Neden İnsanı sadece insan olarak görüp değerlendiremiyecek kadar kör olunur?

İnsanın dini dili mezhebi ön plana atılarak tamamen ön yargılar la yaklaşan iyi kötü çirkin veya yaptığı yanlış, doğru davranışlar la değerlendirilmeden çirkin ve anlamsız yorumlar yapılması nedendir? sizce neden insanlar birbirlerini böyle ötekileştirirler?

Güncellemeler:
Varsa bu kafada biri özellikle nedendir açıklasında şu mantığı biraz anlamaya çalışayım..

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Körse, ezerim. İnsanlar önem verdiklerine göre değerli olurlar. Ön yargısına mahkum olmuş bir zihniyet 2 adım ötesini dahi göremez. Beyninde düşüncelerinde çeşitlilik olamaz. Ön yargı oluşabilir, ama ön yargı ile hareket eden biri hür iradeden bahsedemez. Basma kalıp bir insandır. Dünyanın zavallıları köşesinde yerini almıştır.

0|1
    0|0
    • Benim gözümde böyle bir insan kadar başka hiç kimse daha sefil olamaz. Her kelimesine katılıyorum.

• Ön yargı yıkmayı seviyorum. Cahil insan, bakıyor ha bunlar böyleler diyor sonra her öyle gördüğünü böyle sanıyor. İnsan basit bir canlı değildir, muazzam bir beyni vardır. Bu muazzamlığı kullanamayandan bir şey beklememek lazım. Tabi bir de düşünce yapısı var. Kendini geliştirmeyen insan belirli düşünce kalıplarıyla hayatını devam ettirir.

• Evet cahillik etkili dokunuşlarla yönlendirmelerle ve eğitimlerle düzeltilebilir geliştirilebilir bir durum yeterki algıları açık olsun ancak kör cahillik seninde dediğin gibi bulunduğu düşünce kalıbı içerisinde kalır ve hayatını bu kalıpta tutsak eder ve gerçekten de kendini bu şekilde harcayan her kimse insanlığa karşı yaptığı bu ihaneti bulunduğumuz her ortamda cezalandırmak gerekiyor..

Kızlar Ne Diyor 1

• beynı yokkk cunku

0|2
    0|0
    • Beyni yok ama fikri var.! ve ben o fikrin temelini merak ediyorum yakaliyabilsem boyle birini iyi olacak..

• ben turkıyede olmaktan nefret edıyorum ınsanlar kendı hayatlarını bıle yasayamıyorlar

• Yaşayamadıkları aşikar Bende şöyle diyeyim Türkiye de olmaktan değilde bu ülkedeki insansal ilişkilerden nefret ediyorum..

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...