Hristiyanlık meraklisiyim ve hristiyanlığa yoneldikce hayatımda duzelmeler iyi olaylar oluyor?

Bir kere rüyamda domuz eti yediğimi gormustum ve o rüyadan sonra Mesih isaya ve hristiyanlığa ilgim arttı 2 kere kiliseye gittim ve hristiyanlığa yavaş yavaş yoneldim ve hayatımda iyi olaylar olmaya başladı mesela ornegin benim ders notlarim ilk dönem düşüktü baya bu dönem iyice inanılmaz bir şekilde yükseldi notlarim ve bir şey beni hristiyanlığa çekiyor sanki hristiyan olmam gerekmiş gibi hissediyorum ne yapmam lazım?

Güncellemeler:
Bu arada İncil de okuyorum Barnabas İncili 😊
Aranızda hristiyan kardeşlerim vardır diye umuyorum beni bu konuda aydinlatabilirlermi?

1|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• Bazen boyle farkli yollara sapmalar olabiliyor. Vaaz vermek nasiat vermek istemem.. bu gibi durumlarda yabancilarin musluman olma nedenlerini anlatan videolar izle... muslumanlik oyle bir din ki.. en kotusu en zinakari dahi olsan sirf bu dinde öldügün icin eninde sonunda cezani cektikten sonra cennete gideceksin.. ki muslumanligin allah katindaki son din oldugunun en buyuk kanitida peygamber efendimiz hz. Muhammedden (sav) sonra bir peygamber gonderilmemesi... aklini mesgul etme mantik cercevesinde git..

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• eee müslüman olmayı beceremeyince bir yere yönelirsin neyse o düzelmeler hristiyanlığa yönelmenle alakalı değil sen sadece kendine sebep aryorsun o kadar kardeşim bence

0|1
    0|0
    • Sebep derken ben muslumanim şu an bir zamanlar dinimden gayet memnundum dediğim gibi o rüyayı gordukten sonra psikolojik men yoneldim bu hristiyanlığa kendimi hristiyan gibi hissediyorum

• Kötü yanını gormedim cevrem bana din konusunda çok baskı yapıyor o yüzden en ufak dinle ilgili bir şaka bile yaparsam hemen aman tobe de dinden çıkarsın felan diyorlar bunlar yobazlasmis artık iyice

• yobazlışmış olmakla bir alakası yok bunun sen bilmdeğin konuları araştır bence ondan sonra din değiştirmeye karar ver öyle ben müslamanım demekle müslüman olunmuyor zaten

Kızlar Ne Diyor 9

• Böyle ders notları vs. gibi maddi şeyler değil de Manen rahat hissediyorsan hristiyan ol. Bir inanca sahipken kendini ona ait hissedebiliyorsan o inanca gerçekten sahipsindir ama tabii ki mantığını da devreden çıkarma derim ben. İyice araştır içine sinerse kimseye takılma hristiyan ol.

0|1
    0|0
    • Sonunda anlamlı bir cevap tesekkur ederim evet bende kendimi hristiyanlığa ait gibi hissediyorum kendimi hristiyan olmak zorundaymisim gibi hissediyorum ne yapicam kafam karmakarışık böyle bir ortamda Hristiyanlık lafı açılınca hemen ilgimi çekiyor merakla dinliyorum dediğim gibi 2 kere de kiliseye gittim ilk gittiğimde girememiştim kilise kapalıydı aglamistim ailemle birlikte gitmistim hatta şu an ailem bile sen ilerde kesin hristiyan olursun felan diyolar

• Hayır Hristiyan değilim. Sadece arayışta olan bir insanım. Bu yüzden birçok din hakkında bilgi sahibiyim fakat aradığımı bulamıyorum. Aramaya devam.

• Bende öyle bir arayistayim ve hristiyanlığa yoneldim

• Aklını başına toplaman lazım. Hz İsa da bir oeygamberdir tabiki inanıyoruz, son peygamber HzMuhammed'tir son kitap Kuran'dır. Dünya bizim için bir imtihan bugün yolunda gitmeye başkadığını düşündüğün için din değiştirir sonra Tüçe Kazas gibi herşey bozulunca aklını başına toplarsın. Tabi imansız ölmekte var

0|1
    0|0
  • kolay av olmussun. seytan yakında tepiği atar popona.

0|0
    0|0
    • Emir ve yasaklardan kaçtığımı kim söyledi? 😊

• kımse soylemedı parantez actım :) zan degıl yanı

• Yani sen oturup ders calismadin ve ya sinava hicbisey yazmadan bos kagit verdin ve yüce isa sana yardim mi etti? Siz dindarlarin hepsi ne tuhafsiniz

0|1
    0|0
  • Tövbe tövbe

0|0
    0|0
  • Domuz etiyle hristiyanlık arasında nasıl bağ kurdun

0|0
    0|0
  • Şu an ki hristiyanlık yozlaşmış yani hakiki hristiyanlık değil biliyorsan. Gerçek hristiyanlık Islamiyete benzer. Çünkü Allah'ın indirdiği dinler. Günümüze kadar değişmeden, sapasağlam gelen tek din İslamiyet. İlgi meselesine gelecek olursak; şeytan böyle türlü şaşırtmacalara başvurabilir. Bizi doğru yoldan çevirmek için her türlü fikri zihnimize sokmaya çalışacaktır. Bir insan hiçbir dine inanmadan da söylediğin gibi rahatlayabilir fakat bu geçicidir emin ol. Tek kurtuluş Allah ve Hakk dini olan İslamiyettir.

0|1
    0|0
  • Bence bu iyi şeylerin üst üste denk gelmesinin nedeni Allahın seni bir imtihana tabi tutması. Benden söylemesi iyi düşünmek gerek 😐

0|1
    0|0
  • Kaderini neden hristiyanlığa bağladın? kaderinde varmış ki iyi olaylar yaşamışsın bence bunun gördüğün rüya ve hristiyanlıkla bir ilgisi yok. İslamiyeti müslümanlardan ögrendiğin için sevmiyorsun belkide, şeytanın bu yönden seni çekmesine izin verme. :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Seni satanizme davet ederdim ama bunlarla mutlu oluyorsan buradaki güzellikler sonucu kendini tanrı flan ilan edersin heralde. Senin suçun yok senin duygularını ve yaşantını çalan islamda suç gerçi.

1|1
    0|0
    • Yok sagol kalsın satanizm Allah inancım var ilahi bir din tercih ederim 😊 İslam ban baskıcı bir din gibi geliyor cevrem de bana İslamiyet konusunda çok baskılı belki de hristiyanlığa doğru kaymanın sebebi cevrem

• Hristiyanlığı a dan z ye araştır ve somut şeyler üzerine düşün, yok rüyamda domuz eti yedim hayatım düzeldi felan gibi hurafelere kaptırma kendini. Seneye o notlar tekrar bozulursa bu sefer yahudi olup yehovaya mı inanacaksın?

0|0
    0|0
  • Ne olmak istiyosan onu ol.

0|1
    0|0
    • İşte öyle demesi kolay da çevre baskıcı insan korkuyor haliyle

• Çok mantıklı bir seçim. Eğer hristiyan olsaydım kesinlikle protestan olurdum bende.

• Aynen en mantıklı olan mezhep Protestanlık

• Kesinlikle Hristiyan olmalısın :) hatta yıl başı bileti al daha çok şans artar 😂😂😂

0|1
    0|0
    • Hahaha komik çocuk

• Yok iman etmek ayrıdır muslumanliğa ilerleme ayrıdır. Öyle elhamdülillah ben Müslümanım demekle müslümanı olmuyor çünkü bir sadece kelime-i şahadet var öyle Müslümanlığı olunur ancak namaz kılma ifade etme düşünme bilim ve topluma faydalı bir birey olmak için müslümanlaşma denir ona o yüzden onu söyledim yoksa toplumda Sen Müslüman mısın diyen kişilere Elhamdülillah Ben müslümanım demek kolaydır ancak Müslümanlığı yapmayan kişiye ibadetini yapmaya kişiyi Hristiyanlar ne fark vardır Bana söyler misin

• Haklısın sende burda bana yorum yapanların çoğunluğu da Allah bilir lafta muslumandir

• İslama yönelirsen daha iyi olacağından eminim.

0|1
    0|0
    • Islama yonelmeyi birçok kez denedim ama olmuyor hatta dini sohbetlere felan katıldım da hiç bir işe yaramıyor namaz da kildim

• Yürekten inanman gerek güzel kardeşim.

• Bide kuş pislerse üzerine tamamdır :) Böyle din mi seçilir ya?

0|0
    0|0
    • Din mi seçilir derken kardesim ben hristiyanlığa gecmedim ama merakım var bu gidişle hristiyanlığa geçer gibi duruyorum sizede ne yapmam gerektiğini soruyorum?

• ateyiz ol

0|0
    0|0
  • olum gaza getirme lan milleti şimdiye kadar kilisede mum yakıp ne dilediysem oldu laaan :)

0|0
    0|0
    • Eee o zaman daha ne bekliyorsun?

• Kilisede mum yakıp dilek dilediysen sen zaten artık musluman değilsin ki kardeş sen hristiyanlığa yönel gaza getirme diyorsun bide gaz mi kalmış hristiyan olmuşsun zaten neyse Allah ve Mesih İsa yanında olsun sana bu denir 😄

Yükleniyor...