Hiç arkadaşı olmayan biriyim gerçekten sadece yakın bir arkadaş Nasıl edinebilirim (Detay) ?

Hiç arkadaşım yok ciddi anlamda kız ya da erkek. Sevgilimde hayatımda hiç olmadı. Sadece konuşup dertleşebilecegim bir arkadaş nası edinebilirim? Soru size saçma gelebilir fakat cidden sizin için normal olan çoğu şey benim için çok zor. İnsanların nasıl arkadaş edindiğini çevre edindiğini çözebilmiş değilim. Amacım bir and çevre edinip popüler olmak vs değil sadece sürekli konuşabilecegin tek birtane bile olsa yakın bir arkadaşım olsun istiyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Ne yapabilirim sizce. Siz yakon arkadaşlarınızla nasıl tanıştınız?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• İlk karşılaşma bazen ben bununla arkadaş olmalıyım dersin bazen kendi kendine gelişir.
    Kendimi anlatayım giderim konuşurum ortak noktaları bulmayı calisirim. Mesela baktin sınıftan birinin elinde kitap var senin de sevdiğin bir kitap gider muhabbet edersin ya da 3-4 kişi bir konuda tartışıyordu sen de dersin ben de öyle düşünüyorum bir kaç bisey söylersin veya katılmıyorum deyip fikrini belirtirsin. Biraz ilerleyince su film varmış gitmek ister misiniz gibisinden zaten eğer o kişi arkadaşın olacak kişiyse herşey kendi yolunu bulur kendini kasma
    Ayrıca aşağıdaki sorularda okudum kadarıyla tipini de kafaya takma önemli olan senin kendini ne kadar geliştirip ne kadar kaliteli bir insan olduğun
    Kolay gelsin!

0|1
    0|0
    • Pek böyle bir imkanda yok dediğim gibi yani bahsettiğini denemem için mesafeli de olsa bir çevre olması lazım benim bölümümde 2. Yılım ve bölüm hocalarımın bile ismini bilmedikleri tek öğrencileriyim. Sınıfta benim otrduğum yere kimse otrmaz. Konuşma knusunda da ciddi problemlerimde. Yani biraz karışık gibidurumum ama anladığım kadarıyla böyle devam etmem gerek. Çok sağolun

• pek öyle aktivitelere katılan birisi değilim. İnsanlarla iletişim kurma konusunda sıkıntı yaşadığım için biraz uzak duruyorum. Bu da zamanla insanlarla nasıl konuşmam gerektiğini unutturdu. Ciddi anlamda birileriyle konuşmak zorunda kaldığımda sözcükleri dökmek çok zor oluyor. Başkalarının hemen muhabbet kurup konuşabilmelerine şaşıyorum benim herhangi bir günde ağzımdan çıkan maksimum kelime sayısı milletin tek muhabbette sarfettiğinden az...
      Galiba böyle devam etmem gerekecek gittiği yere kadar...

• Çok teşekkür ederim bu arada yardımcı olmaya çalıştığınız için

En İyi Erkek Görüşü

• #Sorankardesim , sende cekingenlik var belliki bende cekingenim ve bu konuda psikiyatriye gittim gecen gun. Bana yasanmis veya hic yasanamamis duygularin etkisi olabilcegini soyledi. Ve şunu sordu bende sana soruyorum. Dogdugundan bugune kadar dusun yani cocuklukta ve bugune kadar hic icten ice veya normal sekilde sevdigin oldu mu? veya en fazla hoslanti gibi ufak duygularmi yasadin? Sevmek asktan ufak ama yakin bir duygudur, hoslantidanda biraz fazladir buna gore dusun. Ben 'sevdigin' olup olmadigi onemli yani aski veya hoslantiyi sormuyorum. Bu vercegin cevaba gorede cekingenligin ne tur oldugunu tespit etcem ve ona gore cozum yontemini koycam psikiyatrinin anlattiklari kadariyla. O yuzden iyi dusun kardesim. Cevabin yanlis olursa bir faydasi olmaz.

0|1
    0|0
    • Kardeş benim oldu ama gidip söylemedim. çok utangaç çekingen biriyim. şimdiye kadar çıkma teklifinde bulunmadim hic. kendimi aşırı tipsiz görüyorum. banada biraz bilgi verirmisin bu durumuna karsilik

• Sevmeye niyetlenmek niyetlenmemeyi degilde sorum net olarak 'sevdigin oldu mu'? Yani o caba icersindeyken o kisiyi sevdigini dusunuyor muydun mesela. Buna bakarak yani sevdigin olup olmadigini tespit ettigim surece dogru sekilde yardimim dokunabilir ve psikiyatrinin sordugu diger sorularida sorarak bahaettigim yontemi uygulayabilirim kardesim. O yuzden cok iyi dusun emin olarak yanitla

• Yani evet ama dediğim gibi ilkokul zamanları çocukluk işte sevdiğime inandırmıştım kendimi hatta hatırladığım kadarıyla çekingen oldgm içn 7. Snıfta böyle dşünüp 8. Snıfta liseye bşladığımız için birdaha görmemiştim zaten hiç sevgli olm vs grişiminde bile bulunmadım.

Kızlar Ne Diyor 5

• Okul arkadaşında mı yok?

0|0
    0|0
  • Lisede. O bana bakti ben ona dedik biz kanka olmaliyiz :D 6 yil oldu

0|0
    0|0
    • Lisede de arkadaşım yoktu hiç 5-6 okul değiştirmiştim bitirene kadar şu an üniversitedeyim ve yine yok

• Ne bolumu okuyosun

• Grafik tasarım ve animasyon

• Biraz daha girişken olmalısın

0|0
    0|0
    • Girişken ama nasıl dediğim gibi hiç arkadaşım olmadığı için girişken olacağım bir çevremde yok

• Bu bira anormal bir durum toplum içine girdiğinde kendini soyutlamamalısın

• Toplum içine de girmiyorum zaten sorun orda. Sadece okuduğum bölümde dersler için bir toplum içinde kısa süreli bulunuyorum o da benim oturduğum yerin yakınına bile kimse oturmaz

• Çok samimi arkadaşlıklar göründüğü kadar değildir aslında. Olmaması kullanilmamak adına biyer de iyi bakınca ama bu şekilde de zor. Anlaşamıyor musun ya da kuzenlerin de mi yok. Ben mesela arkadaşlarımı hayatımdan çıkardım sadece kuzenime yaşıyorum sosyalligi arkadaşlığı kardeşliği.
    Sessiz sakin biri misin

0|0
    0|0
    • sessiz sakinlik konusunda şöyle söyleye söyleyebilirim gün içerisinde market dolmuş vs gibi mecbur konuşmak zorunda kaldığım zamanları da sayarsak 100-200 kelimeden fazla konuşmuyorum. kuzenlerim var ama evliler mi bekarlar mı o derece kopuk aramız akrabalık ilişkilerimiz zayıf

• Boşver arkadası

0|0
    0|0
    • Normalde boşver demek kolay ama cidden bir yerden sonra aileden uzak okul okumak ve konuşacak kimsenin olmaması bir yerden sonra insanın içini daraltıyor.

Erkekler Ne Diyor 3

• Bosver kanka bizim cok arkadasimiz varda ne oluyor hepsi cikarci

0|1
    0|0
  • Rahat takıl bro

0|0
    0|0
    • Rahat takılmalık bir durum yok çünkü cidden ne kimsem var ne evden çıkıyorum.

• Bana takıl kanka

0|0
    0|0
    • :) cidden siz çevrenizde yakın arkadaş dediğiniz insanları nası kazandınız?

Yükleniyor...