Ateist biri ile evlenmek günah mı?

Arkadaşlar ateist biri ile evlenip onu Müslüman yapsan bile günah mı?
Not: benim ile alakası yok merak ettim

0|0
11|20

En İyi Kız Görüşü

• Eğer ateist bir kadınla evlenirsen ve onu müslüman yaparsan günah değil.
    Ama müslüman kadın ateist erkekle evlenemez.

0|1
    0|0
    • Erkekler niye ateist biri ile evlene bilir mi? Mantıklı değil

• Bir insanın kâfir olabilmesi için ayeti inkar etmesi gerekir fıkıh dediğin şey de herkes fikir ayrılığı içinde yani kimse fıkhı inkar etti diye de kâfir olmaz mânalar anlaşılmıyor falan değil kâfir olma koşulu belli sen dersen ki Allah yanılmış evlenmekte sakınca yok kâfir olursun ama sen dersen ki Allah böyle demiş ama ben yapıcam günahı boynuma o zaman günah olur kâfir olmak o kadar basit değil

• “Müşrik kadınlar iman etmedikçe onlarla evlenmeyin! Mümin bir cariye, hoşunuza giden hür bir müşrik kadından daha hayırlıdır! Mümin kadınları da, onlar iman etmedikçe, müşriklere nikâhlamayınız; Mümin bir köle hoşunuza giden hür bir müşrikten daha hayırlıdır. Müşrikler sizi cehenneme dâvet ederler. Allah ise sizi Kendi izniyle, cennete ve mağfirete dâvet eder ve üzerinde düşünüp gerekli dersi alsınlar diye âyetlerini insanlara açıklar.”(Bakara, 2/221).
      Ayet bu burdan kâfir olma sonucunu nasıl elde etmişler merak ediyorum

En İyi Erkek Görüşü

• Belli bir dini inancı varsa olabilir ama onun dinine doğru bir eğilimin olmaması şarttır erkekler için.
    Kadınların başka bir dinde olan biri ile evlenmesi haram ve yapılan nikah geçerli sayılmıyor ilişki zina oluyor diye biliyorum
    Ateistliğe gelirsek hiç bir inancı olmayan biri ile evlenmek haramdır çünkü hiç bir dine saygısı yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Büyük ihtimalle.

0|0
    0|0
  • günah.

0|0
    0|0
  • İslam dininde uygun değil diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Başta günah sonra sevap oluyor

0|0
    0|0
  • Bence gunahtır

0|0
    0|0
  • Evlenmeden once yapsan neyse taklmak bile gunah la.

0|0
    0|0
  • Eğer evlendiğinde müslüman olacağına eminsen olabilir

0|0
    0|0
  • Fetva vermeye yetkim yok bir hocaya sorsan daha iyi

0|0
    0|0
  • Günahtır.

0|0
    0|0
  • Müslüman olmasını saglarsan sevap

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• sizde de hep bir müslüman yapmalar yok imana getirmeler

0|0
    0|0
  • din farklılıkları sıkıntı çıkaracaktır evlılıkte, coluk çocuk egıtımınde, hem ateistin Allah korkusuda olmaz , gece keser seni kıtır kıtır :D

0|0
    0|0
  • Genede bize iyi geleni severiz Sevmemize sebep olan nedenlerini sıralarsak inancı ortaya çıkar

0|0
    0|0
  • muzik dinlemekde gunah.

0|0
    0|0
  • Müslüman yapmak? Kişinin inancına müdahale etmek bize düşmez sadece dinini anlatırsın kabul eder etmez o onun bileceği iş. Ayrıca bireyler kendinden sorumludur eşi inanmıyorsa inanmayabilir bunun hesabını sen değil o verir.

0|0
    0|0
  • islama inan bir kişi bildiğim kadarıyla inançsız biriyle evlenemez müslüman olursa evlenebilirsin sorun kalmaz

0|0
    0|0
  • Millet uzayda p*rno film çekiyor.
    Uzaya füze müze atılıyor. Adam windows 15 i çıkaracak. Millet bilimde ilerliyor

0|0
    0|0
  • Ne gunahi ya gonul bu kimi severse

0|0
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0
  • müslüman yaparsan değil

0|0
    0|0
  • Gunah

0|0
    0|0
  • Olmazğ

0|0
    0|0
  • Sevap sevap evlen

0|0
    0|0
  • Mal mı alıyorsun olum, korsan windows alıp orjinale çevirsem olur mu der gibi IQ

0|1
    0|0
  • Sırf böyle sorular yüzünden yerimizde sayıyoruz

0|0
    0|0
  • Kitapsiz kafirle hiç bir müslüman evlenemez kitaplı bir gavursada hristiyan ya da musevi caiz deildir mekruhdur

0|0
    0|0
  • Ateist birisini müslüman yapamazsın ha müslümanı ateist yapmak istersen o iş kolay :)

0|0
    0|0
  • evet.

0|0
    0|0
  • Ateist biriyle evlenmeye niyet ettiğin an kafir olursun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...