Dövme günah mıdır?[Farklı bir açı ile ]?

Şimdi insanlarımızın çoğunluğu dövmeye günah haram cehennem bileti gibi laflar ediyorlar ama. Bu dövme kuranda geçmiyorsa hadis e niye güveniyim sallamadıkları ne mağlum.

Şimdi ben burada çevremizde dövmenin niye günah olduğu ile ilgili görüşleri söyleyip karşı görüşümü bildirmek istiyorum.[Bende müslüman. Ve dinimizde sözde hoşgörü dini ama cesaretle çıkıp konuşcam]

1-) Dövme gusül e engel diyorlar. Gusül ün amacı nedir sizce? Temizlik değil mi peki ben banyo ederken o bölgeden su geçmiyor mu dövme üzeri temizlenmiyor mu? Altına su geçmiyor diyenler çıkacakdır peki bende şunu diyorum tamam vücudumuz toksit maddeleri bazen terleme ile atabiliyor ve dövme engel olabilirmiş. Peki engel olsa dövme yapanları bölgeleri cüzzamlı gibi yara bere içinde kalmaz mı?

2-) Onu ilk yapanlar paganizm idi. Tanrılara tapınma amacı güdüyor. Veya yapan insanlar müslüman değil diyorlar peki soruyorum. Biz hayatımızda televizyoz ve şu an bu yazıyı okurken kullandığınız makine bunları ehli müslüman mı buldu? Böyle bir mantık mı olur iyi valla kafir nefes aldı diye bizde nefes tutallım :)

3-) Hadis meselesine gelince açıkçası ben hadislerde Güzel ahlakı öven hadisler dışında ki hadislere inanmam. Kuranla çelişen o kadar hadis var ki. Ama insanımız hadis e bir yama yapıyor yanında aklı olmayanlara sırıtmıyor.

Aklıma gelenler bu kadardı ha birde gusül e engel diyen kişiler bilim adamı mı deney mi yapmış geçmiyor. Bundan dolayı dövme yaptırmakta özgür olduğumu düşünüyorum. Ama tabi ben bunları yazdım diye mantıklı diyede hemen katılmayın. Eğer benden daha iyi açıklayan varsa ona güvenin ve düşünün.

İyi günler

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• 4.5 sene bu meslekle ugrastım ve hala ugrasıyorum vucudumda 32 tane dövme var... din diyorlar abdest geçirmez diyorlar su almaz doku dıyorlar... doku su almazsa doku havada almaz demek ve etin çürür demek ( abdest tutmaz dıyıp zınaya kosarlar) ... günahtır kendi vücudunu değiştiriyorsun derler...(makyaj birçok bayanın yaptıgı kaş dövmeleri lazerler vb vb ) bırcok dın hocası röportajlarında yalan söyleyemem mekruhtur ama abdest söylentileri yalandır demıstır nihat hatip ogluda dahil... anlıycagın sigara alkol küfür argo ve karakterinde kötü huy olan kimse gelipte bana melek kesilip dövme gunah demesın ıyı gunler..

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Gunah tabi gerçek dovmeden abdest de geçmiyor

0|0
    0|0
    • Emin misin?

• Gecmiyor dedik ya !!!

• tamam.

• Günah mi bilmiyorum benim 2 tane var abdest geçtiği kesin bilgi yaptırmadan önce birkaç hocaya danısmıstım
    😇

0|0
    0|0
    • Hoca derken? imam gibi mi?

• Abdest konusunda için rahat olabilir su değmesi yeterli.. Deri 3katman 1katmanına mürekkep işliyor.. Ama allahın verdiği bedene bir nevi zarar veriyorsun mutlaka günahı vardır.. Birde dövme günah dövmeye kadar neler günah yani :)

• yaşadığımız dünyada bedenimize ve zihnimize zarar veren bir çok olayla karşılaşıyoruz. O zaman cümle alem cehennem yolcusu :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Kardeşim Dinimizde insanın yaratılışından gelen özellik ve şeklini değiştirmek, yani fıtratı değiştirmeyi hedef alan müdahaleler ve tasarruflar haramdır âlimler, dövme yapılan yerin necis olduğuna hükmederler: Zira orada akan kan hapsolmuş ve kurumuştur. İmkân olduğu takdirde ortadan kaldırılması gerekir, yaralama pahasına da olsa temizlenmesi vaciptir. Ancak temizlik işleminin onarımı güç yaralanmaya sebep olacağından veya uzvun zarara uğrayacağından korkulursa, olduğu şekilde kalması da caizdir

0|0
    0|0
    • Neden bir insan fıtratını değiştirmek istiyorsa günah olur? Bir insan yüzünden kocaman ben varsa plastik cerrahi ile alsa günah mı? Necis kelimesini ben bilmiyorum. Bence sırf bunu yazanlar bu işi yapanlar din ile alakası olmadığı için çevrelerini o kişilere özenmesinden uzak durması için söylenmiş bence.

• Yaptırdıktan sonra gel

• :) Düşün dostum cahil kalma.

• günah değildir ama peygamberimizin hoş karşılamadığı bir davranış

0|0
    0|0
    • Peygamberimiz niye hoş karşılamıyor?

• şimdi bu düşüncedeki bir insana ne desek boş

0|0
    0|0
    • :) Kendi düşünce kesin inansan söylerdin.

• vücuduna zarar veren herşey günahtır ama zaten herkes günahkar onun günahı ne olcak :)

0|0
    0|0
    • Zarar vermiyorum görüşünü değişecek. Bence o görüşün aslında özü intihar edenler için olmalıdır.

• herkes farklı bişe söylüyo , benim için günah yapmam yaptıranla evlenmem

0|0
    0|0
    • Herkes bir şey söylüyor da oturup düşünmeye akıl edemiyor musun?

K. bakma ama düşüncen yobazlıktan ileri gelen bir akımdan etkileniyor.

Yükleniyor...