Sizce evsizlere/dilencilere para verilmeli mi?

Kimileri "yok verme alisip böyle yasiyor" diyor.
Kimileri aciyip birazda olsun yardim etmek istiyor.
Kimileri "benden zenginler bunlar" diyor.
Kimileri kendini onlarin yerine koyuyor.

Sizin görüsünüz nedir?

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Valla bir abla Allah rızası için bir mendil al diyodu kendi kendime sonucta dilencilik sayılmaz bu diyip tekrar dönüp alıcaktım s4 telefonuyla konusurken yakaladım basortunun altına sokmus konusuyodu vazgeçtim. Çalışamıcak durumda ve evsizlere edilebilir ama dilencilere edilmemeli bence

1|0
    0|0
    • yokk artik :D
      Bilemiyorsun ama kimin cidden samimi/yardima ihtiyaci oldugunu

• Cocuk dilencilere ne diyosun peki?

• Onlara bişey diyemiyorum :) verirsemde (genelde veririm yanımda varsa) çocuğu kullanan varsa onlara haram zıkkım olsun deyip veriyorum.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• Durumuna göre normal genç yaşta biriyse verilmemeli gitsin bir işte çalışsın ama yaşlı biriyse verilebilir. Ama mesela ben burada bir amca görüyorum normal dileniyo ayrı bir teyze mendil filan satıyo bu durumda teyze bişeyler satarak kazanmaya çalışırken o amcanın öylece durması garip bence

1|0
    0|0
  • iyilik yap denize at balik bilmezse halik bilir ;)

1|0
    0|0
  • Ne yapacaksın verip vermediği mi.

1|0
    0|0
  • Dilenciyi boş çevirmek iyi değil der atalarımız.

1|0
    0|0
  • hale göre değişiyor. 15-60 yaş arasındaysa vermem. erkekse hiç vermem. kadının bebeği varsa verebilirim.

1|0
    0|0
    • O bebekleri oyle sogukta yerde kirde gorunce benim aklim sasiyor. Nasil kabulleniyorlar cocuklarini bu hale sokmayi?

• hepsinin para uğruna böyle yaptığını bilemeyiz. mecburiyetten de olabilir.

• ver ver :) arkandan enayi diye gülerler :)

1|0
    0|0
  • gerçekten mağdur olanlarda var bulmak lazım

1|0
    0|0
  • Ben dayanamıyorum para veriyorum ya

1|0
    0|0
  • Bence çok az da olsa verilmeli boş çevirilmeli

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Haberlere çıkan bir dilenci günde bin tl ye yakın para topladığını söylemişti. Bazılarına veriyorum.

1|0
    0|0
  • Show peşinde değil ve gerçekten mağdursa verilebilir

1|0
    0|0
  • Yasliysa veriyorm her halukarda ihtiyac sahibi

1|0
    0|0
  • Ben evsizlere veriyorum.. Zaten belli oluyor bütün eşyaları falan yanlarında..

1|0
    0|0
Yükleniyor...