Avrupalılar kaç yaşında evleniyordur?

İlginç ama sanırım onlar bizden bile erken evleniyorlarmış. Türkiye'de 30 lara doğru anca evlenir çoğu insan. İşini oturtcak , hazır olcak vs. 28 - 30 arasıdır genelde.. Hatta bazen 32 -33 e bile sarkar. Ama bu avrupa'da daha da mı erken? 22 -23 yaşında insanları görüyorum da evleniyor :D Garip geldi. Var mı böyle birşey gerçekten?

0|2
9|13

En İyi Erkek Görüşü

• Evet doğru, mesela ingiltere'de genç yaşta evlilik çok
    Ama zaten evlilik de boşanma da çok dert değil onlar için
    Genç yaşta evlenip boşanan çok var, evlenmeden çocuk yapan da çok var

1|0
    0|0
    • durum şeymiş, bu kızlar erkenden evlenip bir çocuk sahibi olmaya çalışıyormuş ki vücutları bozulmasın , 35 te hamile kalsan vücut daha zor toparlıcak sonuçta çocugu çıkarıp boşanmak gibi birşey.. bir de hani evet dediğin gibi evlenmek de basit onlar için boşanmak da.. Hadi evlenelim deyip hoppp yapıyorlar hadi olmuyor anlaşamadık deyip boşanıyorlar. Türkiyede böyle mi aileler filan işin içine girmiş oluyor bir ömürlük bakıyoruz biz genelde..

• Çok haklısın ya gerçekten.. Öyle boyutu da var... Ve çocuklarda bireysel yetişiyor.. Yani hani aileleri boanıyor ama psikolojisi gayet düzgün bunu normal karşılayan bireyler oluyorlar.. Türkiye de boşanınca çocugun psikolojisi alt üst oluyor.. Bireyleri bile mantıklı yetiştiriyorlar ya.. Ama işte soguk da tabi. Ben evlensem çocuk için boşşanamam mesela. Büyüsün diye beklerim. Yazık gelir bana... Bilmem belki de onlar aşmışlardır...

• Aynen. Kültür ve refah farkı. Bizde ara sıra saçma sapan haberler çıkar yok ingiltere'de amerika'da boşanma oranları arttı, bizde düşük diye. Bizde zaten boşanmak zor, bir de boşanmak isteyen kadını öldürüyorlar, yani boşanmanın az olması ailelerin mutlu olmasından değil
      Onlarda evlenirler, boşanırlar, baba anne problem yapmaz, yine çocukla ilgilenirler. Tabii ki herkes hep mutlu gitsin ister ama olmayınca da zorlama yok
      Bizde boşanmış kadın dedin mi sanki suç işlemiş sabıkalı kadın gözüyle bakıyorlar :(

En İyi Kız Görüşü

• Insanlarin birbirlerinin nekadar cok sevdigine bagli. 21 le evlenip mutlu olan da var
    28 le evlenen de.. ne fark eder ki zaten? Insan kendince mutlu oldukktan sonra. Avrupada yasiyorum bu arada

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• tam tersi onlar 40-50 yaşında evleniyor ama ömürlerinin o yaşlarına kadar evlenmeden hertürlü ilişkilerini yaşıyorlar.

1|0
    0|0
  • 18 inde evlenende var 30 unda evlenmeyende var :D arkadaşlarımdan biliyorum :D fransızlar 18 de evlenir genelde

1|0
    0|0
    • vay eb o kdr erken mi? Yaa aynı biliyor musun valla.. Bir de medeni medeni güçlü kadın filan diye geçinirler :D Amaaan :D Türkiye'de yaşamak daha zor bence

• bilemiyorum düzgün bir çocuktu kötü diyemem ama bencildi de.. ya da belki beni o kadar çok sevmemişti Ama işte sonuç olarak istemedi. Ve ben kimseyle bile çıkmamıştım her şeyimde dört dörtlük baya da yalvardım resmen çocuga ama hiç kararını değiştirmedi en sonunda ben de bıraktım durumu... Böyle yani.. Umut olsa yıllarca beklerdim sadık da kalırdım ne biliyim 3 yıl sonra olurdu değer bence ama lakin böyle gelişmişti.. Neyse kendine iyi bak :) İnşallah denk gelir istediğin gibi biri.

• var tabiki Avrupa da o dedin düzen saten oluyor gayet normal Türkiye de düzen kurmak daha zor ve zaman alıyor

1|0
    0|0
  • nerede gördün öyle evlenmeyi , bir çok avrupalı açık ilişkiyi tercih eder.

0|0
    0|0
  • 25 -30 arası sanırım..
    Cünkü buranın 25 30 uyla oradakılerın 25 30 u cok farklı
    Onların genleri cok iyi makyajı sık kullanmıyolar ve gec kullanıyorlar
    Bzım burda 16 yasındakı veledler suratlarını boyuyor boyuyor oksijen almıyo surat. 25 te 35 gıbı gozukuyorlar..

0|0
    0|0
  • Farketmiyor

0|0
    0|0
  • türkiyede nasıl 30 ya çocuk gelinler ne oluyor?

0|0
    0|0
    • okumuş çevrede öyle ya.. doktor muhendis olsan anca 30 u bulur.. bizde demiyoruz herhalde dogu da kırsalda böyle diye..

• 30'lar çok geç. En geç 25'de evlenilmeli bence.

0|1
    0|0
    • nerde mumkun değil o.. saçmalama bu kıtlık işsizlik okul vs ile valla 24 yaşındayım bak bu yıl mezun oluyorum. daha iş bulcam da ayarlıcam da.. ohoooo... çoğu kişi böyle.. sen abartmışın..

• Valla zor işin.. :D öyle kızı yuzde 90 türk erkeği istiyor biliyor musun? türkiye de de 5 6 tane varsa baya baya zor işin :D hayırlısı artık ne diyelim.. Denk gelmezse üzülme hayat öyle tak tak tak ilerlemiyor maalesef :(

• Çok şanssız biriyim. Hep esmerler tarafından seviliyorum. Dediğim gibi bir kızı bulmam 3 yıl alıyor :D Artık dayanamayacağım bu strese. Kabul etcem bir esmeri valla :D

• hemencik. D

0|0
    0|0
  • Avrupada evlilik mi kalmış. Kim takar yalova kaymakamını hesabı

0|0
    0|0
  • onlarda daha cinsellik 14-15 yaşlarında yaşandığı için herşey normal gibi.. :)

0|0
    0|0
  • genelleme yapılamaz her yaşta evlenen var. Türkiyede de aynı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Onlarda sistem kaygısı daha az, daha çok bilinçliler. Bu nedenle olabilir.

1|0
    0|0
  • Isteyen evlenir. Pasaportu olan daha free takılır, zaten avrupada öyle meşakatli gelenklr yok.

1|0
    0|0
  • Gurbetciler erken evleniyor..19-24arasi. yurtdisinda yasiyan biri olarak söyleyebilirim:))) ama avusturyalilarda 30-35i buluyo :)

0|0
    0|0
  • Hemen bosaniyorlarda unutmamak lazim

1|0
    0|0
  • bilmem ki

0|0
    0|0
  • Evlenceksen Avrupalı ile kıyas yapma, Kultur farkı çok ayrıyiz biz.

0|0
    0|0
  • Evet doğru. Avrupada cinsellikte daha erken yaşanıyor.

0|0
    0|0
  • Avrupalı değilim bilmem :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...