18 yaşındayım. Annemden nefret ediyorum. "Canııım olur mu o senin annen diceksiniz." Demeyin. Niye mi?
Hiçbir insana ygsden düşük aldı diye böyle davranılmaz. (Farklı nedeni mi var ben bilmiyorum) Okuldan gelip içeri girdiğim an içinden küfür gevelemeye çantamı atmaya falan başlıyo içerdeyken. Bu nasıl bir kadın akli dengesinin olmadığını düşünüyorum. Abim işten geldiğinde canım oğlum hoşgeldin bir sürü sıralıyor. Ben gelince küfür yiyorum. Çıldırıcam çok az kaldı. Ygs kötü geçtide millete kötü diyor diye çıldırıyo resmen ya varya nefret ediyorum gelip bana moral vermesi gereken yerde yaptığına bak Allaha havale ediyorum bu ruh hastasını. Sevgi görmedim zaten istemiyorumda artık bir an önce çalışmak istiyorum. Sizce napmalıyım?

Güncellemeler:
Burda cinsel bir soru sorsam herkes görüş yazardı...

0|2
11|27

En İyi Erkek Görüşü

• güzel kardeşim. uzun olucak üzgünüm ama lütfen oku copy pste değil çünkü. hayatım boyunca kitabı önsözüne kadar açmış bir öğrenciydim 5.5 yaşında okuma yazma 6 yaşında ingilizce temel konusmayı ögrendim o dönem lise çağındaki ablamdan ödev yapmaz gereksiz kitap taşımazdım. benim felsefem daha çok dersi derste öğrenmekti. 20 yaşındayım. bizim zamanımızda sbs denen bir illet vardı lise tercihi için girilen bir sınavdı bu. ben o sınavada çalışmadım ve sbsden 380 net puan cıkardım. ingilizce dersim hiç zayıf gelmedi bu sebeple o dönem yine aynı şekilde antalya turizm meslek ve otelcilik lisesi yeni bina açmıştı. o okulun müdürü nasıl olduysa velimin telefon numarasına ulaşmıştı. bu çocuk zehir her ihtiyacını karşılarız onu bize gönderin dediler biz bir düşünelim dedikten sonra bana dönüp yok gitmek dediler. maddi durumumuz yetersizdi dısarda okumam için. yine ünlü bir dersanenin indirimli sınavlarına katılıp tabii ki hiç çalışmadan %80 oranında indirim kazanmıştım. malesef ona da gönderilmedim. hiç istemediğim bir okula zorla gonderildim 2 sene okuduktan sonra sonuç hüsran bıraktım. şu an açık lisedeyim askerlik tecillendi yaşıtlarım orduda hayatım mahvolmuş değil ama kimseyi suçlamıyorum. susuyorum çünkü susmak en iyi cevaptır. sadece demem o ki söz konusu senin hayatınsa ölümüne git kardeşim. kimseye muhtaç olma onları utandıracagın günü hayal edip sıkıca sarıl dersine bu anlattıklarıma da bağlı olarak aile sevgisi görmemiş biri olarak sesleniyorum sana. kız ol ya da erkek ol farketmez. sadece hayat senin hayatın ve adımlarını sağlam atmaya bak onları utandıracagın gunleri göstermen dileğiyle eigimi de unutma lütfen kendine iyi bak :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Emin ol demedim. Bende yaşadım ayrımcılığı ve annemden de, abimden de nefret ettin. Sakın takma. Senin ona ihtiyacın yok, heleki bu yaştan sonra. Onu boşver, emin ol okuldada kalsan umrunda olmazsın ve derslerine odaklan.

1|0
    0|0
    • İşte bu çok zor odaklanamıyorum artık psikolojim çöktü

• Aynen öyleyim ama.. Bilmiyorum bir çalışmaya başlıyımda dershaneye falan kendim gideyim.. Çok sağol

• Güçlü ol, biz kendimize yeteriz. Bu yaştan sonrada ihtiyacım yok...

Erkekler Ne Diyor 26

• Buraya uzun uzun tavsiyeler yazardım lâkin yazmayacağım... Sana sadece şunu söyleyeceğim; Annene sadece şunu söyle; ''Anne sana bir film izleticem...'' de ve şu filmi izlettir; Her Çocuk Özeldir... Emin ol annenin senin hakkındaki düşünceleri değişecektir... Beğenmen açısından bir de kendin izle...

2|0
    0|0
  • Ben kimsesiz büyüdüm, annemle 13 yaşımda tanıştım ki şu an 25 yaşındayım ama görüştüğüm sayılıdır. Bende anne-baba duygusu yok zerre kadar yok, ben çocukluğumda çok özledim her gece ağladım ama sonunda göz pınarlarım kurudu çok uzun yıllardır ağlamıyorum.
    Soruna gelecek olursam da asla sana akıl vermek haddime değil ama hadisi şeriflerde bile anneye "öf" bile demeyin diye emrediyor. annen seni karnında 9 ay 10 gün (genelde o kadar süre söylüyorlar) de neler çektiğini bir Allah birde annen bilir. Sen anneni 10 yıl bile sırtında taşısan o 9 ay 10 günün, 1 gününü bile ödeyemezmişsin.
    Unutma onlar ailendir, canından parçadır, başın dara düştüğünde "anne" diye ağlayacaksın ve ilk onlar yardımına gelecek, seni senden çok düşünüp üzülecek mutluluğunu isteyecekler.
    Saygılarımla

1|0
    0|0
    • Sağolda annemi tanısan böyle demezdin

• ne olursa olsun annen ne yaparsa yapsın, asla onun hakkını ödeyemezsin!
      ben annemle o kadar uzun süre sonra tanışmama ve hala sevmememe rağmen, bana ihanet etti ama ben yinede kızmadım nefret etmedim Allah'a havale ettim (gerçi nefret de bir duygudur ona karşı hiçbir duygum yok şu an senden farksız benim için)

• yani tepkisi yanlış olabilir. sana yansitmasi yanlis olabilir. hal ve hareketleri abartili olabilir.
    ama mantikli düşündüğünde senin ygs sinavindan ona ne? niye dert etmiş? senin için olmasin :)
    geleceğin için...
    bazen insalar belirli yaşa geldiginde, geçmişteki günleri hatirlayip iyiki bana bunu yapmislar diyor. ya da keske yapsalardi.
    ister azarlama olsun ister dayak..

1|0
    0|0
  • dayan, iyi çalış, şehir değiştir, daha sıkı çalış hemen çalışmaya başla, mesafelerle daha iyi idare edersin durumu

1|0
    0|0
  • Kardeş etme bulma dünyası.. Annen iyi de olsa kötü de olsa sen sabret.. Elbet sabrın sonu selamettir.. #Vesselam

1|0
    0|0
  • Benim sevgilim de aynı senin durumundaydii.. çalışırssinn evlenirsinn geçer bacimm boşver sen sabret anadirr deli de olsa sabret mükafatı büyük olur vesselâm. .😊

1|0
    0|0
    • Ondan zırnık istemiyorum çıksın hayatımdan yeterli evde pislik gibi davranıyo ve herkese öyle empoze ediyo akli dengesi yok bence

• Bak onun annesi telini falan kırmıstii.. sana tavsiyem tasavvuf kitabı oku biraz 18 yaşındaki gencliginnn verdiği ruh haliyle agrasifsin biraz o biraz dizginlerr seni.. sinirlenmemeyee çalış herkes biyerde birileriyle sinaniyo bunu unutma güzel kardeşim. .

• Eger kotu gectigine kiziyorsa muhtemelen cakismadigini haytalik yaptigini gordu duydu ya da hissetti veya hatali olduğunu dusunuyor haksizmi acaba

1|0
    0|0
    • Telefonla cok ugrasiyormusum.. Bana destek olmasi gerek Şu an kostek oluyor

• Psikolojisi bozuk ondan

• Ona baglama. olduki bozuk yine anlayisla karsilayip kizmaman gereken bir durum

• Kötü zamanlar olacak önemlisi başa çıkmak, dert etme bir gün kötü davrandığı anlar.

1|0
    0|0
  • Anneni sevmeye çalış o zaten bir gün pişman olacaktır. sabırla okulunu oku örnek bir yaşantın olsun güzel huyunla annenide güzel ahlak sahibi yaparsın.

1|0
    0|0
    • Ben onu 18 yıldır sevmeye çalıştım ama beni sevdiğini hissedemedim hiç

• sende sağol var ol.

• hakli olabilirsin ama yapacagin birsey yok

1|0
    0|0
  • Ses kaydına al gizlice.

1|0
    0|0
  • anneler baştacıdır

1|0
    0|0
  • S*ktir et ve lys'ye çalış

1|0
    0|0
    • Çalışamıyorumda toplayamadım kendimi.. Hayatım b*k gibi

• Oyle zaten yanimdan gecerken pislik pislik bakiyo olduresim geliyo artik.. Sagol

• Önemli değil. Şimdi ks'yi kapat dersine bak.

• Az çok bende yaşıyorum seni anlayabiliyorum.

1|0
    0|0
  • umursama daha iyi çalış iyibir üniversite tutturursun inşallah kendine yeni bir hayat yaratırsın

1|0
    0|0
  • annelerimiz ve babalarımız bizden daha eski kafalılar tatlım aynı durum herkeste var merak etme onların zamanında yaşadıkları hayat ile bizlerin yaşadıkları hayat aynı değil onlarhala eski hayatın süregeldiklerine inandıkları için bunlar ne yazıkki oluyor

0|0
    0|0
  • Sırf bundan ötürü bile bu kadar şikayet etmen ergenliğini atlatamadığının işareti :D

0|0
    0|0
  • Senin hal ve hareketlerin hoşuna gitmiyodur büyük ihtimalle onunla konuşmayı dene sana neden böyle davrandığını sor güzelce konuş anne ler çocuklarının kötülüğünü kesinlikle istemezler

0|0
    0|0
    • Denedimde konuşulmuyo

• Bu saatten sonra böyle bişey yapmam. Defol git diyeceğinede eminim

• Demez emin ol ki demez sen benim söylediğim gibi yap eğer terslerse ki sanmam terslerse piskolisi bozuk tur yani

• annen neden sana bu şekilde davranıyor peki?

0|0
    0|0
  • En güzeli ne yapp biliyo musun eğer ygs de baraj geçtiy

0|0
    0|0
  • Allah sabır versin kardeşim üzüldüm durumuna

0|0
    0|0
  • nefret etmekten nefret ediyom :D

0|0
    0|0

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• pes ettiğin dakika biteceksin biliyorsun değilmi? annene birşey diyemem ama lys ye girip kazandığında hayatın tamamen değişecek akıllıca davranırsan çokta mutlu olursun

1|0
    0|0
    • 400 binden iyi bir yere çekemem

• Sağol.. İki yıl istemiyorum ama teşekkğr ederim

• sağlık olduğunda kısa yoldan iki yılda meslek sahibi olabilirsin

• Lysye çalışıp güzel bir üniversiteyi garantile sonra ayda bir görüyosun zaten kafan rahat olcak

2|0
    0|0
  • umursama bir süre sonra vazgeçecektir senin azmini görünce
    (not:kazanacağına inanıyorum)

1|0
    0|0
    • Çalışamıyorum artık bıraktım.. Kazanamayacağım

• Cocuk dogurmak sadece dogurmak degil..

• ... ve o bir canlı ona Allah (c. c) kendisinden bir ruh vermiş ve kardeşine de bunu yapmaya hakkın yok

• el aleme hayatından ve hayatındaki insanlardan daha çok önem veren insanlardan biri. hani her işte hayır varrdır ya başına bir musibet gelse seni kaybetme korkusu yaşaasa düzelir belki... haberleri izlesin her gün. ne çocuklar bu sınavların stresi yüzünden intihar ediyor

0|0
    0|0
  • Abine söyle

1|0
    0|0
  • Sende sınava iyi hazırlan iki yillikta olsa yaz git

1|0
    0|0
  • benim annem üni. ye gitmeyeceğimi bile kabullenmiyor kimseye söyleyebildiğini görmedim

0|0
    0|0
  • Pelkide üvey annendir gerçek annenle babanı ara tabikide benzemiyorsan

0|0
    0|0
  • Derslerine odaklan lysyi kurtar bir yer kazan geleceğini saglama al unideyken calisirsin part time islerde farklı şehir falan kazanabilirsin

0|0
    0|0
  • Kızma ama anan manyakmış benim anam Allah tan öyle değil babam da. Hiç birşey senden önemli değil birdaha çalışırsın derler hep. Allah yardımcın olsun canım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...