Küçük bir mahallede dükkanımızın tam karşına dükkan açılabilirler mi?

Benim ailem küçük bir ilçede esnaf. İlçenin yaklaşık 5000 nüfusu var. Bu ilçe içerisinde yeterli sayıda pastahane olmasına rağmen (3 adet) bizim pastahanemizin karşısına yani 200 metrelik bir yol bile olmayan kısmına pastahane açtılar. Bu yasalara uygun mu acaba merak ediyorum? Bilgi alabilirsem çok memnun olurum. Edit: pastahaneyi açan da bizim şimdiki pastahanemizin eski sahibi. Galiba hırs yaptı. 🙄

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Her hangi bir yasal engel yok açabilirler.
    Ancak ;yaşadığınız yer ne kadar küçük olursa olsun bu sizi işinize daha da yoğunlaştıracak ve müşterilerinize daha iyi ilgi göstermenizi ve ürünlerinizi daha kaliteli üretmenize neden olacaktır. Sonuçta ; rızıkları veren Allah'tır. Kim ne kadar iyi olursa o kadar karşılığını alacaktır.
    İşinize sahip çıkın gönlünüz ferah olsun...

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Söylediklerinizde çık haklısınız. Rabbim kolaylık versin hepimize tabi onlara da. Yalnız gereken adaba uymadılar yoksa asla yollarına taş koymayı düşünmem. Hayırlısı böyleymiş

• "Keşke görebilselerdi" :) yeni düzene ayak uyduruyor insanoğlu. Bir adı kapitalizm. Duygudan, Allah korkusundan uzak kazanma çabası. Çok büyük bir klişe de anlatıyor zaten kefenin cebi gerçekten yok amacımız çok kazanmak değil de Allah rızası için ya da ticaret sünnet olduğu için olsa dünden kalan poğaçayı bile tezgaha koyamaz hiçkimse. Bırakın işverenleri müşteriyi bile kandırma hırsı bürümesin gözlerimizi. Haklısınız

• Varya kardeşlerim benim burda anlattığım hikayeden güzel sonuçlar çıkarmışsınız. Rabbim yolunda gidenlerden eylesin hepimizi.

En İyi Kız Görüşü

• bu nasıl bir hırstır :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• açılabilir

0|0
    0|0
    • Ama gazetede olamayacağına dair yasa görmüştüm. Yürürlüğe girdi mi acaba bilginiz var mı?

• Üst katınada açar hiç sıkıntı yok. Siz temizligi lezzeti elden bırakmayın eskiden kalma dükkan oldugunuz için müşteriler sizi tercih edeceklerdir. Yenilklere açık olun mutlaka geridede kalmayın.

0|0
    0|0
  • Bu konuda bir yasak yok.

0|0
    0|0
  • Serbest piyasa istediğini yapabilir kardeşim.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Açabilir tekelde olacak diye bir şey yok kapitalist bir düzen var isterlerse 100tane açarlar kıskanmayın😉

0|0
    0|0
    • Olayın iç yüzünü bilseydiniz keşke ☺️ Allah daha çok versin tabiki ama kış günü 3 aylık bebeği 2.5 ay boyunca dükanda yatırmak zorunda bırakan insanlardan bahsediyorum

• Acablirler

0|0
    0|0
Yükleniyor...