20 günlük kuzuyu kesmekle 20 günlük eriği koparmak arasındaki fark nedir?

Pazarda gordum boyle minnak minnak yavru süt eriklerini koparmislar dunyanin parasina satiyorlar. Aklima Vedat Milora yapilan elestiriler geldi.
Yapilan elestirilere hak vermistim o yuzden bunu da elestirmem gerekti.
Bitkiler de canli nihayetinde. Niye ayni hassasiyeti göstermiyoruz?

1|1
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• Biri can biri meyve agaci kesmiyo meyve kopariyo kiyaslama cok sacma

0|0
    0|0
    • Erik canli olmasa buyur muydu be

• Yalniz o meyveler ureme sonucu olusuyor.
      Meyve canlidir.

• Bence bir fen bilimleri oku bunu canli cansiz varliklar konusundan ogrenebilirsin. Meyvelerin cansiz oldugunu yumurta cansizdir pasif durmdadir. Meyvede oyledir bitki olmayan cansiz tohum

En İyi Kız Görüşü

• O erikler lezzetli degil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• İnanan kişi, işIerini AIIah emretti diye yapar. İnanmayan ise, mücadeIe ve gösteriş oIsun diye yapar. BöyIe inatçı kişiIerin başIarına toprak saç.

0|0
    0|0
  • Evet ticaret

0|0
    0|0
  • Kuzuyu kesince kan çıkar mesela, eriği kesince çıkmaz. Farklardan birini söyledim.

0|0
    0|0
  • ne içtin yaaa ona acı buna acı aç kalıp taş mı yiyelim büyüncede yavruları oluyor yettim kalsın yavrular :) ben kuzuyu severim hemde çok @amrah-zade bak buda kıyamıyor kuzulara :)

0|0
    0|0
  • erik katline son
    erik katillerine idammm

0|0
    0|0
  • ikisi aynı sey degil

0|0
    0|0
  • Çok hassas bir konu bunu araştırmak gerekli.

0|0
    0|0
  • Yat zıbar gız 😂😃

0|0
    0|0
  • ben evimde erik besliyorum mesela

0|0
    0|0
  • Vedat milor denilen adamın ağız tadından şüpheliyim. Yemeği beleşe getirmek için kendine gurme demiş

0|0
    0|0
  • amma ne datlı oluyor varya ohhhh. tabi kuzunun tadı da farklı bir güzel

0|0
    0|0
  • meyva meyvadır 2 ay önce toplanmış ne fark ederki bence senin pahalıya satılması zoruna gitmiş :)

0|0
    0|0
    • Cekirdek ve kabuktan olusuyo iki hafta daha bekleseler sulu sulu meyve olacak. Ona henuz meyve denmez

• Tamamda öyle bir drama anlatmışınki ham meyvayı kopardılar dalından bize pahalı pahalı sattılar pazar tezgahlarından gibi olmuş :D

• Herşeyin tazesi makbuldür

0|0
    0|0
  • Ozaman ölelim :) yediğimiz tükettiğimiz herşey canlı yürüdüğümüzde canlılara basıyoruz yürümeyelim insanlar ne kadar aptal olabiliyor be

0|0
    0|0
    • Ben tuketme mi dedim yavruyken tuketmeyelim diyorum

• 20 Günlük kuzu ile erik ne alaka kuzu 1 yılda büyür erik en geç 25 günde yeşil yeşil olur çicek açtıktan sonra

Kızlar Ne Diyor 4

• Öyle tabi ama idrak edebilene.

1|0
    0|0
  • çünkü aç gözlüyüz. zamanı gelmeden yemek istiyo insanlar

0|0
    0|0
  • Kesinlikle haklisin ama insanlar bu kadar ince dusunmuyor aslinda ince dusunmeye de gerek yok basit bisey bitkilerinde cani var sadece insanlarla konusamiyorlar ben cok uzuluyorum

0|0
    0|0
  • Hiçbir fark yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...