Çokkkkkkk öenmli soru bakın, ablamınkı alevıydı babama dedık tepkısı böyle?

çokkkkkkk öenmli soru bakın, ablamınkı alevıydı babama dedık tepkısı böyle ?

simdide kızı evde tut kacmasın bu cocuktan vazgecsın dıyo gerekırse koye yollarız demıs

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• ne kadar yobaz bir beyinsiniz ya gericisiniz ya yazık cidden yazık. kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz hala alevi sunni, hanifi diye ayırım yapabiliyorsunuz. yok abdest almıyor yok oruç tutmuyor, yok namaz kılmıyor yok cenazesi cem evinde kalkıyor. Senin o beğenmediğin alevilerde insan ayrımı yapılmıyor. insana insan olduğu için değer veriliyor. hoşgörü var. islamın özündede bu vardır. din ile kul arasına kimse girmez giremez. kulun kulu sorgulamayada yargılamayada haddi yok.

0|0
    0|0
    • oyle ama her alevı bı olmuyor ıyısıde var kotusude var

• @Sınırları_Zorla aynen öyle insanı durduk yere sinir ediyorlar

• şu an bu yobaz düşünceden dolayı çok sinirliyim acaba Alev'i mi kötü yoksa bu düşünceye sahip insan mı kötü takdir sizin ben daha bişe demiyorum 😡

Erkekler Ne Diyor 9

• Ulan bıktım şu şuursuz müslümanlardan müslümanım sünniyim diyip dinden haberi olmayanlardan haa, babana baksan belki dinden çıktı haberi yoktur, sanki iman anadan babadan geçme bişeymiş gibi, ben sünniyim diyenlerden daha sünni aleviler ve sünniyim diyip bazı alevilerden daha beter sünniler tanıyorum, adam hanefiyim diyo, neye inanıyo nası yaşıyosa insan odur, yedi ceddi sünnininde çocuğu ataist bile oluyoken bişey demiyorum ben

0|0
    0|0
    • bızdedemıyoruz ama babam dıyor kı bu cocugun sulalesı alevı. bız senı ealevılere nasıl verelim dıyor

• Babanın sülalesi hristiyan olsa kendide hristiyanmı olcaktı sor bakalım

• hepiniz muslumansiniz ayni kitapa ayni Allaha iman ediyorsunuz. salakmisiniz nesiniz nedir bu ayrimcilik herkesin ibadeti gelenekleri gorenekleri kendine herkes inancini rahatca yasiyamaz mi

0|0
    0|0
  • Bunlari paylasan arkadasa aciyorum cidden gidin 2 kitap okuyun bilgi sahibi olun dedikodu dedikodu nereye kadar cidden anlamiyorum anlamak dahi istemiyorum

0|0
    0|0
  • Alevilkle alakası yok bizim felsefemizde insan ayrıma yapılmaz yani insanda bitiyor herşey

0|0
    0|0
  • valla okumam

0|0
    0|0
  • Millet gider Marsa bizimkiler hala neyle uğraşıyor.

0|0
    0|0
  • az yazmışsın biraz daha yaz

0|0
    0|0
  • baba her kimse suzme o, rospu cocuguymus bir tek onu anladim

0|0
    0|0
  • Hanefi mezhebindenim diyorsa aleviyim demesin, sünniyim desin. Hanefi mezhebindekiler itikatta ehl-i sünnettir. İmam Maturidiye uyarlar. Ehl-i sünnet itikadı bellidir. Alevilerle ayrılan noktalar da bellidir. Misal aleviler, Ashab-ı Kiram efendilerimize, mesela Muaviye -radıyallahü teala anh- hazretlerine buğz ederler. Eğer o da öyleyse sünni değildir. Sünni olmayan namaz da kılsa, oruç da tutsa sevap kazanamaz. Çünkü müslümandan istenen önce düzgün itikattır. İtikat düzgün olmayınca ibadetlere sevap verilmez ve yanlış itikadından dolayı da muhakkak cehenneme uğrar. Eğer sünni ise babanın karşı çıkması yanlış. Çünkü o salih biridir.

Ehl-i sünnet itikadı şu linkte bildiriliyor.
    http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=332
    Burada bildirilenlere, bildirildiği şekilde inanmayan sünni olamaz. İnsanlar aleviliği, sünniliği ırk gibi kalıtım yoluyla geçen bir şey zannediyor günümüzde. Halbuki alevilik, sünnilik bir inanç şeklidir.

Tesettürlüsün. Ne kadar da güzelsin. Gidip bir alevi ile evlenme. Pek çok salih genç var, evlenme arzusunda olan. Kaşının gözünün güzelliğine aldanıp bir alevi ile evlenme. Yakarsın kendini. Sonra pişman olursun da fayda etmez. Şu an işim yok. Olsa sana talip olurdum. Senin gibi kızların fasıklar elinde ziyan olmasına çok üzülüyorum.

0|0
    0|0
    • ben degıl ablam ya 5 yıldır görüşüyor fasık flan degıl couk senden benden dındar ama babamda dıyorkı bunun sulalesı alevı olmaz dııor

• ya çocuk dındar ama sulalesı alevı oluyor bız kzıımızı alevılere verdık dıyemeyız bızım aılemıze yakışmaz deıdi

• Eğer itikadı düzgün bir çocuk ise büyükleri devreye sokun. Arayı yapsın. Büyükler olur derse olur. Linkini attığım siteye durumunuzu anlatan bir soru da yöneltebilirsiniz. Muhtemelen istediğiniz türde bir cevap alırsınız. Sonra o cevabı babanıza okutun.
      Çocuğun alevi olduğunu dillendirmeyin. Eğer sünniler gibi inanıyorsa sünnidir. Anne babası da sünni galiba. Eşi ve en yakınları sünni ise akrabalarının sünni olmaması pek bir şey ifade etmez. Pek biraraya gelmezsiniz, özel günlerde ziyaret eder, kısa oturursunuz.
      Siz babanızı değil, varsa daha büyükleri ya da babanızı ikna edecek kişilere durumu açın ve onları ikna edin. Onlar ikna olursa babanız da olur. Tabi bu söylediklerim çocuğun sünni olması halinde geçerli. Orası hala muallakta bence.

Kızlar Ne Diyor 1

• eskilerimiz böyle ama biz yeni nesil böyle olmamalıyız ben hanefiyim ama alevi arkadaslarımda var ve cokta güzel anlasıyoruz bu eskiler neyi paylaşamıyor anlamıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...