Yüzüm kızarıyor. Bu sosyal fobi mi?

Genelde yüzüm çok kızarır insanlarla konuşurken ve birden ellerim buz gibi olur. Bir ara topluluk önünde bir kitaptan konuşma yapacaktım resmen kafamı hiç kitaptan kaldırmadım. Yüzüm de kızardı. İnsanlarla iletişime geçerken göz teması kurabiliyorum konuşabiliyorum ama yüzüm kızarıyor. Çevremdekilerde bana çok sessizsin diyor :( Bu sosyal fobi mi ben bunlardan nasıl kurtulacağım?

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• utangaç seni :D

0|0
    0|0
  • dideral hap vardı sanırım bunun için az ölcekli kullanmanı öneririm bende ergenliğe ilk girdiğimde öyle şeyler yasamıstım eskiden.

0|0
    0|0
    • 20 yaşındayım. Ben düzenli ilaç kullanabilen bir değilim malesef..

• bende kullanmıyorum zaten demek istediğim ilk bir iki hafta kullan kızarmayacaksın heyecanlanmıyacaksn o sırada sosyallesirsin sonra bidaha kullanmana gerek kalmıyo yani bnde öyle oldu 2 ay kullandm sonra özgüvenim arttı birdaha ihtiyac duymadım. sadece bir öneriydi

• evet sosyal fobi bende böyleyim ne yazık ki

0|0
    0|0
    • peki bunu düzeltmek için birşey yaptın mı? Ben konuşma yapmadan önce kendime telkin vermeye çalıştım ama böyle yaptıkça daha çok stres yaptığımı anladım. Bunu aşmak istiyorum ama doktorlarla terapilerle uğraşacak zamanım yok. Kabullenmek istemiyorum insanlarla iletişim kurmak istiyorum ama bunlar yüzünden insanlarla konuştuğumdan birşey anlamıyorum :(

• kaybedecek neyin var sürekli bu soruyu sor kendine belki düzelir ben yavas yavas atlatıyorum ama doktora gidebiliyorsan kesinlikle git , ha birazda özgüven eksikligi var sende sanırım egolu bir insan ol havan olsun

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...