Kısa boylu insanlar iş bulamıyor mu?

Sitede gezerken bir konu gördüm:
http://www.kizlarsoruyor.com/diger/q4812995-kisa-boy-prezentabl-olmaya-engel-mi#new
kız iyi bir eğitim almış bir bilgisayar mühendisiymiş ama boyu azıcık kısa olduğu için iş bulamıyormuş. Son zamanlarda lügatımıza giren imaj kavramı sadece ayrımcılık yapmayıp, odaklanmamız gereken şeylerden sapmamıza neden oluyor. elbet imaj önemlidir ama bir çift uzun bacağı beyine tercih edilirse nasıl gelişeceğiz?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• prezentabl kusursuz olmaktır. kısa boyluysan olamazsın belki ama başka bir iş bulursun sonucta

0|0
    0|0
    • bu "prezentabl"ın mantığı nedir peki? iş sahasında nasıl bir artısı olacak uzun boyun?

• dış görüntü de bir tür yetenek artık

• lol. toplumun kafası çok güzelmiş. haha..

En İyi Kız Görüşü

• dış görünüş her meslekte bir nebze önemli olsa da bazı mesleklerde daha önemlidir.
    benim 140 boylarında mimarlık yapan arkadaşım var. güzel bakımlı ama 140 boyunda. yani mimarlıkta boyu sorun edecek kadar takıntılı değiller.
    ama 165 boyunda yetenekli derecesi olan mühendis arkadaşım işe alınmamıştı.
    Boyunuzun ortalamadan uzun olmasının gerektiği meslekler:
    - modellik
    - hosteslik
    - polislik
    - sekreterlik (yönetici asistanı)
    - satış temsilciliği
    - mühendislik (bilgisayar, yazılım, endüstri)

bu mesleklerde dış görünüşe özen kriteri konur zaten. o da "bi zahmet uzun boylu olsun" demektir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• sirf isim yabanci diye avrupada ise alinmiyor bak bu var kisa boylu insanlar is bulamiyor faso fiso hic inanilacak gibi degil

0|0
    0|0
    • o da doğru. yurt dışında da öyle bir sorun var. napcaz?

• Sacma

0|0
    0|0
  • Isi bilirsen istersen cuce ol

1|0
    0|0
    • e bu kızcağız da biliyormuş işi, cüce de değilmiş? :D

• Masallah diyelim o zaman

• Onemli olan boyu değil işlevi

0|0
    0|0
  • İmaj takıntılı çok fazla insan var.. Ama ben Zuckenberg'e baktığımda adam her daim terlik giyiyor.. 3-5 kişi takıntı yaptı diye kimse bir şey kaybetmez.. Hedefleri büyük olanın azmi yanında olduğu sürece gideceği yere elbet varır :)

0|0
    0|0
    • bu sorun sadece türkiyede var diyip kaçsak? :D

• Sen ben gibilere ayıp olur o zamanda :D Avr. Amerikada da böyle çok haber çıkıyor insadan insana degisen bir durum :)

• napak? :D

• kapitalizm bu kadar güzel birşey işte

0|0
    0|0
    • kapitalizm mantığına göre fazla üretim = para.
      fazla üretim yapacak kişi ise zeki insandır. uzun boylu insan değil.
      ülkem insanı neye yoğunlaşacağını bilmiyor.

• bu dediğin japonyada yok mesela. zaten teknoloji olarak fark da ortada...
      insanlık nereye gidiyor ya.

• insanda ki en ağır duygular onları yaşatacak ama uykuya sokacak duygular en başta seks şehvet
      sonra para hırsı
      sonra ego hırsı

günümüzde insanı nasıl yöneteceklerini anladılar ve medya ile başarıyorlar

ve üzüldüğüm nokta bir kıza edepli giyin dediğimizde biz o bilmeden savunduğu ve uyutulup bedenini kullandırttığı dünyaya göre gerici mağra adamıyız

bu yüzden edep akıldır

edepsiz kız zekayı akıl zanneder ben doğruyum der
      hadi sizde oyalanın bakalım

• Neden bulamasinlar

0|0
    0|0
    • günümüzde şirketler hep prezentabl kriterini koyuyor, koymayan da zaten bunun default olarak sahip olunması gereken bir özellik olduğuna inanıyor.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...