Yurtta geceleyin bile bağıra bağıra konuşuyorlar koridorda, ne yapmalıyım?

Ben bu insanların ahlakını anlamıyorum. Gece olmuş, insanlar uyuyorlar artık yavaştan, ama bu insanlar hayvan gibi bağırıyorlar gürültü yapıyorlar. Şikayet etmeye çalışsam bir tane değil ki, hepsi öyle. Birbirine uyuyor insanlar domino taşı gibi, gürültü kirliliği yapıyorlar. Bu dışarıdaki insanlarda da böyle. Herkes bir bağıra bağıra konuşma heveslisi. Neden böyle arkadaşlar? Ne yapmalı bu konuda?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• ahh ahh o sorun benim evde de var koca site ayda kira öder gibi aidat ödüyorum güvenlik susturamıyor, yönetim susturamıyor, polis susturamıyor, dua ediyoprum Allahım sustursun diye ama yooook olmuyor, bugün işe yine garfield gibi geldim dinlenemediğimden perişanım. Başkalarını bu şekilde rahatsız edenlerin hepsini Allah kahretsin de sesleri çıkamasın inşallah...

0|1
    0|0
    • Avrupa'ya sırf bu yüzden taşınırım fırsatım olursa, mesela geçen bir sanatçının canlı konseriniizliyorum, ses biraz az gibi geldi bana, altta yorumlara niye ses böyle az geliyor yazdım İngilizce, birkaç kişi de dedi ki ses seviyesi 80 desibel mi 90 desibel mi, ondan daha yüksek olursa yasalara aykırı oluyormuş. Gürültü kirliliği konusuna önem veriyor demek ki adamlar. Burada mesela evlerde ses izolasyon konusu da pek göz önüne alınmaz inşaatı yapılırken. Çok üzülüyorum bu duruma :(

• Yav ben zaten sessiz sakin bir yerde yaşayacağım banane :D Ama bu yurt olayı çok canımı sıkıyor. Koridora çıkıp sevgilisiyle kavga eden mi dersin, küfür eden mi dersin. Hele bir sabah namazı oluyor, 20 kişi terliklerin arkasını vura vura tak tak tak sanki kafama çivi çakıyorlar. Benim gibi narin, her şeyden huylanan birisi için çok fazla bu. Bazen diyorum keşke sağır doğsaydım da bu sesleri duymaz olsaydım :( Yok mu acaba bir süreliğine sağır eden uyuşturucu filan?

• sıkıntı çek biraz sabretmek iyidir gençsin, dayanıklılığın artar. sessiz evine geçince şükreder kıymetini bilirsin.

En İyi Erkek Görüşü

• Sünger kulak tıkaçları var silikonları demiyorum yalnız tamamı sünger, onlar rahat olur. Al mis gibi 0 ses bir de göz bandı al, yanız burun yerine dikkat et çoğunda burun yeri boş kalıyor oradan ışık giriyor bazılarını takıyorsun burun yerinde kıvrılmış bir parçası oluyor onu düzeltince hiç ışık girmiyor, ne ışık ne ses gece odana girseler anlamazsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Sessiz bir kiralik eve tasin. tikacla cozulcek biseye bnzemio

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• morık yurt hali öyledir geçen sene arkadaşlarla gecenin 5inde gitar çalıp söylerdik. Yorulur bırakırlar ki zaten henüz saat erken ne uyuması :)

0|0
    0|0
    • İyi de kardeşim benim dersim var başka işlerim var. İlle erken olması değil mesele, normalde belli bir saatte uyuması gerekir sağlıklı bir insanın. Gündüze daha hazır ve özgüvenli olabilmek için. Anlatabildim mi?

• hala uyuyamadığına göre :D hala gürültü yapmaya devam ediyorlar dimi :D

• Yoo şu anda gürültü yok. Her zaman olan bir şey olsa şikayet ederim hiç umursamam. Ama yine de can sıkıcı.

Yükleniyor...