Çalışmak özgürleştirir mi?

Para özgürlüğün önünü açar. O halde para için çalışmalı. Sizce? Çalışmak, düşünmek, insanları kontrol altına alıp yayılmak ve onların paralarını, emeklerini sömürmek kişiye özgürlük getirir. Bunun için herşeyi yapacağım ve yapıyorumda... Sizce? Size göre özgürlüğün tanımı nedir? Mutluluk nedir size göre?

Güncellemeler:
dediğimden rahatsız olanlar vardır muhtemelen. ama durup bir düşününce istikbaliniz için kaç kişiyi yakmadınız ki? ben çok kişiyi geleceğim için yaktım. hala yakıyorum.

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• kendi ayaklarının üzerinde durmak insanı özgürleştirir evet ama bu sadece para anlamında değil manevi olarak da öyle olmalı.

0|0
    0|0
    • maneviyat? ben kimsenin kimseye iyilik yaptığına inanmam. karşılıksız hiçbirşey yok bu dünyada... duygusal olan hiçbirşeye inanmam. sadece korku nefret intikam hırs kin olabilir.

• kendime yaptığım en güzel iyilik özgürlüğüm için çalışmam ve gelişmem olmaz mı? iyi bir üniversite, kariyer hırsı, üst düzey pozisyonlarda çalışmak... bunlardan daha iyi ne olabilir ki?

• duygusal anlamda da kimseye ihtiyaç duymadan verdiğin kararlar da ayaklarının üstünde durman demektir. herşey para değil. parayı kazanırsın ama iç huzurun olmazsa ya da kazandığın parayı gerçekten sana yararı dokunacak hayatına bişeyler katacak yerlere harcamazsan çok para kazanmanın ya da kendi paranı kazanmanın manası olmaz.

En İyi Erkek Görüşü

• para için çalışılmalı tabi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Tabiki

0|0
    0|0
  • O zaman da özgürlüğünüzü paraya verip onun esiri olmaz mısınız?

0|0
    0|0
    • ikisi zaten bir döngü... paranın esiri özgürlüğün kralı ve özgürlüğün esiri paranın kralı...

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...