Kız kardeşime lise tavsiyelerinde bulunur musunuz?

Merhaba ben Yıldız 23 yaşındayım. Kardeşim Yüsra seneye liseye başlayacak. O bu siteye üye olmak için çok küçük. O yüzden adına soru sormak istedim. Yüsra'ya lise tavsiyeleri verir misiniz? :)

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Yıldız sende biliyorsun ki biz ne desek boş yüsra okuldan içeriye girdiginde herşeyi zaten görüp anlayacaktır. Teoride herşey basit gelir ama pratikte saçmalar herkes. Yıldız ablan veya ailen istiyor diye bir okul seçme hayalin ileride kendini nerde gördügünü düşünüp bir okul seç olurmu. Çünkü hayat senin kardeşim tabikide senin iyiligini isteyeceklerdir eminim ama sen söz sahibi ol ve hayallerinin peşinden koş. Unutma ablanda benim yaşımda oda çok iyi bilir 4 yıllık üni. bitirip sevmedigi işleri yapmak istmedikleri için işsiz kalan kişiler etrafımızda çok fazla. Her zaman Keşke diye yakınmak istemezsin degilmi.
    Yüsra kardeşim sana tek tavsiyem var Arkadaşlarını iyi seç olurmu ve kim olursa olsun aranda herzaman mesafeni koruyacak kadar ciddiyet ve söylemedigin sırların olsun mutlaka. Bknz: - Bana arkadaşını söyle sana kim oldugunu söyleyeyim. - Arkadaşların istiyor diye istemedigin şeyleri yapmak zorunda kalacagın zamanlar ortamlarda olacak kendinden ödün verme ve hayallerini düşün o okula neden geldigini hatırlayıp dogru olan şeyleri yap. Dereceyle bitir okulunuda hem ozaman reşit oldugun için kendi diploma notunuda burada paylaşırsın. Hayatta başarılar.

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ediyor kendisi. Ben de teşekkür ediyorum, çok iyi söylediniz.

• Umarım başarılı olursunuz.

• Beni bunları düşünerek okumaya zorlayan hayat şartları vardı kardeşim. Sen benim gibi düşünmeyebilirsin fakat herkesin yaşadıgı hayat farklı. Teşekkür ederim bu sene son senem. Dışticaret , Sigortacılık ve Bankacılık mezunu oluyorum 4 yıllık. Dilerim herkes kendi sevecegi işi yapmak için okur. Okumak için degil..

En İyi Kız Görüşü

• 1) Servisçi abisiyle kanka olsunki sabah geç kalırsa beklemeden basıp gitmesin.
    2) Sigaraya sakın başlamasın.
    3) Avukat falan olma hayali varsa 9. sınıftan itibaren ygs kasmaya başlasın.
    4) Arka sırasında oturan kim varsa çekinmeden dönüp konuşsun herkes insan havadan sudan olsun muhabbet kursun çevre yapsın.
    5) Üst sınıflara atar yapmasın canını sıkarlar ama kendini de ezdirmesin.
    6) İlk başta tanımadığı herkesle yakınlaşmasın biraz beklesin sonra milletin karakterini çözmeye başlar zaten arkadaş çevresini iyi seçsin.
    Bu kadar, başarılar :*

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• imam hatip

0|0
    0|0
  • İlk önce türkiyede ki egitim sistemi basit 4 sene sonunda o sınava girilecek ya da bir sınava girilecek onun için dersleri aksatmasın arkadası ileride elbet olacak buradan habire ders calıssın demiyorum sadece bu yılı degil önündeki yılları düsünerek davransın yarını düsünürken bugünüde unutmasın basarılar lise hayatında :)

0|0
    0|0
  • kafası çalışıyorsa sağlık okusun hayatını kurtarsın.

0|0
    0|0
  • neyi seviyor

0|0
    0|0
  • galatasaray lisesi

0|0
    0|0
  • daha ikinci teoga girecek dur bakalım

0|0
    0|0
  • Sen liseye gitmedinmi hemi kızım?

0|1
    0|0
    • 5 yıl önce bitti azizim, ne lisesi?

• YÜSRA BU HESABI SENİN KULLANDIĞINI BİLİYORUZ... HESABIN KAPANACAK

1|0
    0|0
    • Hayır gerçekten ben ablası Yıldız. Kız kardeşim için istiyorum bu tavsiyeleri.

• @Çayanist sen bir harikasın nigga

• derslerini en basından sıkı tutsun YGS dediğimiz illet 9, sınıf derslerinden ibaret 9. sınıfı sağlam tutsun sıkıntı cekmez son sınıfa geldiğinde. kimseye haddinden fazla yüz vermesin. kendini kimseye ezdirmesin. tek takılsın :))))

0|0
    0|0
  • Kim ne kadar tavsiye ederse etsin bence buna kendisi karar vermeli 😉

0|0
    0|0
    • Hayır lisede nasıl olmalı vs..

• Valla gideceği lisenin ortamına göre hareket etmeli bence

• yalanciyi s. iksinlermi yusra sen degilmisin

0|0
    0|0
  • Ergenlik oldugu icin ne desen ya da desek dinlemez :) sen pesinden ayrilma

0|0
    0|0
  • yat ye iç eğlen :D

0|0
    0|0
  • Kimseye kolay güvenmesin ve kimseden çekinmesin. Lise bir şekilde biter o önemsiz. Ama bu yaşlarda ilerde yaşamındaki iş alanını seçmen için yönlendirmeler yapılır. Sevdiğin ve sevmediğin dersleri belirle ve hocalarına ailene söyle. Çünkü bazı aileler başarısız olduğu derste gençlerin ısrar etmesine neden olarak başka kazanabilecekleri üniversiteleri kazanmalarını engelliyolar. Bu hayat sizin ve istemediğiniz bir yola girmeyin. Birde son olarak herkese iyi geçinmek zorunda olmadığını bilsin. Çünkü öyle olanlar daima geri planda kalır. Bir iki gerçek arkadaşı olsun yeter.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Çevresine dikkat etsin. Kardeşimi daha şimdiden uyarıyorum. Tanık olduklarım, yaşadiklarım lise hakkında sadece bunu bıraktı aklımda.

0|0
    0|0
  • Kendini ezdirmesin suskun olmasin gerektigi yerde konussun derslerine cook calissin benim kardesime daha 2 sene var umarim bende bu soruyu sorarim 😊😊😊

0|0
    0|0
  • derslerine cok çalışsn. d. d
    Yüsracm öncelikle bilmen gerekn en önemli kural kesinlkle lisede aşık olma en tehlikeli dönemlrrin lise 1 veya 2 bu bu dönemlerde hata yapma olaslığn çok yüksek canım bu yzden admlarnı sağlam qtmalsn ki ilerde pisman olma dye ve ne olrsa olsn mantgnla hareket etmelisin benden bu kadr sağlcakla kal 😘
    Kück bir abla tavsiyesi

0|0
    0|0
  • nerden lise önerelim bir ilçe söyleyeydin

0|0
    0|0
  • lisede mesafe koysun insanlarla arasına bu başta olunca insanlar saygılı olup laf edemiyolar

0|0
    0|0
  • Yüsra diye öğrencim vardı onu hatırladım. İnşallah iyi bir lise sonrasında iyi bir üniversiteyle iyi bir meslek sahibi olur kardeşin. Tercihleri yönünde lise seçimi yapmalı. Meslek lisesi çok avantajlı ama o bölümü seviyorsa veya sağlık keza öyle.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ediyoruz. Robert Koleji'ni düşünüyoruz ama hayırlısı.

• Teşekkürler :)

• Rica ederim :)

Yükleniyor...