Yeni evli çiftlerin, kendileri gibi yeni ve bir o kadar da şatafatlı evleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Özellikle de son yıllarda, yeni evli çiftler oldukça gösterişli mobilya ve aksesuarları tercih ediyor. Sonra vay efendim "Borçlar bir türlü bitmek bilmiyor!" Bitmez tabii kuzum, evindeki zilyon tane eşyayı bedava vermediler ki!

Ben bütün bunları gereksiz masraf olarak görüyorum. Çevremdeki çoğu insan "Şimdi böyle söylüyorsun ama, evlenince fikrin değişecek." kanısında olsa da, ben daima sadelikten yanayım. Sadelik demek ferahlık demek, ferahlık ise borç kaygısı olmadan mutlu bir evlilik demektir.

Bu konuda sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum.

0|1
12|15

En İyi Erkek Görüşü

• sonuna kadar katılıyorum. günümüzde sırf millete gösteriş yapmak için alınıyo onca eşya. ben evlendiğimde çamaşır makinam ve buzdolabım bekarlık zamanlarımdan kalmaydı. evlenirken sadece yatak odası ve bulaşık makinesi aldık. zamanla imkanlarımız el verdiğince diğer eksiklerimizi tamamladık.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• O borçları da analarına babalarına takıyorlar kendi yapsalar yine iyi.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Bunu onlar düşünsün bize neaaaa :) Aklın yolu birdir kaaaaardeşim.

1|0
    0|0
  • Ayrıca o borçlar bitince bu seferde daha eskimeyen yıpranmayan takımlardan sıkılmaya başlıyorlar birde kiracı isler taşınmak insana eziyet oluyor

1|0
    0|0
  • beraber çalışıyorsak ya da çalışacaksak sıkıntı olmaz sonuçta hayatının dönüm noktası yeni ve modern eşyalar normal ama ben daha çok garimenkülden yanayım iyi bir ev alıp onu borcunu ödemek daha mantıklı ama eşime saygı duyarım yinede

1|0
    0|0
  • sorumsuz annelerin sorumsuz kizlari yüzünden eve alinan onlarca gereksiz esya yüzünden bu durumlar ortaya cokk cikiyor.

1|0
    0|0
  • Bence de çok gereksiz masraf, bir de ailelerin baskısıyla gerekli gereksiz her şey alınıyor
    En iyisi temel eşyaları alıp gerisini eve geçince ihtiyaca, zevke göre tamamlamak

1|0
    0|0
  • Borçlu duruma düşüp odemelerde sıkıntı cekeceksem eğer gösterişli olup çile cekicegime rahat yaşar sade bir evde otururum daha iyi ;)

1|0
    0|0
  • Aynen malesef öyle. Hayırlısı ya ne diyelim

1|0
    0|0
  • Zevkler farklı olabilir.

1|0
    0|0
  • profil resmin hoşuma gitti onu sölemek için yazdım hadi yorumda yapayım evlilikte gereksiz eşyalar ön planda alınıyor

1|0
    0|0
  • Çok gereksiz ve lüks

1|0
    0|0
  • Oldum olası sadelik sevmişimdir gereksiz yer kaplayan eşyadan nefret ederim

1|0
    0|0
  • Bu sözleri gerçekten bir kız mı yazıyor 😊

1|0
    0|0
  • başta evet ama sonra bedelini ödüyolar :D

1|0
    0|0
  • herkezin farklı düşüncesi var ayrıca senin profil resmin hiç hoş değil...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Sade eşyalarda bedava değil. Illa şatafatlı, püsküllü ev tasarımına gerek yok bende sevmiyorum ama eve illaki para gidiyor zaten. Ve kendi evin olduğu için herşeyini özenmek istiyorsun. Bendevevlenmeden önce umurumda degildi ev veya eşya ama evlendikten sonra işin içine girince abajuruna kadar özenerek bakıyorsun. Tabi benim evim görmemiş gibi tıklım tıkış, pembeli, janjanlı değil ama özenle döşendi sonuçta.

1|0
    0|0
    • Şatafatlı bir eve 50 tane eşya alınıyorsa, sade bir eve 20 tane alınır. Aradaki 30 eşyadan da gözle görülür bir kâr elde edilir. Demek istediğim buydu.

• Esya haricindede insanlar borclanabiliyor butun borclarin ve cinnetlerin sebebi ev esyası borcu değil elbet ki hatta borcumuz olunca birbirimize daha iyi kenetlenip ortak bisey icin ugrasiyoruz ve bu bize iyi geliyor diyenler bile var. :)) Ayriyetten altta bir arkadas demis ya esyanin fiyati sayisina gore degil kalitesine gore diye aynen öyle. Sen sanirım sadeliğı ucuz mallar olarak dusunuyorsun ama hiç oyle değil. Çok sade ve süssüz esyalar bile cok pahalı olabılıyor kullanılan malzeme kalitesinden ötürü. :) Kalkıp tatil yapıcam diyede ILK DEFA KURDUĞUM BIR evime bende kalitesiz ürunleri ucuz diye toplamam.

• Ucuz diye hor görmek ne kadar doğru peki? Ucuz olup çok kaliteli olan birçok ürün var. Kaldı ki kalitesiz hiçbir şeyi evime almam. Tatil olayını da örnek vermiştim. Sorumun bu kadar ciddiye alınıp ferman gibi yorumlar yazılacağını tahmin edemedim. :))

• Parası olan yapar dicek lafım yok

1|0
    0|0
  • şimdiki mobilyalar hep öyle napsinlar darısı bize :-D :-D

1|0
    0|0
  • Bunu söylüyorsun da ilerde müstakbel eşin ile mobilya seçtiğin zaman sana o olmaz pahalı diyecek o zaman "nisanlim cok pinti yol yakinken nişanı atsam mı" diye soru soracaksin. Her kızın hevesi vardır ev dizmeye bunda abartacak bisey yok

1|0
    0|0
    • Onun öyle demesini gerektirecek şeyleri zaten almayacağım için sorun olmayacak..
      Dediğin gibi her kız ister evini döşemeyi, ama önemli olan evi pavyona çevirmemektir. Her yer şıkır şıkır, göz yorucu.. Gereksiz. :)

• Eşya sayısı değil kalitesine göre fiyatı artıyor çok modern lüks bir takımla da daha ferah sade bir eve sahip oluyorsun bir defa oluyor diye özeniyorsun

1|1
    0|0
  • seninle aynı fikirdeyiz çevremdekiler de çevrendekilerle aynı fikirde

1|0
    0|0
  • Ben kesinlikle herşeyi aldırırdım... tabi düşünceler farklıdır...

1|0
    0|0
  • Gereksiz eşyalara hiç gerek yok, boş boş biblo tarzı olanlardan bahsediyorum

1|0
    0|0
  • Güzel

1|0
    0|0
  • Çoğu şeyi gösteriş için alıyorlar ve samimiyetsiz geliyor evleri

1|0
    0|0
  • Doğallık olsun da.

1|0
    0|0
Yükleniyor...