgili. Ama iyi tarafi icin tek bir sebep soyleyecegim: BEYNİMİZ. Evet, dunyaya bir daha glsem yine kadin olmak isterdim. Cunki bu beyin erkeklerde yok. Detaylari incelikle gorme ve dusunme, sınırsız sorgulama, algilama farkliligi ve beyinle az cok alakali olan duygusal durumlar-bunlar yok erkeklerde. Ve ben bu hisleri tatamadan olseydim, gercekten hayatimi bosa gecmis sayardim

1|0
    0|0
    • Bence sen ayakta işemenin zevkini tatmalıymışsın :/
      O zaman görürdüm bir daha kadın olarak gelmeyi isteyip istemeyeceğini :D

• Aynı hazzı vermesini beklemiyorsunuz heralde :D
      Üstelik orjinali inip kalkıyorda :D hemde söz bile dinlemiyor :D havalı değil mi :D senden bağımsız bir beyin taşıyorsun vücudunda :D

• @BryanHawk senden bagimsiz bir beyin oldugu kesin ama kesinlikle boyle bir sey istemezdim. Yukaridaki organimla dusunmeyi tercih ederim :)

Erkekler Ne Diyor 17

• Ortadoğu'da yok.

3|1
    0|0
  • TÜRKİYE 'DE KADIN OLMANIN İYİ YANLARI
    1. Asla ve asla evde kalma riskine sahip değildirler.
    2. İş ve kariyer planlamarı yapmasalarda mutlu bir yuva kurabilirler.
    3. Zekâ seviyesinin hiç bir önem yoktur. Çünkü doğurganlığı olsun yeter gözüyle bakılıyor.
    4. Kitap okuma alışkanlığı edinmeyi kendinde görmüyor.
    5. Eğitimsizliği bir marifete dönüştürebiliyorlar.
    6. Seçtikleri yanlış seçimler yüzünden etrafındakileri suçlayabiliyorlar.
    7. Şiddete maruz kalsada kocasını sevdiğini söyleyebilme yetisine sahipler.
    8. Cehalet onlar için asla bir sorun olmuyor, makyaj ile her şeyi örtebileceklerini zannediyorlar.
    9. Güzel kadın olmayı fiziksel çekicilikte aramakta hiç imtina etmiyorlar.
    10. Avrupalı kadınların cesaret edemediği bir çok kıyafeti rahat bir şekilde Anadolu'nun sokaklarında, bunu bir görgü sayarak giyebiliyorlar.

0|1
    0|0
    • Hepsi de İğrençmiş. 😒😒😒
      Ben bu anlattığın gibi olmayacağım... 😉😉😉

• Haklısın. Kadın olmanın iyi bir tarafını bırakmadılar...

1|0
    0|0
  • Cinsiyetinden ötürü değil, böyle bozuk bir devirde dünyaya geldiğin için şanssızsın.
    Eğer herkes müslümanım elhamdülillah dediģi kadar gereklerinide yerine getirse hiçbir problem olmayacak.
    Üstelik eşinizi siz seçiyorsunuz. lütfen efendi erkekleri kırıpta , edepsizlerden gördüğünüz rahatsızlıklardan ötürü şikayet burada etmeyin. bilinki kötü erkekler, aynı zamanda kötü kadınların eserleridir. her neyse uzatmayacağım. benim peygamberim sizlerin ayakları altına cenneti sermiş.
    Benim peygamberim yatağında ölen müslüman kadının şehit olacağı haberini müjdelemiş. daha çok var. sizlerin hakkı ödenmez anneler olarak. son olarak, biz erkeklere dünyaya hükmetme ; kadınlara da erkeğe hükmetme gücü verilmiştir. sadece herşeyin maddi düşünüldüğü b0ktan bir devirde yaşıyoruz. hepsi bu..

0|0
    0|0
    • İşte ben erkeğe hükmetmek yerine dünyaya hükmetmek isterdim. Ama "sizin dininiz" kadınlara bunu çok görmüş. Bir de cennet annelerin ayakları altındadır diyorsun. Anne olamiyorsan / olmak istemiyorsan... cennet falan yok sana yani !

Bunların dışında kalan şeyler için de haklısın.

Şanssız bir dünyaya geldik... ama Türkiye'de olduğumuz için şanssızız... tamam diyeceksin belki Avrupa , Amerika da da tecavüz vakaları var ahlaksızlık diz boyu diye. Ama orada hak ve özgürlükler de çok aynı zamanda. Kalkıp da tecavüz zanlısı kravat taktı diye indirim almıyor. Türkiye'deki gibi. Neyse çok uzattım...

• her neyse adalet adalet degil. din yanlis biliniyor. insanlar kattlediliyor. iyiler kotu gosteriliyor , kotulerse iyi. lanet olsun boyle dunyaya. bize de isyan etmemek kaliyor rabbimiz hayirlisiyla kurtarsin bizi bu izdiraptan. en az sizler kadar rahatsizim. ustelik sadece bu konuda. daha ne konular var ne konular...

• Avrupa burdan iyidir hanfendi.. inanın bana, iyi bir yer demiyorum bakın, buradan iyidir. turkiye benim gozumde kokusmus bir memleket. daha da igrenclestirilemezdi...

• Kötü tarafı var
    Çok konuşuyor olmanız

1|0
    0|0
  • Artık tecavüz kaadnaadaa erkeğede yapılıyo. bir fark yok bir kere...
    Şöyle diyebilirrzz kadnlarn maakyaj, kıyafet gibi çok seçenekleri var ama erkeklerde yok bu geldi akklma bş

1|0
    0|0
    • Belki. Ama ya bir kız makyaj yapmayı çok da umursamiyorsa ve sırf bu yüzden çevresinden soğuk tavırlar topluyorsa?

• Ya bak herkes güzeldir önemli olan bunu bilmek ön plana çıkarmak...

• kadın olmanın iyi yanları da var kötü yanları var erkek olmanında zorlukları var

1|0
    0|0
  • Anne olmaktan daha mucizevi birşey olduğuna inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • İşte çalışma zorunluğu yok , Erkeklerden az sorumlulukları var, Erkek işte çalışmak zorunda evine bir şekilde para getiemek zorunda eve geç saatlerde gelmek zorunda.
    Erkekler bayanlara göre daha az Eğlenmek zorunda. Erkekler daha çok hayata atılmak zorunda Ama kızlar öyle değil genelleme yapmak istemiyorum Kızlar evde oturuyor maaş günü gelsiği zaman onu alalım bunu alalım derler ama hiç erkeğe sormazlar para nasıl kazanılıyor diye. Sadece isterler bilmezler ki akşam vakitleri 3-5 kuruşu Çalınmasın diye paryı ayakkabının içine koyup kaygılı kaygılı eve giderler Kadın olmak şu yönden kötü cinsellik yönünden başka kötü bir yanı yok şimdi diyeceksiniz Doğum, aylık hastalıklar vsvs ama bence kadın olmak daha kolay ve güzel

0|0
    0|0
  • damsız girebilmek. sünnet olmama derdi. teklifi karşı tarafın yapması. hiç olmadı hoşlandıkları erkeğe söylerlerse 100de 90 kabul edilmeleri. dünyanın en sıradan kızıda olsa etrafta her daim teklif eden birilerinin olması. daha bakılası bir fiziğe sahip olmak. hayatını evde geçirebilme şansı. daha yazayım mı yeterli mi sizce...

0|0
    0|0
  • var..
    sevdiği aşık olduğu adamdan Anne olmak..
    gerisi yalan..
    gerisi boş..

0|0
    0|0
  • Vardır heralde

0|0
    0|0
  • Var tabi

0|0
    0|0
  • Kadın olmassa Erkek olmaz Eekek olmasa kadın hiç olmaz 😀

0|0
    0|0
  • Açık gitmez sen kimse kimseye bkmax

0|0
    0|0
  • Olmaz mı hiç! Hayatım boyunca çalışıp alamayacağım arabalara hep kadınlar biniyor. Üstelik birçoğu da türbanlı. İş bilen bir hatunsa arada kocasının cinsel ihtiyaçlarını giderip kraliçeler gibi yaşayabilir. Mesela bizim öyle lükslerimiz yok.
    Not: Kadın olmanın tek iyi yanı yukarıda yazdıklarımdır.

0|0
    0|0
    • 😢😢😢😢

İğrençmiş.

Ben böyle olmak istemiyorum 😖😖😖

• İğrenç olduğunu biliyorum ama zengin koca işinde büyük para var. Güneş gözlüklü lise mezunu adını bile doğru düzgün yazamayan ama işvenin, cilvenin alasını yapabilen ağır makyajlı koca parası olmasa açlıktan ağzı kokacak olan türbanlı kokoş ablalarımız 300 bin liralık arabalarda ceplerinde son model telefonlarla etrafta fink atabiliyorlar. Sen öyle olmak istemiyorsun ama üzülerek söylüyorum ki ülkemizdeki kolay yoldan hayatını kurtarmak isteyen, hayat mücadelesinde yorgun düşmek istemeyip rahat etmek isteyen birçok bekar hatun zengin koca avına çıkıyor. Hani diyorlar ya yok efendim benim için iç güzellik önemli, para pul önemli değil falan. Hepsi hikaye.

• Ben gene de böyle olmayacağım. Birçok kadın bu yola başvurduğu için belki benim söylediklerim havada kalıyor. Ama namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum ki OLMAYACAĞIM.
      Zaten karakterine ters. "HÜRRİYET VE BAGİMSİZLİK BENİM KARAKTERİMDİR." demiş yav. Atatürk. Aynı o hesap işte 😄😄😄

• erkeklerede tecavüz ediliyor
    çocuk olmakta zor
    bu ülkesaçmasapan bir yer olmadı mı?

1|0
    0|0
    • Haklısın. Ama yorumda belirttiğim üzere , kadınlar daha çok tecavüze uğruyor. Sırf kadın oldukları için...

Kızlar Ne Diyor 5

• Bencede yok

1|0
    0|0
  • Dogru diyosun iyi tarafi yok kesinlikle yok yani

1|0
    0|0
  • Var olmazmi suslenmek dilediğince

0|0
    0|0
  • Loading... ERROR

0|0
    0|0
  • Ben, eskiden erkeklere çok özenirdim... Onlar gibi yaşamayı hayal ederdim... Sonra bu isteğim zamanla nefrete dönüştü... Kadın olmanın bir güzel yanı bile yok... Ama elden hiç birşey gelmiyor. Böyle doğmuşuzuz :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...