Halk oyunu zina diyen degisik insanlara katiliyor musunuz? Insanlarin geleneklerini kulturlerini yasatmasi ne zamandan beri zina, horon teperken kasik oynarken zeybek oynarken vs insanlar sizin sapik zihninizde ki zina duygularla el ele tutusmuyor yorelerinin oyununu sergiliyorlar arkadas ne bos insanlar var ya hahah 😂

1|2
12|50

En İyi Erkek Görüşü

• yuh daha neler.
    orta okuldayken 3 sene boyunca halk oyunları ekibindeydim.
    iç anadolu bölgesinde yarışmalara bile katıldık.
    vay arkadaş bildiğin ulusal düzeyde kaşarmışız da haberimiz yokmuş ya la bizim... :/

1|0
    0|0
    • Ahahaha yarildim ya aynen benimde teptigim butun horonlar zinaymis megersem allah affetsin 😃😃

Erkekler Ne Diyor 49

• Zina falan değil!

1|0
    0|0
  • Açıklaman süper olmuş ben sana Eig veriyorum bu sefer...

1|0
    0|0
  • Yani kadının elini tutan götürür mantığı hem topluma hem de yaşamı yaşamayı daha doğrusu kültürümüzü bitirir.
    Nerede o eski hür Türk kadınları, Arapların kültürüne mi kaldık! O kadar zavallımıyız yani! Dinimiz islam olabilir ama kültürümüz arap kültürü olamaz.

1|0
    0|0
  • ohaaa dıyorum yok artık ben ozaman dugunlerde bol bol halay cektım zınamı yapmış oldum şimdı

1|0
    0|0
  • he zina nefes almakta zina karşı cinsin dudakları arasından çıkan oksijeni solumak öpüşmek sayılır :D

1|0
    0|0
  • Zina olduğunu düşünen insanlardan uzak durun.

1|0
    0|0
  • Valla ben çocukluğumdan beri halay çekerim :)
    Ne demiş ünlü düşünür: "Cümlenin bittiği yerde halay başlar / Mahmut TUNCER" :D :D :D

1|0
    0|0
  • böylelerini kısırlaştırmak lazım üreyip saçma sapan fikirlerini başkalarına aktaramasınlar

1|0
    0|0
  • acilen biri ülkeye res atsın

1|0
    0|0
  • O degisik insanlar kizlarin okumasinada zina diyor

1|0
    0|0
  • desenize ben ilk zinamı ilk okulda yapmışım da haberim yokmuş! :/

1|0
    0|0
  • Cahiliye devrini kapattığımızı zannediyorum bazen ama sonra bunları görünce cehaletin devam ettiğini fark ediyorum maalesef

1|0
    0|0
  • Diyanet yeni vahiy dowlond etti muz patlıcan yemek haram. Seksi çağrıştırıyor. Edep!

1|0
    0|0
  • İşsiz güçsüz millet işte ne bekliyorsun

1|0
    0|0
  • Zina değil vicut hatların görünmediği sürece sıkıntısı yoktur tabi kız erkek amca kızıda olda el tutuşması iyi değildir çünki amca kızı veya dayı oğlu bunlara nikah düştüğü için dinen yabancı gibi olurlar amcanın kızı dayının oğlu diye rahat davranamazsın bu sadece kardeş için geçerli değildir yani halay çekerken elini tuttuğun kişi önemli ya sadece aynı cinsiyet olacak ya da kardeş dayı oğlu amca kızı flan olması dinen hoşgörülmez birde vücut hatların belli olmayacak şekilde oynadığın müddetçe hiçbir sıkıntısı yok zinada sayılmaz zina fiziksel temas olması lazım

0|0
    0|0
  • Ne alaka yakında aynı oksijeni soluyanlarda zina yapıyorlar derlerse şaşırmam

1|0
    0|0
  • Aetık şaşırmıorum bu tür söylentilere

1|0
    0|0
  • katılmıyorum

0|0
    0|0
  • Yoh anasini amuhaa :)

1|0
    0|0
  • Zina veya değil. Bir insanın dini hüküm vermesi doğru değildir. Buna zina diyende, zina değil diyende dahildir. Allah'ın takdiridir.

1|0
    0|0
    • Ama dinimizde emir ve yasaklar bellidir. Bunun zina olmadığı biliniyor senin değil demen gayet doğal olurdu yani çünkü dizimizde doğru ve yanlış belli. Göreceli bir durum yok sonuçta.

• @_Yağmur Göreceli durum Allah taktiridir. Sen kitapta okuduğun şeyi yanlış yorumlayabilirsin. ya da doğru anlarsın fakat Allah affeder bunu bilemezsin. Çıkıpta bir insana sen bunu yaptın, zina oldu, cehenneme gideceksin veya bu zina değildir, cehenneme gitmeyeceksin demek haşa Allah yerine karar vermeye kalkmaktır. Asıl günah budur.

• E tabiki kimse zaten bilemez kimin cehenneme ya da cennete gideceğini. Bu ayrı bir durum.
      İşte benim demek istediğim dini kendimize göre yorumlama gibi bir durumumuz olamaz. Bir şey günahsa bu nettir bunu diyorum. Bu konuda katılmadım. Yoksa genel anlamda söylediklerine katılıyorum.

• Bir erkekle ilişkiye girme evlenmeden sevdiğin olsun elini tut o bile zina sayılmaz o kadar da değil bu kadar ince düşünmende hoş

0|0
    0|0
    • Benim dusuncem degil olamaz hahah malatya gazi lisesi mudur yardimcisi soylemis zina diye bende sacma oldugunu belirttim 😊

• şaka gibi ya :( gerçekten mi?

• offf yobazlıktan çıkın artık

1|0
    0|0
  • yuh ülkenin çivisi çıktı

1|0
    0|0
  • Kadın, erkek karışık yapılan evet zinadır. Zina yalnızca cinsel uzuvla yapılana denmez. Cinsel uzuvla yapılan zinanın ıstılah manasıdır. Yani hukuk dilindeki manasıdır. Cezası hukuk nezdinde sabittir. Orada kastedilen zina şu hadisle kastedilen zinadır:

(Gözlerin zinası harama bakmak, kulakların zinası müstehcen söz dinlemek, dilin zinası fuhuş konuşmak, ellerin zinası namahremi tutmak, ayakların zinası günah olan yerlere gitmektir.) [Buhari]

0|0
    0|0
  • He ya nefes almakta zinaymis.

1|0
    0|0
  • ŞU zina işini kurcalayıp durmayın artık.
    Önce zihinde zina yapmayın.

1|0
    0|0
  • neyi eleştireceklerini şaşırdı avrupa tohumları

1|0
    0|0
  • bilmem :D

1|0
    0|0
  • şuursuzlar onlar :D

1|0
    0|0
  • Saçmaluyo onlar boşver... bn oynuyorum zeybeği bnde karşmdaki keyif alıyo

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

5 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

• Yobazlara göre doğru olabilir bu teori 😂😂

1|0
    0|0
  • Yeni duydum bunuda 😂

1|0
    0|0
  • bir de bu mu çıktı!..
    Ne zinası yahu

1|0
    0|0
  • İnsanlar kafalarına göre konuşuyor. Saçmalıyolar işte. Ama şunu belirtmek isterim erkeklerin bulunduğu ortamda oynamak dinimizde savunulur bir şey değil bu ayrı konu.

0|0
    0|0
  • Kendisi o tarz pis düşünceler içerisinde demek ki milleti de öyle sanıyor

1|0
    0|0
  • Zina cinsi ilişki oyunla ne alası vat

1|0
    0|0
  • Halk oyunu zina demek saçma bir fetva olur. Ama nikahsız bir kadın ve erkeğin el ele olması evet zinadir.

0|0
    0|0
  • Ne alakası var be :D

1|0
    0|0
  • Yazik! Gelenek görenek Örf adetlerimize de sardı yobaz zihniyet yazıık
    Cok yazık 👊

1|0
    0|0
  • Yok artık

1|0
    0|0
  • O neydi öyle 😂

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...