***Nesin*** ailesinin bu iki demeci için ne diyorsunuz?

Mehmet Nusret Nesin ya da bilinen adıyla Aziz Nesin: (d. 20 Aralık 1915; Heybeliada, Adalar, İstanbul - ö. 6 Temmuz 1995; Alaçatı, Çeşme, İzmir), mizah, kısa öykü, tiyatro ve şiir dallarında pek çok yapıtı bulunan Türk mizah yazarı.

Ali Nesin:1957 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokuldan sonra ortaokulu İstanbul'da Saint Joseph Lisesi'nde, liseyi de İsviçre'nin Lozan kentindeki College Champittet'de tamamlayan Ali Nesin, 1977-1981 yılları arasında Paris Diderot Üniversitesi'nden matematikten "maitrise" derecesini aldı. Daha sonra ABD'de Yale Üniversitesi'nde matematiksel mantık ve cebir konularında doktora yapan Ali Nesin, 1985-1986 arasında Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Kampüsü'nde öğretim üyesi olarak çalıştısa öykü, tiyatro ve şiir dallarında pek çok yapıtı bulunan Türk mizah yazarı.

• Aziz NESİN:Türk halkının %60 'ı aptaldır.***Nesin*** ailesinin bu iki demeci için ne diyorsunuz?
    42% (15)46% (12)44% (27)Oy Ver
  • Ali NESİN ( Aziz NESİN oğlu):Türk halkının %100'ü , %60' nın aptal olduğunu düşünüyor.***Nesin*** ailesinin bu iki demeci için ne diyorsunuz?
    22% (8)12% (3)18% (11)Oy Ver
  • Ben ikisinden de farklı düşünüyorum (belirtiniz)
    36% (13)42% (11)38% (24)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
8|13

En İyi Kız Görüşü

• Adam Türkiye'nin yaşayış şekli, sağlığa ya da spora önem vermeyişini kast ederek söylemiş tabi ki savunmuyorum ama şöyle de bir durum var ; Avrupa'da içtimai vaziyet bu şekilde yürümüyor yani insanlar kendilerini sevindirici eylemleri gerçekten yapıyor bizim insanlarımız bir hafta sonu pikniğe çıksalar bile ya aile zoruyla ya da süregiden yeknesaklığı haftada bir şenlendirmek...
    Kendileri için bir şey yapmamalarından şikayet ediyor ve kendini de benzetiyor, okumuştum.
    Zeka farklı şey beyin farklı adam zekilerin az olduğunu savunuyor. Tabiki ondaki subjektif perspektif ve bunu hür bir serahatle dile getiriyor.

1|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• aziz nesin mizah yazarı... oğlu ali nesin akademisyen ve matematikçi. ikisini de gıyaben tanıyorum, ikisi de ateist... babası da ateist ali ismini kim koydu acaba... hint asıllı İngiliz yazar salman rüştinin şeytan ayetlerini bir gazete de, düşünce özğürlüğü adına tefrika edip yayınlamıştı. sonra valinin davati üzerine sivas a pir sultan abdal şenliklerine gelmişti ve 37 kişi hayatını yanarak ya da boğularak hayatını kaybetmişti. hatta Hollandalı bir genç gazeteci bile ölmüştü...35 konuk, iki gösterici, iki otel çalışanı olmak üzere tam 37 kişi. ateist de olsa, alevi de olsa yapınları kesinlikle tasvip etmiyorum. çünkü islam öyle bir şey demiyor. islam da bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmek gibidir... bir insanı kurtarmak ise tüm insanlığı kurtarmak gibidir... konumuz sivas olayları değil ama aziz nesin diyince ilk aklıma o geliyor. aptallık meselesine gelince bence çok yanlış düşünüyorlar. utanmasalar biz ailecek süper zekayız. tüm türkiye ger zekalı diyecek... aslında rahmetlik kemal sunalın zübük ve gol kralı gibi filmleri onun romanlarından alıntı...

0|0
    0|0
    • yorumun gayet güzeldi. sivas olayları hala konuşulan olaylar. Yanlıştı. Yer alanlarda buna göz yumanlarda o ölümlerin vebalini almışlardır. Biz maalesef ülke olarak , yazarlarımız fikir adamlarımız ve siyasetçilerimizi özel hayatı ve inançları ile değerlendiriyoruz. Bu yanlış. Aziz Nesin benim gibi düşünmeyebilir , inanmayabilirde, keza oğluda. Burda yanlışlık kendi düşünceni devlet ya da sanat yoluyla dayatmaya çalışmaktır zorlamaktır. Şunu da unutmamak gerek bu insanlar ülkelerini ve halkını sevmeseler burada yaşamaz bu sorunları gözümüzün önüne koymazlardı. Yoksa kişisel verilerini söylemek bir gerçeği değiştirmez.

• haklısınız...

Kızlar Ne Diyor 7

• Aziz Nesin..

0|1
    0|0
  • Buradan yola çıkarak insanların % 40 ı kendini akıllı sanıyor

0|1
    0|0
  • yorumsuz

0|1
    0|0
  • O zamanki Türk milletini bilmem ama şuanki milletimizin %60 ından fazlası aptaldır. Benim görüşüm bu.

0|1
    0|0
  • maalesef öyle burada bile çoğu kişi sırf cinsellik peşinde

0|0
    0|0
    • Bu yorum düz mantıkla cinsellik aptallıktır önermesi doğurur. Buna katılmıyorum. Cinsel konular bizim hayatımızda var olan asla onu yok sayamayacağımız ya da görmezden gelemeyeceğimiz dürtülerdir. Bizim insan olarak medeniyetleşme çabamızda zaten hep bu duyguyu kontrol etmeye çalışma mücadelesidir. Çünkü ne kadar kontrol o kadar diğer varlıklardan ayırır bizi. Burada abartılı, gına getirecek, ilkokul derecesinde içeriksiz soruları ve üyeleri kast etmiyorum elbette. Zira 1 Nisanda bunu bizzat test ettim. O yüzden bunlarıda doğal karşılamanı, insanların zaman zaman beyni ile değilde aynı zamanda hormonlarıyla da karar verdiğini unutmamak gerek. :)

• lafın söylendiği dönemde çok tartışıldı ve tartışmalardan sonra söylediği sözü de değiştirmişti. :)

0|0
    0|0
  • önce %60 çok bü

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bir bilim adamının, aydın bir insanın veriler olmadan, kendi gördüğü ve anladığı kadarını söylemesi ve bunun gerçek gibi kabulü cahilliktir

0|1
    0|0
  • Türk milleti en zeki millettir, lakin tembeldir.

0|0
    0|0
  • Bence Aziz Nesin haklı günümüz Türkiyesi onu gösteriyor

0|0
    0|0
  • Aziz nesini zaten sevmem bide bu sözünü hiç kaele alamayacağım valla

0|0
    0|0
  • Aziz NESİN; "Türk halkının %60 'ı aptaldır."
    sözünü, kenan evrene oy veren %60 lık kesim için söylemiştir.

0|0
    0|0
    • Evet yuzde 92,5 diyemedim sevdigim icin ulkemi demis tenzilat uygulamis 😂😂😂

• Aynen :D
      Ama buradaki cahiller Aziz Nesinin o sözünü , RTE ye oy verenlere bağlıyor.
      Ne alakaysa RTE ile kenan evren

• %60 çok iyimser bir tahmin olmuş.. Bence bu oran % 85 ler civarı olabilir.

0|0
    0|0
  • aziz nesin.

0|0
    0|0
  • Bu ülkenin %49.5 gerizekalıdır.

0|0
    0|0
  • Adam gibi adamlar onlar

0|0
    0|0
  • O yüzden mi dünyaya hükmettik herkes kendisini başkası gibi sanırmış kendini belli etmiş işte

0|0
    0|0
  • Yüzde kaçı bilmem ama ABD halkının %50'si aptaldır. ABD teknolojik açıdan avrupadan 100 yıl ilerdedir. Avrupa ülkemizden 50 yıl öndedir.
    Şimdi buradaki mizanseni görebildiniz mi?

0|0
    0|0
    • Bu kişisel gözleminiz. Böyle bir araştırma bilmiyorum ben. Geri kaldığımız doğru lakin, tarih serüvenimizi düşünürsek gelinen nokta fena sayılmaz. Bu dönemin en büyük problemi tüketici topluma dönüştük

• Kişisel değil. Ama kişisel olmasını, gerçek olmamasını tercih ederdim.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...