Muhafazakar kesim çok saygısız değil mi?

Farklı yaşam tarzlarına gram tahammülleri yok.

Bugün siyah çarşaflı bir kadın İzmir'in ortasında rahatça gezebilir, dindar bir adam "Ben müslümanım!" diye bağırabilir.

Ama Konya veya Yozgat'ta bir kadın mini eteğiyle sokakta yürüyemeye kalkarsa kesinlikle birçok kişi tarafından taciz edilir ve büyük ihtimalle tecavüze uğrar. Bir ateist şehrin ortasında "Ben ateistim!" diye bağırırsa dayak yer.

Buna rağmen mağdur edebiyatı yapanlar onlar.

1|2
7|21

En İyi Erkek Görüşü

• şu muhafazkarların çok enteresan bir yapıları var... izmirin dışında memleketlerinde ahlak namus kavramları havada uçuşuyor... izmirdeyken aleni yiyişebiliyolar... tüm insanlar görüyor olsa bile... tamam bu doğal bişeyde hani herkesin kendi hayatı dilediği gibi yaşarda bu şehre göre ahlaklı olmak neden sonra sağa sola islam ahlak namus yaygarası yapmak. ben büyük çoğunun sinsi olduğunu düşünüyorum muhafazakar kesimin içten pazarlıklı. ha arada istisnalar harbilerde olabilir ama... büyük kısmı dedğim gibi.

1|2
    0|0
    • ek olarak; şu soruyu açık kulanıcı cesaretiyle sorabilseydin keşke...

• Lisedeyken tanıdığım aşırı dinci bir çocuk üniversite için İzmir'e gidince aynı senin dediğin gibi olmuştu 😂 Mezunlar partisinde ahlak bekçiliğine devam etti ama.

• ahlaktan en çok bahsedenler gerçek ahlaksızlardır... olur öyle

Erkekler Ne Diyor 20

• O kara çarşaflılara yanından geçerken laf atıp kara fatma kara böcek gibi yakıştırmalarıda sen yemezsin.

Mini etekle taksimde gezerken sen marjinal ve cool görünürken, türbanlı biri yobaz olarak nitelenir.

Yaşın daha küçük sen hatırlamazsın o dönemleri açta netten biraz eski zamanların videolarına bak, okuluna başörtüyle girmek istediler diye joplananlar, okul birincisi başörtülü diye kürsüde ağzı kapatılıp tartaklanan öğrenciler!

Kaldıki ben müslümanım diyen ve dinin ne olduğunu bilen biri o senin verdiğin absürt tecavüz örneğininde yanından geçmez, senin anlattığın kişiler süphaneke okumayı bilmeyip kendini dindar sanan cahillerdir.

1|1
    0|0
    • Ülkenin %90'ı o cahiller zaten.

• Hepsinin cani cehenneme

1|0
    0|0
  • Kardesim çok guzel bir şeye dikkat cekmissin. Bunlarin tek bildiği sey islam maskesi altina siginip mağdur edebiyati yapmak.

1|0
    0|0
  • Onu sen demek ki anliyabilicek yetiye sahip olmadigin için. N3rde tecavüze ugradi islamin olduğu yerde. İslami tanimiyosun ama aleyhte bir cok hakareti barindiriyosun cumlelerinde. Tecavuzcu Müslüman da olabilir hristiyan da her dinden mensup kisi olabilir. bir gun bunla4i anlayacak yetiye sahip olman dileğiyle

0|1
    0|0
  • Ahlak kurallari senin yaptigina izin vermz , cunku, ama onlarin yaptiklarinda ahlaka aykiri bisi goremezsin

0|0
    0|0
    • Taciz, tecavüz ve şiddet ahlaka aykırı değil mi? Veya mini etek giymek bunlardan daha mı ahlaksız?

• Soruyu doğru okumadın sanırım. Cevabın benim eleştirdiğim şeyle alakalı değil.

• Gayet dogru okudum 😊

• Sadece muhafazakar kesim değil ki. dünyada kendinden olmayan hiç bir yerde kabul görümüyor.

1|0
    0|0
  • Kesin olan birşey var ki; açık saçık giyinmek istiyorsanız gidin özendiğiniz, ilgi duyduğunuz kesimlerde yaşayınız. Türkiyede değil. Çünkü ülkemiz bu denli açıklığa ne izin verecek nede saygı duyacak bir ülke değil. Ancak benim fikrim bir müslüman olarak Ahlaksız giyim şekillerine kesinlikle karşıyım. Herkesin hayatı kendine ancak herkeste kendine dikkat etmeli. Açığa bakan da açık giyinen de.

0|1
    0|0
    • Türkiye çarşafa saygı duyacak bir ülke değil.

• Eğer gerçekten türksen aç tarihini bir oku. Müslümanlığın en çok yakıştığı toplumdur türkler.

• Müslümanlıktan öncesiyle daha çok gurur duyuyorum ben. Araplar 4 kadınla evlenirken türkler tek eşliydi ve Türk kadınları hakanla birlikte devlet yönetiyordu. İslamiyet sonrasında kadını damızlık yaptılar.

• Verdin ornekler aynı şeyler değil bir kadınin çarşafla dolaşması ya da birinin ben Müslümanım diye bağırması kimseyi tahrik etmez ama mini etekli bir kız çoğu erkeği tahrik eder ha taciz etmeleri yanlış bunu savunmuyorum ama mini etekli bir kız her erkeği etkiler

0|1
    0|0
    • Anlamadığın şey şu, ben çarşaf da giysem çıplak da çıksam kimsenin tek kelime etme hakkı yok. Türban fantezisi olan herifler de ona bakılırsa? Onlar da türbandan tahrik oluyor?

• İşte bu düşünce hep dincilerde var

• Hayır ben dinci deilim sen eğer sana bakılmasını istemiyorsan daha düzgün giyinebilirsin ne demiş şair medeniyet açmaksa bendeni hayvanlar sizden daha medeni

• yeni türkiye ye hoş geldin :/

1|0
    0|0
  • Bunların da zamanı gelecek elbet..

Yeni bir Osmanlı hükümdarı beklerken, bir bakmışsınız yeni bir Mustafa Kemal vermiş size bu ülke..

İzindeyiz..

0|0
    0|0
    • Ya yanlış soruyu cevapladın ya da hatalı cümle kurdun.

• insana insan olduğu için değer vermek lazım..
    senin yaptığın da onlardan farklı değil..

0|1
    0|0
  • :D katılmıyorum

0|1
    0|0
  • kısaca bizi özgür bırakın diyorsun.. insanı insan yapan edeptir..

ama siz gençler yokmusunuz okulda size öğretiyorlar sonra başlıyorsunuz herşeyi sorgulamaya.. ölüm hepimize gelecek er veya geç acının ne olduğunu bildiğinizimi sanıyorsunuz

0|0
    0|0
    • Ölüm gelecek diye hayatımızın her alanına burnunuzu sokabileceğinizi nerden çıkardın?

• Ne haddine. Kendi işine bak.

• iyi akşamlar :)

• Bence'de

0|0
    0|0
  • Öncelikle tecavüz olayını muhafazakar kesimle ilişkilendirmen çok yanlış olmuş bunu kınıyorum

0|0
    0|0
    • Tecavüze uğrayan kadının ne giydiğini veya saat kaçta dışarda olduğunu sorgulayanlar budistler değil.

• Belli ki sen muhafazakar kesim düşmanısın benim bildiğim gördüğüm muhafazakar kesim kimsenin giydiğiyle yaptığıyla ilgilenmez her koyun kendi bacağından asılır havasındalar ve allaha yakın olan insanlar o mini etekli yanlarından geçerken kafasını başka yöne çeviren insanlardı işte bunlar muhafazakar kesimdir ama belli ki sen onları kötülemek için burdasın allah seni islah etsin ne diyeyim sana ben

• Yer yer degisir senin soylediklerinn

0|0
    0|0
  • Kendi haremine muhafazakar

0|0
    0|0
  • Alakası yok. Sen nerde yaşıyorsun?

0|0
    0|0
  • Hayvanlar bile yaşadıkları yere uyum sağlarlar...

0|0
    0|0
    • Ben de onu diyorum. Sekülerizmin başkentinde utanmadan türban takıyorlar.

• Sadece karşı tarafa bakmamak lazım azda. kendimize bakmalıyız.

• şu aziz nesin kafasından bir kurtulun artık.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Yobaz çok.

1|0
    0|0
  • Haklısın, inandığımız düşünceyi savunuyoruz diye karşidakinin de düşüncesini rahatlıkla dile getirmesi engelliyoruz.
    Benciliz.
    Bu yüzden gelişemiyoruz, bu yüzden insanlar arası sınıf farklılığı var.
    Herkes inandığı düşündüğü şeyi rahatça dile getirebilmeli.

1|0
    0|0
  • aynen ya

1|0
    0|0
  • Laik yobazlar kadar yobazlar

1|0
    0|0
  • Asıl sol taraf saygısız

1|0
    0|0
    • Yukarda ülkenin durumunu özetledim. Şu tepkileri inkar edebilmen için yaşadığın ülkeyi tanımıyor olman lazım.

• Bende diyorum ki hepsi aynı

• Evet

• evet yobaz dediğimiz şey zaten farklılıklara saygı duymayan kişiler

1|0
    0|0
  • sanane? begenmıyorsan yurtdısına naş.

1|1
    0|0
    • Burası benim ülkem. Arap özentileri defolabilir.

• Ninja gibi gezmek istiyorsan Arabistan seni bekliyor anladın?

• japonyayada gıderım ben bana sorun yok :D sende nudistlerle takıl arada fıstık atarız

Yükleniyor...