Laikmisiniz? Şeriatçı mı?

Laik sistemi desteklemek müslüman olmamak degıldir !!
Şeri sistemi desteklemeyerek kafir olmazsınız!!

Laik sistem->devletin materyalist ve bütýn dinlere eşik bakan bir sistemdir. devletin dini yoktur.

Şeriat sistemi-> devlet islami (Kuran, hadis, fıkıh..) kurallara göre yönetilir. Devletin dini islamdır devlet taraflıdır.

• laik sistemi destekliyorum
    71% (29)61% (28)66% (57)Oy Ver
  • şeri sistemi destekliyorum
    29% (12)39% (18)34% (30)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
? iisjsjs
Ssss

1|0
13|25

En İyi Kız Görüşü

• Şeriat istemem devletin dini yoktur insanın dini vardır o yüzden laiklik daha iyi şeriat herkesi müslüman olmak zorunda bırakan sistemdir özgürlüğe vurulmuş darbedir ve insanı köleştirir

4|8
    0|0
    • Gercekten alakasi yok dediklerinizden.. Osmanlida her inanc her dine inanmak serbestti. Kurallara uyulduktan sonra problem yok

• @gurbetcigardas gardaş Allahin kurallarini istemeyen birilerini zaten insan yerine koyup sohbet etmemiz hata. Bunlarin Putları diger tarafta bunlara guzellim yapicak dicek siz benim imzami popoma attirdiniz bende sze guzellik yapiorum cehennemde poponuz yanmicak hahahahahahahahah :)

• @Bensizkal seviyen çok dipte, inemiyorum kusura bakma. Sen sürünmene devam et. ;-)

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan nerede doğduğunu seçemez ama yaşamak istediği her yerde bir şekilde yaşayabilir. Arabistan'da yaşamak isterse bunu yapan arkadaşlarım var, mezun oldular Arapça bile öğrenmeden gittiler dünyanın parasını kazanıyorlar. Öyle bir yaşamı tercih ettiler.
    Şeriat isteyenler bu ülkenin sistemiyle birebir zıt insanlar demektir. Şeriatın bu ülkeye geleceğine inanıyorlarsa bir şey demiyorum, o yolda çalışabilirler, laik sistemde bunu yapmakta özgürler fakat ben o kurallara göre yaşamalıyım aksine günaha girerim diyen adamlarsanız zaten her gün günaha giriyorsunuz. O yüzden İran ve bazı Arap ülkelerine gitmenizde tavsiyelerde bulunabilirim, durmanıza gerek yok burada. Latin alfabesiyle burada millete aristlik yapmak yerine önce Arapça öğrenin de amaçlarınıza uygun bir şey yapmış olursunuz.
    Şeriatı isteyenlerin çoğu burada karı kız düşürmeye çalışan tipler. Her gün eli cebinde bilgisayar karşısında işini görür sonra gelir buraya ben şeriat istiyorum der. Birde gidip Osmanlı'yı örnek gösterirler, bu zamanda ki yöneticiler kadar hırslı, dini kullanıp milleti mi eziyordu Osmanlı da gidip onları örnek gösteriyorsunuz?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Anket oyları içler acısı valla. Halâ şeriatı destekleyenler var :)

1|7
    0|0
    • bu soruyu buraya yazan beyinsiz, laik bir ülkede yaşadığını unutup kendini şeriata kaptırmışsa zaten bunu söylemeye gerek yok :) millet ciddi ciddi cevap yazmış şuna

• Laik tabiki

0|7
    0|0
  • Laik elbette

1|5
    0|0
  • Laik sistem

1|4
    0|0
  • Ne laik ne şeriat herkes kendini bildikten sonra hiçbirine gerek kalmaz laikliğin şeriatın açılımı ne? İkiside bizim anlamdırdığımız kelimeler değil mi? Hepsi bizim devlet diye adlandırdığımız kurumun yürütülme yolu değil mi? Şeriat islamın yürürlülüklerinin devam ettirilmesi değil mi? İslamda baskı nerede görülmüş? Her ikisinde de insanlara özgürlük verilmemiş mi? Zamanla o sıfatları kendimiz kalıplaştırmadık mı? Bırakalım şu kelimelere takılı kalmayı. Olaylar ahlak ve saygı çerçevesinde geliştiğinde kelimelerin hükmü kalmaz bence.

0|0
    0|0
  • Şeriat

0|2
    0|0
  • Laiklik ve muslumanlik yanyana gelemez.

0|1
    0|0
    • Öyle bir gelir ki hatta daha iyi olur yobazlık ve gericilik son bulmuş olur LAİKLİK gerçekten müslümanlığın ana dalıdır. @MuvahhidZeynep

• @blackwhite11 Kendini kandirmaya devam et şeri hukuku istemek her muslumana farzdir.

• Dinime düşkünüm. Hatta dinime çok düşkün olduğum için ve günah işleyenler uyardıgım için çoğu kişi bana yobaz der ama A dedim. Bence belli kurallar çerçevesinde herkes istediğini yapmalı.

0|0
    0|0
  • haha şu şeriatı isteyenler şeriat ne bilmiyor galiba...
    yahu insan kendine zulmeder mi

1|0
    0|0
  • Devlet halkin temsili... halk sadece bir dine mensub degil, dolayisiyla seriat desteklenemez...

0|0
    0|0
  • krem peynire inanıyorum

0|1
    0|0
  • Keşke insanlar arasında böyle bir ayrım olmasa..
    Ben Atatürkçüyüm.. Laik sistemi destekliyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Laiklik tabi ki de diğeri insanları köleştirir arap ülkelerinde şeriati görünce kölelik düzeni olduğu belli oluyor Allahın şeriati değil diyecekler onada şeriat istemem herkes aynı dinden olmak zorunda gibi bir kavram oluşturuyor şeriatte

1|5
    0|0
  • Laik sistmi destekliyorum

1|6
    0|0
  • laik sistemi destekliyorum

1|4
    0|0
  • Laik diyorum şeriat olsa hangisine göre olacak o da sıkıntı? Şii farklı biz farklı. Ayrıca millet ne yaparsa yapsın bize ne mk! Şeriat gelse Arap ülkesi gibi olur muyuz tartışılır ama kesin olan bir şey var şeriatin sonu monarşiye gider o da olmaz yani uymaz bize. Ayrıca din özgürlüktür benim kitabım diyor bunu devlet kimki zorlayacak milleti o da var.(Eskiden zorlama olmamış olur ama günümüzde kesin gelir.)
    Müslümanım sövüp durmayın.

0|1
    0|0
  • şeriat isteyen yobazlar karı kızla evlilik dışı seks yapmak için bu siteyi kullanıyor ve aynı sitede ben şeriatçı sistemi destekliyorum diyor ilginç

0|4
    0|0
  • Şerii hükümler bir ülkenin adalet sistemine bugünden çok daha fazla katkı verebilir. Ama siyasi hayatın yönlendirilmesinde laisizm en uygun siste diye düşünüyorum. Toplum sekülerleşmediği sürece laisizmin korkulacak bir yanı yok. Yinede adalet açısından şerii hükümleri destekliyorum.

1|0
    0|0
  • Şeriat tabiki...
    şu an şeriat diyince milletin aklına arap ülkeleri geliyor,
    onların şeriatı şeriat değil önce bunu bir anlayın.
    Onların yaptıkları, dini emirlerin zıttında kalıyor.
    O yüzden onlarla kıyaslama yapmayın !

0|2
    0|0
  • Hangi ara okudun,
    Hangi ara biriktirdin de,
    Bir fakih gibi fetva veriyorsun?
    Uçma çocuğum uçma.
    İslâm'ın emir ve nehiyleri ortada.
    Hükümleri de ortada.
    Şeriat demek dinin kaideleri demek ve çoğu kere de bizzat din mefhumunun yerinde kullanılır, İslâm'da. O yüzden şeriati istememek gibi bir lüksü olamaz, şuurlu bir Müslümanın... Biraz bilgi, biraz okuma, biraz şuur... Uçmayın iki gramlık kıt aklınızla...

0|0
    0|0
  • Esprisine b dedim.
    Siyasal sistem kesinlikle vicdaniyet ve manevî duygularla desteklenmelidir ama devlet dini kör olmalı. Çünkü şu zamanda insan nüfusu eskisi tanınabilecek seviyede değil.

0|0
    0|0
  • Şeriat sistemi olursa kadın erkek eşitliği sağlanmaz. Ve çok eşlilik gibi lanet bir şey ortaya çıkar. Şeriatı istemiyorum.

0|2
    0|0
  • Laik ve seri zittir musluman biri islam kanunlarini inkar edemez ve devletinde boyle yonetilmesi lazim ama bu hukunetle olmaz

0|0
    0|0
  • Laik sistem

0|4
    0|0
  • Sonuna kadar LAİK bir insanım !

1|0
    0|0
  • Kadın olupta şeriatı destekleyenlerin aklını seveyim..

0|1
    0|0
  • Şeriat destekleyenleri ait oldukları arap ülkelerinde görmek isteriz. Şeriatı sakal bırakmak, çarşaf giymek sanıyorlar... Yazık...

0|0
    0|0
  • laik sistemi

0|0
    0|0
  • din uzerinden siyaset yapmamak lazim

0|1
    0|0
  • Müslümanım şeriatı araplardan öğrenmeyin arkadaşlar lütfen şeriatçı değilim yanlış anlaşılmasın

yani genel olarak şeriat ve laiklikte gereğinden fazla sapıtılmış durumda

0|0
    0|0
  • Hala şeriatı destekleyen insanları görmek bence içler acısı bir durum.

0|0
    0|0
  • Müslüman olan şeriata karşı çıkmaz
    Çünkü Allahın kanunlarının bir bütünüdür.
    Seriatı reddeden Allahın kanunlarını reddetmis olur.
    Seriatı iyi arastırın orada burada gördügünüz videolardan degil.
    Kurandan ögrenin.
    Selametle..

0|0
    0|0
  • Laico

0|0
    0|0
  • böyle canım troll bir soruya kim ciddi cevap yazıyor bakmak lazım :)

0|0
    0|0
  • laikten nefret ediyom :D

0|0
    0|0
  • şeriat sistemi olursa daha iyi olur. zinalar, tecavüzler vs ortadan kalkar laik sistemde kimin kime girdiği belli değil

0|1
    0|0
    • Saçmalama !

• Zaten kadınlar 4 kişiyle evlensin demiyoruz. Ama bir erkeğin 4 kadınla evlenmesi lanet şekilde saçma. Kadınlar mal değildir, obje değildir ve bu çok eşlilik kadını cinsel obje erkeğin ihtiyaçlarının gidericisi olarak görüyor ve gösteriyor. Çoğu kişinin de benimle aynı fikirde olduğunu biliyorum.
      kadını kullanilabilir bir mal gibi gösterip sonrada bizim dinimiz öyle bir din ki diğer dinler kadını aşağılarken o Yüceltti demeyin.

• @Rainy_Weather senin kafan uçkura çalıştığı için cinsel yönden yorum yapıyorsun. kafandan saçmalıkları silip bir daha düşün

Yükleniyor...