siz erkekler çoğunuz neden bu kadar öküz olmak zorunda. otobüsde yer niye bayanlara vermiyosunuz gerçekten cok merak ediyorum.

Güncellemeler:
Ben hic bir zaman (erkekle kadın eşittir ) lafzını savunmadim. Öyle oldugunu da dusunmuyorum
Yorumlarınız icin teşekkürler. Dusuncelerinizi merak etmistim

0|0
11|63

En İyi Erkek Görüşü

• Bak geçen gün 200 İstanbul otobüsünde bir kıza yer verdim ya aynı yaştaydık ya da benden 1 - 2 yaş büyüktü kalktım yer verdim o kadar erkeğin arasında dedim hanfendi buraya oturabilirsiniz diye bir teşekkür dahi etmeden oturuverdi. Sonra arkadaslarla konuşurken biraz eleştirel tavırla bazı insanlar da yer verdiğimiz halde teşekkür bile etmiyorlar dedik beraber. Kısaca bu kadar egolu olmayı nasıl beceriyorsunuz?

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 62

• Ben şahsen hayatım boyunca senin öküz diye tanımlayabilecegin erkek modelinden uzak durdum. Hayatım boyunca elimden geldigince etrafıma hele hele bayanlara karşı saygılı oldum. Her genç ve bekar erkek gibi ben de gönlümün tahtına bir bayan otursun oranın sultanı olsun istedim. Ama şu yaşıma geldim , senin o öküz dediklerinin 10 da biri kadar bayanlardan deger görmedim. Artık katiyen inanıyorum ki öküz olup kadına şiddet uygulayıp bulduğumuz her fırsatta onları aşşağılayıp dövmek varmış, böylece kim bilir kaç salak kız benim kölem olurdu.

0|0
    0|0
  • Yaşlı ya da hamile bir bayan görmedikçe yer veririm sadece. Niye vereyim size durun ayakta sizde insanız bizde insanız sonuçta.

0|0
    0|0
  • Bazen otobüste bayanlara yer veririm. Bazen de vermem. "Eşit isek onlarda ayakta durmalı" ama ayakta duran erkek çok fazla ise bayana yer veririm. Bazıları ise erkek yanı boş olduğu halde oturmayıp ayakta durmayı tercih ediyor. O kişileri de ben anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • Genç kadınlara veya erkeklerin arasında kalmamış hiçbir kadına yer vermem. Bunun odunlukla alakası yok, siz de biz de insanız ve bizim de oturmaya hakkımız var. Ayakta duramıyorsunuz diye yer vermek çok saçma.

0|0
    0|0
  • Otobüste veya herhangi bir toplu taşıma aracında kadınlara neden yer vermemiz gerekiyor o kısmı anlamadım açıklar mısın? Hamile, çocuklu, veya yaşlı insanlara zaten yer veririm de bunun dışında bir kadına neden yer vermeliyim?

0|0
    0|0
  • Niye verelim? Sizin bizden farkınız ya da sizi üstün kılan bir özelliğiniz mi var? Erkekler de yoruluyor bilmem haberin var mı. Söze gelince " erkekle kadın eşittir lanet olsun ataerkilliğe" diye feminen konuşanların, eşitlik naraları atanların söylediklerine karşılık olarak " evet eşitiz e madem eşitiz senin benden farkın yok önce ben oturuyordum bu da bana oturmaya devam etme hakkı verir" diyebiliriz

0|0
    0|0
  • ben çoğunlukta değilim :)

1|0
    0|0
  • Hamile yaşlı veya bir sorunu olmadığı halde neden yer verilsin 😊o ayakta bekleyen kadın da sağlıklı bir birey yer vermeyen erkek de.. S onrada eşitlik diye bağırıyorsunuz yanlız 😀

0|0
    0|0
    • Ben esitligi hic bir zamn savunmadm

• Ama ikiside sağlıklı birer insansa bence kimsenin birbirine öncelik vermesi gerekmez. Ama şöyle olabilir. Çok kalabalık ve o bayan bundan rahatsız olacak şekilde diğer erkekler arasında ayaktaysa olabilir..

• Öküzde ondan kibar olun biraz
    😊

1|0
    0|0
  • Ben veriyorum. Genelleme yapmazsak

1|0
    0|0
  • Neden vericez abi ya hamile veya yasli degilse

0|0
    0|0
  • Otobüse binmiyorum :(

0|0
    0|0
  • Gerçek anlamda oturması gererken her insana yer veriyorum.
    Sen buna karışamaz ve önyargılı yaklaşamazsın!

0|0
    0|0
  • yer verebilcek durumdaysam veririm. ama otobüs tıklım tıklımsa yapacak bişey yok

1|0
    0|0
  • Sabah 8'den akşam 8'e kadar çalış ayakta kal sonra kaza bela otobüste yer bul otur sonra ordan kalksın kıçı kırık 2 durak gidecek bayan gelsin kalk ona yer ver , mikerler öyle işi herkes baksın işine

0|0
    0|0
  • Siz kızlar nasıl diyor...

pozitif ayrımcılığa bayılıyor siz. ama negatif olunca ortalığı ayağa kaldırıyor.

0|0
    0|0
  • İşinize gelince kadın erkek eşittir diyen siz degilmisiniz feminitler. neden verelim? Bizim oturmaya hakkımız yok mu

0|1
    0|0
  • bayan diye yer vermek öküzlük değil enayilik ! sevgilim değilsin annem değilsin kardeşim değilsin yaşlı değilsin sakat değilsin niye yer vereyim?

0|0
    0|0
  • otobüste yer verilecek durumlar..
    Hasta yaşlı hamile herhangi bir uvuzu olmayan çocuklu bayanlara verilir..
    şimdi sen 18 yaşındasın diye kalkıp sana yer vermem..

0|0
    0|0
  • Çok haklısın

0|0
    0|0
  • niye bayanların ayagının altında yumurtamı var :)

0|0
    0|0
  • Erkek ve kadin ayni degil mi? Niye vereyim? Sen hic bir erkege yer verdin mi?))

0|0
    0|0
  • Ben öküz değilim.

0|0
    0|0
  • Ben yer veriyorum da bir erkeğin yani boş olsa bile benim kalkmami bekleyen kıza yer vermem. Herkese sapık gözüyle bakmanın lüzumu yok!!!

0|0
    0|0
  • Hamile yasli Engelli veya sakat değilse neden verelim?
    Ayakta duramayacak kadar aciz misiniz?

0|0
    0|0
  • Yanlış anlayacaklar diye bacim valla ben binmem pek ama bazen deisiklik olsun diye binerimm o zamanda vermem kendi yaşıma uygun bayanlara yalan yokk ama kötü bir niyetimiz yokk..😃

0|0
    0|0
  • Çocuklu Hamile yaşlı veya hasta engelli değilse benden küçüklere yer vermem.

0|0
    0|0
  • Bayana yer vermek zorundamıyız?
    yeni yeni görgü kuralları uydurmayın

0|0
    0|0
  • senin gibi şeyler yazıp yorumşlayan kızları gördükçe yer veresim gelmiyor.. belki yer verdiğim kız da senin gibidir belli mi olur.. öküz gibi ayakta dikil öyle işte :P :P :P

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    32

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• Yaşlı, çocuklu, hamile olmadıktan sonra yer verip vermemek çok sorun olmamalı..

0|3
    0|0
  • Haklısın tatlım öküz kaba bir tabir ama gerçekten erkek zihniyetine anlam vermek çok zor

1|0
    0|0
    • Zorunda mıyız? hani eşittik hani kadınlar güçlüydü hani.. ama siz bencil ve egoist siniz işinize geldiği gibi görüyorsunuz herşeyi..
      özel durumlar haricinde kimsenin kimseye yer verme gibi bir mecburiyeti yoktur..

• @Zevkle nasıl bir zihniyet sizinkisi

• ne var zihniyetimde?
      21 yaşında bir erkek bir kız otobüste erkek oturuyor kız ayakta bu abes bişey mi?

• Yoo veriyorlar

0|0
    0|0
  • Haklsn

1|0
    0|0
  • Neden erkekler kadınlara yer vermek zorunda ki? Yaşlı mıyız, hamile miyiz ya da bedensel bir sakatlığımız mı var?

0|3
    0|0
  • evet ya öküzler

1|0
    0|0
  • Ayakta durabiliriz yer vermemekte haklılar. Yer verseler bile oturmam.

0|0
    0|0
  • Hickimse sana yer vermek zorunda değil ki
    Önce sn bin yeri sn kap gardasdsd ✋✋

0|0
    0|0
  • Kişiye kalmış bişey bu, kimsenin böyle bir zorunluluğu yok. Senin bu şekilde konuşman asıl, hakaret ediyorsun sende o halde...

0|1
    0|0
  • Onlarda insan görülüyorlar normal karşılıyorun ben.

0|0
    0|0
Yükleniyor...