Günah olduğu halde?

İçki günah olduğu halde neden içerler? düşünmüyorlar mı acaba ahireti? yoksa ahitte cezası mı az?

2|1
18|44

En İyi Erkek Görüşü

• İbn Ömer’den (ra) rivayete göre, şöyle demiştir: “Kim, sarhoş olmasa bile içki içerse, midesine ve damarlarında şaraptan bir damla bulunduğu sürece namazı kabul olunmaz. O halde ölürse kâfir olarak ölür. İçki içip sarhoş olan kimsenin kırk gün namazı kabul olunmaz o durumda ölürse de kâfir olarak ölür.” (Nesai) (Kötülüklerin hepsi kilitli bir yerdedir. Bu yerin anahtarı içkidir. İçki içen, o kapıyı açıp içine düşer.) [Abdür-rezzak]

1|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet günah. İnsanoğlu günah olduğu halde bir çok şeyi yapıyor ama nedense insanlar buna takılıyor. Hatta hırsızdan, tecavüzcüden çok içen insanlar göze batıyor artık.

Tadı güzel, verdiği his güzel ve içiliyor. Eskiden çok alışkın değildim en fazla azıcık şarap veya votka içerdim şimdi daha çok seviyorum ve inanın kimin ne dediği, günahı, sevabı umrumda olsa zaten içmezdim.

Siz içmezsiniz olur biter. Saçma sorulara, tatavaya, eleştiriye yer yok herkes biliyor günah olduğunu.

Bugün çok karşılaştım bu tutumla onun için yazdım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 43

• Allah'ın varlığına inanmıyorlarki ahireti düşünsünler..

İçki ve zina almış başını gidiyor..

4|1
    0|0
  • o zaman tanrı kötü olduğu halde neden onu severler?

1|1
    0|0
    • Allah aşkına susun, bak Allah'ın adını verdim.

• @sfenks1 :D ben sadece dalga geciyorum umrjmda degilsiniz

• Nefis denen şeyden haberdarsın değil mi? Sadece o günah değil bir sürü günah var ve insanlar bunlar yapıyorlar.

1|1
    0|0
    • Bu kadar bacım çocuğu varken, biz rakı içiyoruz diye mi cehenneme gidecez?
      diye bir laf duymuştum dizinin birinde o geldi aklıma.

• İçkiden önce irdelenmesi gereken konu kul hakkı..
    Bugün en dindar görünen kesimin yediği kul hakkı ayyuka varmışken, içkinin irdelenmesini gereksiz buluyorum..
    (bu arada alkol kullanan biri değilim)

0|0
    0|0
  • Kul Hakkı yemek, dedikodu yapmak, Zaman'ı boşa harcamak, israf etmek, okumamak, cahil kalmakta günah. PEKİ NİYE BU HALDEYİZ?

0|0
    0|0
  • Ne ahireti ya :D

0|0
    0|0
  • Icki neden dinen yasak? Sagliga zararli oldugu icin dimi? Sorman gereken soru direk bu aslinda. Sen sagliga zararli oldugu icin dinen yasaklanan bu içeceği neden kullaniyorsun diye

1|0
    0|0
    • zararı şu aklını bayıltmak ve bobrege zarar.. benim konum saglık değildi ;)

• Senin konun bu olmaliydi. Cunku dinen yasak olmasinin sebebini temelini insanlara gosterirsen daha mantikli gelir insanlara. Cunku inanmayan insana dinen yasak niye iciyosun dmeek kadar sacma bisey olmaz.

• Gerci tadi bile igrenc. Bugun o kucuk ekstralardan bile icemedim. 4 kutu almistim. Gitti paraciklar gene 😀😀

0|0
    0|0
  • sarki dinlemekde gunah hic dinlemedinmi?

0|0
    0|0
  • Senin inandıklarına inanmıyor olabilirler.

0|1
    0|0
  • Birincisi kafirler zaten inanmazlar ondan icerler.
    Ikincisi imani zayif olan icerler.
    Ucuncusu namaz kilmiyor ondan icerler.
    Dortduncu Allah korkusu yok ondan icerler.

0|0
    0|0
  • "Bilmiyorlar.. Bilseler yapmazlardı.."

#Vesselam

0|0
    0|0
  • Oda bir ihtiyac kimse bana icmiyorum ayagina yatmadin evet vardir elbette ama yorum yazanlarda bir elin parmaklarini gecmez madem o kadar dogru kisiler dogruluklaini sozleriylede ispatlasinlar ben ihtiyac olarak goruyorum bir nevi anestezi

0|0
    0|0
  • maalesef..
    yanıcaz..

0|0
    0|0
  • Devir yasakların helal gibi yaşandığı bir devir.

0|0
    0|0
  • allah onu bildiği için tövbe kapısı açıyor kullarına

1|0
    0|0
    • 👍Kul da affedilme umudu olduğu için yöneliyor tövbeye

• Amin inşallah eder😊🙏

• Ama ne zaman öleceğin belli değil.

• Bende bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Bu dünya peygamber çocuğunun öz kardeşini öldürdüğü bir dünyadır

1|0
    0|0
  • insan öldürmek daha günah bak param parça ediyorular üstelik islammış gibi yapıyorlar

0|0
    0|0
  • Ahireti düşünen içmez bu bariz. Günah olduğunu el kadar çocuklar bile biliyor. Ha yadırgamıycaksın küçük görmüyceksin saygı duymamamız lazım çünkü din hoş görü dini, her koyun kendi bacağından asılır

0|0
    0|0
  • az inanıyorlar -.-

0|0
    0|0
  • Yalan söylemek günah değil mi? neden yalan söylerler?
    Hırsızlık günah değil mi? neden hırsızlık yaparlar?
    bunlar ahireti düşünüyorlar mı?

0|0
    0|0
  • Ya ahirete inanmiyor adam ne gunahi :D

0|0
    0|0
  • Kişisel tercihleri sorgulamak kimsenin haddine değil bence. Ayrıca içki günahsa diğer şeyler günah değil mi? Dedikodu yapmadığınızın garantisini veremezsiniz sanırım?

0|0
    0|0
    • ya tabiki sorgulayamam da merak ettim sadece

• sen niye sevgilinle eleşiyon.

1|0
    0|0
  • Allah zorla imtihan etmesin. Ne olursa olsun içmemek lazım tabi ama kınama sakın dua et kurtulsunlar. Bir gün bakarsın sende bende kendimizi içki içerken bulabiliriz

0|0
    0|0
  • İcki icenin o gunahi vardir senin baska gunahlarin senin cevabin neyse odur

0|0
    0|0
  • sanırım düşünse içmez

0|0
    0|0
  • Biz alkol kullanırken bile iyilik yapan insanlarız. Koymuşum günahına, sana bişey olmasın

0|0
    0|0
  • Zinada büyük günah ama kızlı erkekli kimse kaçırmıyor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 17

• İçki içiyor olabilir belki ama bu onu kötü insan yapmaz ki. İçmeyen herkes cennete gidecek sanki :)

2|0
    0|0
    • Hayır tabiki de ben sadece topluma dikkat ettim de bayadır içki içenler çoğalıyor. bu yuzden merak ettim bir de şu var ki içki içenlerin çoğu da zararsız iyi insanlar aslında tek kusurları içki..

• Öyle ama belli bir miktar içki sağlığa yararlı bir de onu düşünmek lazım :)

• İçki içmem, sigara içmem, uyuşturucu vb. uzağım. Elhmdllah muslumanm ama eşcinselım ne yani kalbimi değiştiremıyorum diye yanacakmıyım :/

0|0
    0|0
  • Belki de tomurcuk memeli hurilerle şarap ırmağında yıkanmak onlara daha cazip gelmiyordur.

0|0
    0|0
  • Cehennemin sıcaklıgını yüreklerinde hissetseler beyinsizligi birakıp ahirete odaklanırlar da neyse.

0|0
    0|0
  • Tadi guzel

1|0
    0|0
  • Kötülüklerin anası derler ama ona gelene kadar "Neden bu günaha bulaşır insan?" dediğim çok konu var.

0|0
    0|0
  • Şeytan hoş gösteriyor kandırıyor ondan

0|0
    0|0
  • Ahiret yok diye düşünüyorlardır belkide?

0|0
    0|0
  • Çünkü ölümü düşünmezler...

0|0
    0|0
  • Bile bile ölüyor insanlar bazen işte

0|0
    0|0
  • Az önce içtim. Ne Tanrı Ne Devlet.

0|0
    0|0
  • Af edersin ama bu kadar kardeşim insan varken cehenneme girecek içenler mi girecek diye dusunuyorlardir.

0|0
    0|0
  • Nefs...

0|0
    0|0
  • Sen mi soracaksın hesabını da başkasını sorgulama hakkını buluyorsun?

0|0
    0|0
  • hergün 5 vakit namazı kılmamak gibi. bilmiyor muyuz kılınması gerektiğini

0|0
    0|0
  • Kaşını falan aliyor musun ya da makyaj yapiyor musun. pantolon giyor musun. hic dedikodu yaptin mi? giybet ya da? mesela ben bunlari yaptim yani herkes yapmistir.
    Niye yapiyoruz?
    Onun gibi birsey.

0|0
    0|0
    • o farklı bu farkli

• Niye farklı? biz yapinca mi farkli oluyor? ne farki var?

• Düşünmemiz gereken o kadar çok günah var ki..

0|0
    0|0
Yükleniyor...