Düğün yapıyoruz diye gürültü yapıp milleti rahatsız etmenin mantığı ne?

Öncelikle sorumuzun Pg13 versiyonuna hoş geldiniz.

Dün gece saat 2'ye kadar düğün tantanası dinledik, şimdi de bir gelin alma merasimi var az ötede, iki saattir davul ile adeta kafamızı mikiyorlar.

Şehrin ortasında böyle birşeye müsaade edilmesi ve kimsenin 'Kardeşim siz milleti rahatsız ediyorsunuz, böyle olmaz' dememesi tuhaf değil mi?

Hiç gelenek, görenek, kültür demeyin, böyle kültür olmaz. Bu bangır bangır düğün yapma olayının mantığı Anadolu'nun köyünde iki kişinin evliliğini herkesin duyması olayıdır. Eski göçebe kavim geleneğine kadar gider bunun kökü. Köydeki adet şehrin ortasında sürdürülmez.

Zaten milletimiz ne köylü, ne şehirli. Ortada bişey, tuhaf saçma sapan bir kafa var.

1|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• Lanet olsun istanbulun gobegindeyim burda da var. bu yobazlikk bitmicek

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• birkaç kere denk geldim hepsinde şikayet etmeme rağmen hiç sonuç alamadım. düğünün sesi, insanların garaj önüne park edilmesi, düğünden sonra ortalığın çöplükten farkının kalmaması... iğrenc olaylar. bir de düğün konvoyu meselesi var insanı çileden çıkarıyor bu tür şeylere dikkat edilmesi lazım.

0|1
    0|0
    • Bizim millette topluma ve başka insanlara saygı diye bişey yoık. Adamlara göre düğün konvoy yapılan, herkesin gözüne sokulan bişey, çünkü köy yerinde öyle bir gelenek oluşmuş, ve bunun şehir hayatında uygulanamayacağını idrak edemiyorlar, 'Bu burda yapmayın' dersen sen milletin düğününe karışan, maraz çıkaran sosyete meraklısı oluyorsun. Adam yaptığı saygısızlığı normal ve meşru görüyor, sorsan gurur duyuyordur bununla.

• aynen zaten şikayet ettiğim yerlerden de bu şekilde tepki aldım. işini yapmak yerine geleneklere göre yaşayan ve bunu başkalarına dayatan embesillerle dolu devlet kurumları.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• iki insan sevişecek diye nedir bu tatava =))

1|1
    0|0
  • Polis çağırmak en doğrusu.

0|0
    0|0
    • Yav daha önce de yaşadık bunu, polisle falan gidip gürültü dediğinde 'Düğünümüz var' diyor adam, eee? Sanıyor ki düğünü varsa herkesin kabullenmesi lazım, düğünü olması milleti rahatsız etmeyi meşru kılıyor.

Köyde sanıyor insanımız kendisini halen daha.

• Düğünü yapana göre kırk yılın başında bir eğleniyoruz, dinleyene göre kafamız şişti zihniyeti. Düğün benim sevdiğim bir iş değil ama olursa da yapacak bir şey yok, dinleyeceğiz.

0|0
    0|0
    • İşte bunu anlamıyorum ben, bu kafayla bu toplum hiçbir yere gelmez, millet usülsüzlüğü resmen şiar edinmiş, laf da anlatamıyorsun.

Eğleneceksen git başka yerde eğlen, o düğünü yapanlara sorsan yakın çevrelerinde bar falan istemezler 'Geceleri gürültü oluyor' diye, halbu ki kendilerinin yaptığının onda biri bile değildir ve çoğu bar dışarı ses bile vermez pek.

• Aslında yasal olarak bir saat sınırı var. Düğünün yeride düğün salonudur ama laf anlatamazsınız.

• Düğün dediğin 2 saat olur ya

0|0
    0|0
  • ezanda aynen senin anlattığın mantıkla yapılıyor. artık teknoloji denen bir şey var, herkesin bunu dinleme zorunluluğu yok. isteyen telefonuna böyle bir proğam yükleyerek ezan saatlerini kaçırmaz.

2|0
    0|0
    • Üç sene kadar bir camiiye elli metre mesafede oturmuşluğumuz var, ezan yüzünden az küfretmedim kendilerine.

Aynı şey kiliselerde de var, çan olayı ama onlarda pazar günleri dışında hakkaten gürültü yaptığı söylenemez. Ki o da bazen rahatsız ediyor yurtdışında.

Yükleniyor...