İslamda Flört Etme Günah Peki Bir İnsanı Tanımadan Evlenmek ve Sonradan Büyk Günah İşldginiÖğrenmek Daha Kötü Değil mi?

İslamda Flört Etmek Günah Peki Bir İnsanı Tanımadan Evlenmek ve Sonradan Büyk Günah İşlediğini ya da ne bilim dedikoducu iffetsiz biri oldugunu Öğrenmek Daha Kötü Değil mi?

0|0
8|11

En İyi Kız Görüşü

• Flort gunah olabilir ama bu bir insani tanimadan evlenecegimiz anlamina gelmiyor
    Sen ne saniyorsun gorucu usulunde dugun gunu gordugunu falan mi?
    Niyetini ailesini evini huyunu suyunu bildigin bir insanla evleniyorsun
    Sözlün ya da nişanlin oldugu icin kimse karismiyor yine taniyorsunuz birbirinizi kisacasi

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Neden tanımadan evlenesin ki? Komşusuna, ortak tanıdıklara, mesai arkadaşlarına, boş zamanlarını geçirdiği arkadaşlarına bakıp danışılarak daha iyi tanınır bir insan. Çünkü aşıkken gözler kör, kulaklar sağır olur. Gerçekleri görülmez, haklı nasihatler dinlenmez. Mantıklı hareket edilmez. Halbuki büyükler, eş adayına senin gözünle değil yılların verdiği tecrübe ile akıl ve ferasetle bakar. Flört esnasında kişi, kötü taraflarını mümkün olduğunca karşı cinsten gizler. Nasıl biri olduğunu anlamak güçtür. Arkadaşlarına bakılarak daha iyi anlaşılır.
    "Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim" diye boşuna dememiş atalarımız.
    Büyükler uygun gördü mü, tenhada olmamak koşulu ile eş adayları birbirini görür. Beğenirlerse bu iş Allah'ın izniyle olur.
    Sonradan büyük günah işlediğini öğrenmekle kastın nedir anlamadım.

0|1
    0|0
    • Büyükler ne biliyor benim nasıl biriyle anlaşacağımı nasıl kızlardan hoşlandığımı nasıl şeylerden tiksindiğimi?

• Anlayışlı insanla iyi anlaşılır. Fiziksel görüntüde zaten senin kararın etkili olur.

Kızlar Ne Diyor 7

• islamda flört günah evet ama ayakkabı alırken bile 40 soru soruyoruz elbette usulünce tanıyıp sorup soruşturacağız! sadece kendisine sormak yetersiz bence soruşturmak daha elzem, annesine tavrından, karakter özelliklerinden, arkadas iliskilerinden bellidir iffeti dedikodusu vb bence.

0|1
    0|0
  • Bilmiyorsun sonuçta.

0|0
    0|0
    • O yüzden sordm zaten

• Hayır;
      sonuçta onun günah işlediğini bilmeden evleniyorsun.

• Ağa ben bakir olmadığını anlarsam boşarım arkadaş banane.

• Bir kaç kez gorusmeye fetva var diye biliyorum ben evlenecegin kišiyle.

0|2
    0|0
  • Evlenmeden önce taniyip, sorup sorusturmak günah degil. Onun haricinde 20 yil sevgili olup cilvelesen ciftler de evlenip "taniyamamisim" deyip ayriliyor. Flört seni yanlistan kurtarmiyor.

0|0
    0|0
  • Şimdi şöyle söyliyim zaten diyorsun ki İslam da flört etmek günah. Zaten kendin gibi dinine bağlı birini arıyorsan o da böyle şeylerden kaçınmış biri olur.

0|0
    0|0
    • Ya mutlaka öyledirde herşey dine bağlı olmakla yetmiyor. İnsanlar anlaşabiliyor günah olmayan bir huyu benim hoşuma gitmeyebilr ya da benim bir huyum onun hoşuna gitmeyebilr.

• İslamda flört günah demek birbirini tanımadan evleniyorsun demek değil.. Evlilik düşüncesinde olan kız erkek birbirleriyle görüşebiliyorlar uygun ortamlarda ve nişanlılık dönemi boşuna yok

0|0
    0|0
    • Nişanlılık islamda duymadım o nişan örf gelenekle alakalı birşey İslam ile alakalı değil.

• Senin amacın belli bea sonra benim yüzümden islamdan sgouyorum diyip kenara çekilip kendini kurtaramazsin hadi var git işine

• @_-_JoKeR_-_ Sen kimsin ki ben senin yüzünden İslam'dan soğuyorum senin gibi basit bir şahıs için en mükemmel dinden soğuyacak değilim kardeş için rahat olsun ama bilgisiz insanlar senin gibi cahil cühelalar yüzünden İslam'ın böyle kendileri dışında herkesi karalayan bir din olduğunu sanıyorlar.

• Flört etmek farklı tanımak farklı yani flört etmedende tanıyabilirsin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• İslam'da kadın erkeğe tabii, ailesi evlendiriyor kızı ve çocuğu İslam geleneğinde.

Daha düne kadar Anadolu da böyleydi, yani sözün özü, senin tanıman falan gerekmiyordu, zaten yapısı gereği tanıdık çevreler içinde kalırdı evlilik.

Yabancı biriyle evlenilmezdi pek, mutlaka bir aile tanıdığı ile falan evlenilirdi.

Kendi içinde bu yüzden sorun yaşamıyordu, bizim millete boşanma yeni gelmiştir, bugün bile Anadolu'nun çoğu yerinde karısını boşayan adam mahallede gezemez kolay kolay, tefe koyarlar adamı.

0|0
    0|0
  • sana tanışma demiyor herşeyin bir usülü var. gidip de nikahsız öpüşmek yiyişmek gerekmiyor tanışacam diye.

0|1
    0|0
    • Haşa zaten onları yapmam. Ama konuşmak sohbet etmek nasıl biri olduğnu nelerden hoşlandıgını neleri sevmediğini neye kızdığını felandır bilmek lazım. Ve söyledikleri acaba gerçek mi malum söylenenle yaşanan aynı olmayabiliyor.

• bu dediğini kızla komple yalnız kalmadan birileri sizi görebilecek bir yerde de yapabilirsiniz. islam bu konuda kısıtlamıyor ki

• Bİr kafede felan buluşup sohbet edilir yani ozmn

• islamda flört etmeyi kim gunah demiş bırakın şu uyduruk hadisleri kurana bakın sadece zina dısında bir kızla ilişkin olabilir..

0|1
    0|0
    • Kuranda mı yazıyor zina dışında bir kızla ilişkin olabilir diye hadsiz hadis varken senin sözüne mi inancam ben.

• bana uy demiyorum kurana uyucaz kuran kimsenin sahsi ilişkisine karsıcak kadar baskıcı bir kitap değil senin peygamber sözü diye inandıkların peygamberin ölümünden 250 sene sonra yazılma yani dedinin kodusu o yuzden değiştirilmez kuran vahyolundu kuran elçi sözüdür peygamberin sözünde şahsi fikirlerde var

• Flört etmenin günah olduğu nerede yazıyor? Biyerinizden günah sevap uydurup durmayin

0|1
    0|0
    • Bir kadın ile göz göze bile gelmek günah iken sen nasıl flört etmeyi düşünüyorsun acaba?

• Doğru diyorsun zaten bunların hepsini yapsak Evliya olurduk.

• Aynen öyle 👏👏

• bırakın bu işleri gencler ya iyisindir ya kötü. bunun kitabı olmaz

0|0
    0|0
  • bos isler merkezi.

0|0
    0|0
  • işte saçmalıklar dolu dizisi tüm bunlar. buna da bir kılıf bulurlar merak etme. her şeye bir kılıf uydururlar zaten.

0|0
    0|0
  • islamda günah olmayan biçok şeyi
    günah göstedi fasıklar

0|0
    0|0
  • nasıl tanıyacaksın bir insanı onu söylede tam olsun bari,
    40 yıllık evlilier bir birini tanıyamıyor sen sevişince tanımışmı olacaksın o kişiyi,

0|0
    0|0
  • İslamın kural ve uygulamaları tutarlı değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...