Şehitler cennete gidiyorsa şehitliğe vesile olan düşman şehit olana yani düşmanına en büyük iyiliği yapmış olmuyor mu?

şehit olan cennete gider ya şehit olanların cennete gitmesi düşman sebebiyle değilmi? o şehite yani düşmanın düşman olarak gördüğü kendi düşmanına bilmeden iyiliklerin en büyüğünü yapmıyormu? onun cennete gitmesine ve şehitlik mertebesine yükselmesine vesile olmuyormu.. bu bir iyilik sayılmazmı? şehitlik mertebesi en büyik ölüm mertebesiyse düşman olmasaydı şehit olunabilirmiydi? peki bu bir iyilik sayılmazmı.. karşıdakini şehit edip öteki tarafını kurtarmak..

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Biz nasıl ki karşıdakini düşman görüp cehennemi boylayacağını düşünüyorsak o da aynısını düşünüyordur inancı var ise.

0|0
    0|0
    • işte o çok kötü.. ama haklı ile haksız belli olur muhtemel..

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Allah onu sadece vesile kılıyor yani bir sebeb. sebepleri yaratanda Allah olduğu için onu sehit ederek kendinin sonunu hazirliyor karşıdakini kurtarmis olmaz yani

0|0
    0|0
  • Dini Saçmalıklara İnanmıyorum Ben...

0|0
    0|0
  • şehitlere inanmıyorum kardeş

0|0
    0|0
    • o zaman dinede inanmıyorsun demek..

• ne alaka birader ölenlerin her iki tarafı içerisinde de müslüman olanlar var dinde müslüman kardeştir demiyo mu ee kardeş kardeşi vurup öldürse şehitlik mi oluyo her iki tarafı da allah yarattı allahın verdiği canı allah alır bir başkası öldürse şehit değil kardeşim

• senin evine gelip bu ev benim dese seni evden atmaya kalksa evini verirmisin vermessin.. vermedin diye sana bıçak çekse ve sende evini ona bırakmamak için o seni öldürmeden sen onu öldürsen haksız olmazsın sanırım askerlerde aynı şeyi memleket için yapıyor..

• ameller niyetlere bağlıdır onların iyi bir niyeti olmadığı için iyi birşey yapmış olmuyorlar

1|0
    0|0
    • hımm.. sanırım.. doğru niyet önemli..

• Ameller değil nihetler önemlidir diyor kitap kardeşim.

1|0
    0|0
Yükleniyor...