Ne hale geliyor bu dünya? Bayanlar özellikle siz okuyun ne olur?

Ya bu dünya ne hale gidiyor? Daha iki gün önce bir haber okudum. 9 yaşında çocuğun annesi ekmek pişirirken düşüp yanarak ölmüş, çocuğun ablası da şahit olmuş olaya. Sonra intihar etmiş, o da ölmüş. Babası böbrek hastasıymış. bir oğlu kalmış yanında. O çocuğa da mahallenin 40-50 yaşındaki esnafları tecavüz etmiş, olay hastanede ortaya çıkmış. Yahu bu nasıl bir vicdandır? Nasıl yapıyorlar bunu? Arkadaşlar lütfen okuyun bunları. Bayanlar siz de ders alın bu olanlardan. Çocuğunuz olunca bırakın işi gücü, aza kanaat edip adam gibi evlat yetiştirmeye ayırın tüm vaktinizi. Yazık el kadar yavruların dünyası yıkılıyor...

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Bunların evlatlarına da aynısı olsun desek, onların suçu ne.
    Yahu tepkisiz kalsak, vicdanın suçu ne?

Ne yapalım şaşırdık artık.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Katılıyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Şu son dediğin cümle var ya. Bir insan kendini daha kötü aşağılayamazdı. Çocuk yetiştirmek bir kadının görevi değildir. Anne ve "BABA"nında görevidir.
    Çocuğun annesi ekmek pişirirken ölmüş; yani ev işi yaparken. Halbuki kadın ve erkekte çalışıyor olsa, anne o ekmeği yapmak yerine satın alabilirdi. ya da evin ekonomisi daha iyi olacağından, daha düzgün bir fırın vb. bişi alıp, daha sağlıklı şekilde o ekmeği yapabilirdi.
    Kızın intihar etme sebebi yine annenin ailede rolünden kaynaklı. Anne burada çocuğu için model bir rol oynuyor ve kız annesini takip ediyor. Halbuki bu genç kıza ailesi kendi ayakları üzerinde durmayı öğretse, kız hemen intihara kaçmazdı. Ama toplumumuzda kızlarımız evlenip, anne olması için yetiştirildiğinden sadece kıza kendi ayakları üzerinde nasıl duracağı öğretilmiyor. [ Charlotte Perkins Gilman: “An Unnatural Mother” (1916) ] okumanızı tavsiye ederim.

1|0
    0|0
    • Son olarakta çocuğun tecavüze uğraması. Burada anneyi nasıl suçlamayı başardın anlamadım açıkçası. Yani... mahallesinde ve eminim sözde "müslüman" bir toplumda bu olay meydana geliyorsa (haberin aslını okumadım ama ülkemizde bu tür çocuk tecavüzleri bu dinci kesim arasında çok yoğun olduğundan bu varsayım ulaşıyorum.), burada suç annenin değildir. TOPLUMUNDUR. Toplumu da sadece anneler oluşturmaz. Orada ki tüm bireyler oluşturur.

Bu kadar yazdım, ve eminim sen bir tanesine bile katılmayacaksın çünkü toplum seni sadece klasik anne olmak için yetiştirmiş olmalı. Ama eğer cidden düzgün bir çocuk yetiştirmek istiyorsan, evine köle bir kadın olma. Kendi ayakları üzerinden durabilen, yeri geldiğinde ekonomik bağımsızlığını elinde tutabilen, aile içerisinde kocasıyla eşit zeminde durabilen bir kadın ol ki, çocuğun da sağlam karakterli biri olsun.

• Kendini sadece doğum yapıp, doğurduğunu büyütmeyi hayatında kendine TEK amaç edinen bir kişi bana saçmalamışsın diyor. Sizin boynunuza zincirler zaten geçirilmiş, beyniniz zaten yıkanmış.
      Ben size buradan sonra neler anlatsam da, size empoze edilen ideolojilere ters duracağı için çok daha mantıklı ve akıllıca olsa da siz onları düşünemeyebileceksiniz bile. Sizin doğuracağınız çocuklara üzülüyorum sizin gibi anneleri olacağı için.
      Kendine insan olarak saygısı olmayan, varlığını doğurganlık ve sadece çocuk büyütmekle tanımlayan şeylersiniz. Bir insan değilsiniz ama. Sizin yaptığınızı çünkü doğada ki hayvanlarda yapabiliyor.
      O çocuğa gram yaşama isteği, amacı aşılansaydı eğer o çocuk piskolojik destek alarak hayata tutunabilirdi. Ama işte amaçsız bir hayat bu kadar hayat oluyor.
      Evladına bir anne değilde köle olmaya çalışan biri olarak cidden kendinize saygı duymayı öğrenin biraz, sonra düşünen insanlara saçmalamışsınız deyiniz.

• Abi sen yazdığımı nerenle okudun? Diyorum ki çocuğun babadan da anneden de öğrenmesi gereken şeyler var ama anne daha etkili, çocuk ile anne arasındaki bağ çok daha farklı. Zaten böyle olmasaydı sizin de doğurma, emzirme yeteneğiniz olurdu.

Kızlar Ne Diyor 1

• aynen bende okudum bunu yazık çok üzülmüştüm okuyunca

0|0
    0|0
Yükleniyor...