Arkadaşla her nasıl olduysa konu ateistliğe geldi o ateist bende müslüman :D?

haliyle tartışma oldu kendisi kankam olur :D kendisine mesleea bir harf katipsiz, bir ev ustasız, bir köy muhtarsız olmaz cümlesi gerçekten basittir. fakat mantıklıdır. bişeyde delilin basit olması veya fevkalade acayip olması önemli değildir. mantıklı olması önemlidir. ateistin bu delili basittir diyerek reddetmesi yanlıştır. yaapması gereken bu sözü delil ve ispatla çürütmektir. eğer bu sözü çürütemezsen kendi davanın bu kadar basit bir delille yıkıldığını yıkılacağını kabul etmek zorundasın. dedim.. geçiştirdi. siz ne diyorsunuz :)) ?

1|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• çok mantıksız bir şey söylemişsin. bir dini nasıl çürütebilirsin? zaten dinin olmayan bir varlıktan bahsediyor teorik olarak. tam tersi, senin delil ve ispatla tanrının varlığını göstermen gerekiyor. öyle bir yerden girmişsin ki arkadaşın ne söylese ters gelicek.

0|0
    0|0
    • dini çürütmek değil konu yaratıcıydı. kendiliğimden oldum diyordu bende bilimsel olarak anlattım bişeyler bu sadece yüzeysel :)

En İyi Erkek Görüşü

• Sacmalik oldugu ici urasmak istememistir, sen bunun arkasindaki sacmaligi kendin göremiyorsan sana anlatsada anlamayacagini düsünüp konuyu kesmeye calismistir, kanka sonucta.

Neyse

Harf, ev, köy bunlar insanlar tarafindan ortaya cikartilmis seylerdir.
    Varlik okadar basit sey degildir, insanlarin olusturdugu seyler vardir = akilli tasarim ve kendiliginden olan seyler vardir.

Senin verdigin örnek bir düzeni idda ediyor, cünkü bir Evde, köyde ve harfte falan filan bir belirli düzen vardir.

Ama Evrende böyle bir düzen yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• İnsanlar amerikada üniversite sınavını geçebilen yapay zeka ürettiler o zaman insanlar tanrıdan daha zeki. Çünlü yapay zeka ne yemeğe ihtiyaç duyuyır ne uyumaya nede tuvalete gitmeye. Sende bunu açıkla bakalım kardeşim

0|0
    0|0
    • iyi diyorsunda tanrıın yarattığı insan yapay zeka yapıyor. insanın yaptığı yapay zeka bir icat yapsın. tanrımı zeki insan mı :)

• Sürekli öğrenen ve büyüyen bir beyni var. İnsan kendisinden daha üstün bir varlık yarattığında tanrının olmadığını ispatlayacaktır.

• Saf insana birsey anlatmak munkun degil diyorum

0|0
    0|0
  • İyi demişsin aferin

0|0
    0|0
  • Arkadaşın için önce dua et bir gün bakarsın Alah dostu olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...