Müslüman olduğum için bütün ailem beni reddetti?

Benim annemde babamda yahudi. Dolayısıyla bende dünyaya yahudi olarak geldim. Annem bana sürekli anlatır biz onlardan üstünüz onların ölüsü değersizdir bizler için ölürler falan derdi. Yaşım 14 e geldiğinde ben insanların değersiz olmadığını düşündüm. Annem babam komşularım kendilerini hep üstün görüyorlar insanları değrsiz görüyorlardı. Ben buna dayanamadım yahudilik bu ise olmak istemedim Çünkü kafamı karıştıran çok şey vardı. Çok araştırdım durmadan. Doğru dinin islam olduğunu öğrendim. Son peygamber son dini getirmiştir. Müslüman oldum ama annemler babamlar dedemler hepsi beni dışladı demekki onların gözünde bu kadar olduğumu düşündüm. Türkiyenin müslüman ülke olduğunu bildiğim için 16 yaşında türkiyeye mülteci olarak geldim tek başıma yalnızım Türkçe yok bir şey yok. Ama Allah ın yardımıyla bugün polis oldum ekmeğimin peşindeyim evlendim çoluk cocuk sahibi oldum. Ama annemleri çok özlüyorum nede olsa annem babam.

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Rabbim sana mukafatini verecektir İnşallah kardeşim ferah tut içini doğru yoldasin

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• "Başka insanlardan üstünüz" izahına karşılık "Peki üstünlüğümüz nedir?" sorusunun cevabı tahminimce "Biz Yahudiler ALLAH ile pazarlık yapabilen tek ırkız" ya da "Muhammed hariç tüm peygamberler bizden çıkmıştır" cevabı alacağımı düşünüyorum. Birinci cevaptaki "pazarlık" izahı aslında merhamet sahibi olan yaratıcının anlaşılamaması sonucunda verilen bir cevaptır. İkinci cevaptaki "Peygamber nesli oluşumuz" izahı ise aslında sürekli bozulan toplumlara peygamber gönderilmesinin bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

Çileniz ve imtihanınız gerçekten büyük sabır ve teslimiyet istiyor. ALLAH size bu zorluklarınıza dayanma gücü versin (amin) ...

Doğru dinin İslam oldugunu öğrenmişsiniz bu çok güzel ama sonrasında "müslüman" olduğunuzu ifade etmişsiniz oysa bu işte çok sıkıntı. Üzülerek ifade etmeliyim ki tıpkı sizin anneniz ve babanızın Hak din olan yahudiliği yanlış yaşıyor olmasından dolayı Hak din Müslümanlığı da yanlış yaşayan yığınlar haline geldi insanlık... Evet , Hak olan Yahudilikte, Hak olan Müslümanlıkta İSLAM dini altında bir bütündür. Hemde hiç bir kuralı kaidesi farklılık göstermez.. Asırların verdiği dejenere ile bu iki din de parçalanmalara, farklı ideoloji ve felsefelere bulanarak aslından uzak dincikler haline geldiler. Kur'an da RABBİMİZ İslamın yeryüzüne hakim olacağını vurgulamaktadır. Müslümanlıgın yeryüzüne hakimiyeti anlamayın sakın bunu. İSLAM kural ve kaidelerini yahudilik ya da Hristiyanlık tam anlamıyla yaşamaya başlasa bile bu mümkün hale gelip İSLAMI hakim kılacaktır demektir. Siz anneniz ve babanıza karşı asla saygısızlık yapmayın ! fakat onlarında sizin kazanmış oldugunuz gerçeklere müdahele etmesine de asla izin vermeyin. Çok ağır bir imtihan içerisindesin RABBİM yar ve yardımcın olsun kardeşim...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• Nereden geldin nasıl geldin

0|0
    0|0
    • Israilden geldim cok zor oldu gelmem ama Allah yardimci oldu

• Kimseyi inandirmak zorunda deyilim

• Zorunda hissetme. ben yazdıklarından çıkan anlamı söylüyorum. art niyet yok

• Yahudilik, hristiyanlık da hak dinlerdir. Lakin son din İslamiyet ve hoş geldin. ALLAH senden razı olsun, biz günahkarlar içinde dua et. saygılarımla...

0|0
    0|0
  • מאיפה אתה במקור?

0|0
    0|0
Yükleniyor...