Polislik, askerlik,, mesleklerine karşı olanların nedenleri nedir?

*KARAMANda Toki çalışanları eylem yaptı. haberi bilenler bilir. 8 aydır maaşlarını alamıyorlar, muhtemelen bir çok yere başvurmuş, yardım alamayınca artık eylem yapma yolunu seçmişler. ve bilin bakalım polisler kimleri tutukladı? tabi ki eylem yapan işcileri.
*8 aylık haksızlık karşısında - yarim saatlik eylem.
*Bu tip olayların sayı hesabı yok zaten.
*Hepiniz çalıştığınız bir yılda hakk ettiginiz kazancın en fazla 1aylık hakkını alıyorsunuz. (bir yılda yani). Dünya böyle döner..
--- haberi okuyunca uzunca bir paylaşım hazırladım, fakat karakter yetmediği için 'bence' olarak oluşturdum ve paylaştım.. http://www.kizlarsoruyor.com/toplum-sosyal-iliskiler/a59758-polislik-askerlik-kisacasi-devletin-baski-aygitlari-mesleklerine
ama sadece bu soruyu okumakla kalanlar başlıkla bağlantı kuramaya bilirlerse eger, özet olarak şu cümleyi ekliyorum: baskı aygıtları, yani polisler, askerler filan halkın arasından seçilip, HALK'a KARŞI DEVLET'i ve HÜKÜMETi KORUYANLARdır.

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Cunki benim paramla bana dayilik yapiyolar alti ustu memur silah var diye kendini bisey saniyolar bendede var yani nolmus cok zitlasirim gorevini adam gibi yapmayanlarla nede olsa anlarada dayim var 😎

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Polisler ve askerler hukumete calisiyor ulkenin civisi cikti. Isciler her zaman haklidir. SOLCU GENCLİK

1|0
    0|0
  • Özet için teşekkürler.
    Yani önemli, başka yere de çekecek olabilirdik yanlışlıkla dimi ;-)

0|0
    0|0
    • daha açıklayıcı olmak gerekiyor her daim. :)

• off özür dilerim yine bir cahillik yapmışımda neyse. o konu açılıyor şimdi anlamadığım ben sildin sanmıştım..

• Biz askerler halka karşı devleti korumuyoruz. Başka devletlere karşı halkı koruyoruz. senin yanlışın var.

0|0
    0|0
    • öyle düşünüyorsunuz sadece.

• biraz daha derine inmek lazım.

• İstediğin kadar derine inelim.

• Bir bordo bereli olmak isterdim. Ama nasip. Şimdi alsalar hiç arkama bakmadan giderdim

0|0
    0|0
  • Ben ikisinide olmayı hiç bir zaman istemedim

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...