Ciddi felsefe konuşmak isteyen var mı?

Bu saatte uyumadıysanız zekanız ortalamaya göre yüksek demektir.

Biraz felsefe yapalım. Birbirimize Sorular sorup cevaplayalım..

Benim sorum şu:

Bu hayatta niye yaşıyoruz. Amacımız ne? Sadece it gibi çalışıp ev araba almak mı?
Gençliğimizi okullarda geçirmek mi sadece?

Evlenmek çocuk yapmak mı?

Bize dayatılanları yapmak mı koyun sürüsü gibi?

Niye yaşıyoruz biz asıl amacımız anlamımız ne?

0|0
2|9

En İyi Kız Görüşü

• Bu soru ile felsefe yapılmaz. Sen neden yaşamamaya cesaret edemiyoruz onu cevapla bence.

0|0
    0|0
    • İnsanlar yaşama içgudüsüyle doğar ondan heralde.

• Bu durumda kendi sorunun cevabını da vermiş oluyorsun. Yaşama içgüdüsü için yaşıyoruz demekki.

• Yaşama içgüdüsü var ama bu gereksiz yarış neden bu doyumsuzluk neden. lüks arabalar evler. Bu yarışta öluyoruz hepimiz yaşadıgimiz yok aslinda.

En İyi Erkek Görüşü

• çok pis düşünürüm

0|1
    0|0
    • Düşün soruyu cevapla o zaman.

• hayatı baskı altında yaşama hiçbi zaman çünkü herşeyi hızlı hızlı yaşamak istersen çabuk yorulursun. illa 22 de üni bitirip 25 de evlenmek zorunda değilsin bırak 26 27 de evlen illaki üni okumak zorunda değilsin. sevdiğin işi yap hayatı sevgiyle yoğur. mutlu olmaya bak. kendini tanı dürüst ol başkalarına göre yaşama başkaları sana göre dengini alsın gerekirse. evlenmek zorunda değilsin. aile baskısı filan boş işler 2 yıl istemiyorum de ve kendi maddi özgürlüğün olsun kimse sana hesap sormaz. zaten ailen seni seviyorsa sen evlenmesende sevecekler. çocuk sahibi olmak demek çok önemli bir görevdir kendini başka bir insana adamaktır hatta

Kızlar Ne Diyor 1

• Nihilitsler, idealistler yardirsin.
    Ilk cumleni kabul etmedigimden ve donanimli olmadigimdan dolayi ben izlemedeyim 😊
    Cayimi da aldim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İnandığımız dine göre amacımız Salih amel işlemek namaz kılmak oruç tutmak hacca gitmek her türlü günahtan kaçınmak insanlara iyiliği güzelliği öğretmek yönlendirmek ve başımıza gelen herşeyi kabullenmek bulunduğumuz duruma isyan etmemek herşeyin Allahtan geldiğine inanmak ve secde etmek. İnandığımız dine göre yaşama amacımız bu. Ama bende diyorum ki madem herşey belli kader denen birşey var insanın Nasıl olacağı Nasıl bir hayat yaşacağı maddiyat durumu vs vs neyse herşey baştan belirlenmişse ve insanların neler yapacakları biliniyorsa neden biz Burdayız hep bunu merak ediyorum bende senin dediğin gibi yaşamak da ki amacımız ne?

0|0
    0|0
  • Yapalım...
    Valla Bende Bir Zamanlar Öyle Düşünüyordum Lakin Gördüm Ki Hep Monotonluk Monotonluk... Çok Sıkıldım... Saldım Kendimi Bir Aralar...
    Artık Kafamın Estiği Gibi Yaşayıp Hiçbirşeye Eskisi Gibi Kördüğüm Olmadan Yaşıyorum...
    Bu Yüzden Su Akar, Yatağını Bulur...
    #OKonudaBendeDünyayaDargınım

0|0
    0|0
  • Az once bunu konusuyorduk bir arkadasla farkli bir gorusle tekerrur etmek isterim ama bu gece degil

0|0
    0|0
  • Baska ne icin yasamayi dusunuodun Uyaninca ilk aklina gelen ne ekmek. Karnini doyurman lazim. ve bir tek sen yoksan sorumluysan cocugunun esininde karnini doyurman lazim. bunun icin calisman sart cunku ekmek bedava degil. Ekmek aldiktan sonra artan para ile ust baş alman lazim demi sonuçta çıplak dolasamazsin. Sonra Evde oturuosun kimse sana beleş ev vermez oda para. Ve amac ölüm ölüme kadar kendini rahat ettirmek kimisi kendisini insanlara kimisi arabalara kimisi sevdigine birseylere adiyo

0|0
    0|0
  • İste düsünen bir toplum olursak Allaha ibadet ve kulluk icin yasadigimizi anliyoruz

0|0
    0|0
  • 1. Korkaklıktan- 2. arzulardan 3. hayallerden dolayı yaşıyoruz.

Diğer söylediklerin dünya üzerindeki sistemin ürünüdür...

0|0
    0|0
  • bunlar felsefe soru değil. teoloji sorusu

0|0
    0|0
  • Nefsimin arzularını bir tarafa bırakıp yani hoşlanmadığım şeylerin de doğru olabileceği fikrinden yola çıkarak olabildiğince objektif davrandığımda bir ilahın olduğu, O'nun İslam'da bildirilen sıfatlara haiz olduğunu, "neden varım" gibi ahiretle alakalı soruların cevaplarına aklımızla ulaşmamızın mümkün olmadığını dolayısıyla da Peygambere ihtiyaç olduğunu, Peygamberin yüce bir ahlak üzere olması ve mucizelerle desteklenmesi gerektiğini ve Muhammed aleyhisselam'ın, bir olan ilahın gönderdiği bir peygamber olduğunu, öyleyse peygamberin bildirdiği her şeyin doğru olduğu, öyleyse ahiretin olduğu, öyleyse bu dünyada var olmanın ahiret hazırlık için olduğunu pek açık şekilde anlıyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...