18 yaşında genç bir delikanlıyım babam çok başarılı bir iş adamı ama ben babamın aksine herşeyde başarısız olan biriyim kendime güvenim kalmadı artık şu an ölsem çok güzel olur diyorum artık. Hayatta bu güne kadar neye el attıysam hepsinde kötü oldum bir spor dalıyla uğraşıyorum 3 sene üst üste ayağım kırıldı lifim koptu beni çok sarstı bunlar üniversite sınavına gece gündüz çalıştım ama onuda başaramadım yurt dışı imkanım vardı o da olmadı tamamen boşluğa düşmüş durumdayım ailem bile beni umursamaz duruma geldi pek fazla arkadaşım yok odamdan dışarıya çıkmıyorum duvarlar üzerime geliyor göğüs kafesim daralıyor bunları neden yazdığımı bilmiyorum. Küçüklükten gelen motorsiklet merakım var ailemde bunu çok iyi biliyor o kadar almak istesemde ailem hep olumsuz sadece bu konuda değil her konuda bana olumsuzlar alay eder gibi konuşuyorlar benimle inanın çok kötüyüm duygu karmaşası yaşıyorum. Hemen hemen çevremdeki herkesin motoru var babam sokakta motor gördüğünde bak bak motor diyor ama ben konusunu açtığımda beni dinlemiyor bile dalga mı geçiyor anlamıyorum kafayı yicem kendimi işe yaramaz biri gibi hissediyorum. Yemek yerken bile "sen bu yemeği hak edecek birşey yapmadın " diyorum bunları neden yazıyorum bilmiyorum ama çok kötü hissediyorum kendimi

0|1
2|3

En İyi Kız Görüşü

• kendine saygın olmazsa insanların hiç olmaz. sen bir şey yapamayacağına o kadar inanmışsın ki ailende bu şekilde bakıyor belki de. belki dedim çünkü seninki bir kuruntu da olabilir. sen yolunu aramaya devam et. bir gün bulacaksın.. bende kaybedenlerdenim.. bende yemek yerken aynı şeyi düşünüyorum. para istemeye çekiniyorum. ama insanları pek takmadığım için yoluma devam ediyorum. bence benim bu sene yapacağım gibi, ailenden kurtul ve bağımsız ol. biraz çalış üniversitede dandikte olsa bir bölüme gir ayrı bir şehirde.. orada tek başına kaldığında, o ortamda kendini daha iyi tanıyorsun.. okulda tüm bölümleri görüyorsun hayatın içine dalış yapıyorsun. emin ol ne yapacağını bilecek duruma geliceksin bir gün

0|0
    0|0
    • Lys ye girmeyi bile düşünmüyorum bir başarısızlığı kaldırabileceğimi sanmıyorum 2 yıllık ne gelirse yazmayı düşünüyorum umarım dediğiniz gibi olur

• Oncelikle psikiyatri ice kapaniklik ve sosyal fobinin yasanmis veya hic yasanamamis duygularin etkisiyle olusacagini veya normaldede var olan ice kapanikligin yasanmis yasanmamis duygularin etkisiyle dahada buyuk artis gosterdigini soyledi. Bu yuzden bana gecmisle ilgili duygu anlaminda ne hissedip hissetmedigimi sordu. Mesela kardesim senin dogdugundan beri dusundugunde cocuklukta veya bugune kadar hic icten ice veya normal sekilde sevdigin biri oldu mu veya olmadi mi? Yalnz hoslantiyi sormuyorum 'sevdigin' diyorum yani hoslantidan biraz fazla aska yakin sadece biraz ufak bir duygu? Bu soru cok onemli cozum yolunun dogru sekilde bulunabilmesi icin. Eger benim gibiyse aynilarini sanada anlaticam bundan kurtulma yontemlerini. Ama iyi dusun emin ol yoksa hicbir ise yaramaz bu yontem

• @muratalkan37 benim 2.5 yıllık ilişkim var seviyorum diyorum herkese ama aslında onuda bilmiyorum bazen diyorum ki gençsin bağlı kalma birine bazende sevmeye devam et diyorum ama bu 2.5 yılda onu asla aldatmadım Ada'm gibi sevdim onu.
      Buda var yani duygularım o kadar karışık ki anlatamam

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşın daha 18. Çocuksun. Büyü, babanın eline bakma. Kendi hayatını yaşa. Baba parası yiyerek adam olunmaz. Bunu aklından çıkarma.

0|0
    0|0
    • Haklısın ama üniversite sınavım çok kötü belli bildiğim meslek te yok okulu bırakıp işe mi başlayayım diyelim başladım bunu aileme Nasıl söyleyeyim

• Okulu bırakmayacaksın. Sınava daha fazla hazırlanacaksın. Hayallerini babanın gerçekleştirmesini isteme. Kendin gerçekleştirmek için uğraş.

Kızlar Ne Diyor 1

• Oyle dusunme bence bende bir ara oyleydim. Ama bir gun kagidi kalemi elime aldim yazmaya basladim o gun bugundur boyle sey yasamiyorum. Yani bence kendini kesfetmelisin. Elbet seni mutlu edecek birsey vardir

0|0
    0|0
    • Ben o kadar içime kapanık biriyim ki bunları Nasıl yazdığımı bile bilmiyorum iç sesimle bile konuşmuyorum bu konuyu

• Once kendine guvenmelisin bu zamanla olacak elbette birseye yetenegin vqrdir. zamanla kendini kesfedersin bende oyleydim zqmanla oluyor hersey emin ol. Elbette senin durum farkli ama

Erkekler Ne Diyor 2

• Psikolojik destek al veya hangi yönden kötüysen bilinçaltı telkinlerini önerşimi

0|0
    0|0
    • Sanırım en iyi yol bu olacak

• Bende senin gibi bir zamandan geçtim bir gram özgüvenim yoktu konuşmayı bilmiyordum nerdeyse kekemeydim yani şu an Allaha şükür kekeme taklidi bile yapamıyorum. Bunu bilinçaltı telkinleriyle başardım. Öneririm 20 günde her bakımdan güçleniyorsun

• Problem yasta herlde yasıtız ve bende de ayni durumdayim :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...