Kürt Gençliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aşağıda eşi sözlükte bulduğum iki söz buldum ve koydum buraya. Ben de bir Kürt genciyim :) Gurur duymam gereken en son şey ırk kavramı.Çünkü orta çağda yaşamıyoruz. Irk kavramı yerine insanlık diyorum. Hayatta hiçbir halt edememiş insanların hepsi kendi ırklarını öve öve bitiremezler. Kendini öve öve bitiremeyen dünyadanki ırklardan biri Türk ırkından insanların olduğunu gördüm. Hepsi değil tabii.Üzgünüm bu bir gerçek.
Kürtlerden daha Kürdüm. Ama bunu söylemeyi ırkçılık yerine koymayın. Noktacık.
Kürt Gençliği hakkında ne düşünüyorsunuz ?

- Bu söze çok güldüm :) :) :)

Güncellemeler:
Alttaki yorumlarda yazacağınız şeyler beklediğim şeyler. Sizi sizden daha iyi tanımaktayım. Tekrar ediyorum :Dünyada hiçbir halt edememiş zavallı insanların sığındıkları şey ırklarıdır. Kendilerini böyle avuturlar. Ben böyle yapmıyorum.
Yorumlarınızı normal karşılıyorum çünkü beyinleriniz okulda zehirlendi.

0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

• Hiç kimsenin hiç kimseden üstünlüğü yok. Ne ırkmış ya..
    Dediğin gibi insanlık en önemlisi.
    Boş yere kalp kırıyorlar.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Her şeyden önce doğru düşünceleriniz için sizi tebrik ederim. Irkçılık ve ırklar üzerinden konuşmamak gerek. A ırkı iyi, B ırkı kötü gibi genellemeler yapmamak gerekir.
    Kürt kökenli vatandaşların evlatları ve gençleri de iyi olsun. Kimseye bir kötülük gelmesin.
    Yaşadığı ülkeye ihanet edenlerin ırkı, kökeni, görüşü ve inancı ne olursa olsun kanunlar nezdinde hesap vermeleri gerekir.

0|1
    0|0
    • gel de bunu diğerlerine anlat. Anlayamazlar çünkü beyinleri zehirlendi.

• yapmayacağım. çünkü dünyada boş ve bir şeyle uğraşmayan insanların sığınacağı şey ırkları oluyor. sen de biliyorsun ki böyle insanlar her zaman var olacak. Teknoloji okuyorum. Zamanımı daha faydalı işlerle harcayacağım :)

• EİC seçiminiz için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 4

• Sorunu bir yorumla bölüyorum ama bir şey düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • Ben bir Türküm dinim cinsim uludur!

0|0
    0|0
    • Boş insanın teki olduğunu olduğunuzu biliyor muydunuz?

• Asıl sensin boş😀 Git kendi ırkına bak sürekli isyan etmiş ekmek yediği kapıyı tekmelemiş devlet isyanı bastırınca da faşo dövlöt he canım he aynen😀

• Benim gurur duyacağım ilk şey Irkım.

0|1
    0|0
  • İğreniyorum en nefret ettiğim grup şu dünyada

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Türk'ler neden kendi ırkıyla övünür az biraz tarih araştırmasını yap tarihte türkler neler yapmış dünya liderleri türkler hakkında neler söylemiş onları öğren öyle gel.

Biz size etnik süprüntü diyoruz neden kendinizi değerli hissediyorsunuz ki?

1|0
    0|0
  • Türklere göre daha cahil bir topluluk.

0|0
    0|0
    • aptal değil ama :)

• Aptallık ile cahillik arasında bir fark vardır. Cahillik, kulaktan dolma bilgilere inanıp o bilgilerden başka bilgileri inkâr etmektir, o bilginin doğruluğunu sorgulamamaktır. Doktor da anlatsa inanmaz. Aptallık, hiçbir seyi tam olarak anlamayıp anladığını yapmaktır ya da yapamamaktır. Burada kimseye aptal demedim, siz yanlış anladınız :)

• cahiliz ama aptal değiliz dedim bayım :)

• Hepsi muhalefet 10 yasindaki velet bile siyaset yapiyor

0|0
    0|0
  • Kürt gençliği mi kaldı dağa çıka çıka

1|0
    0|0
  • Bilader selcuklu osmanli devleti bir türk devleti peki bana kürt devleti göster?

0|0
    0|0
  • Devlet ağalık aşiret politakaları yüzünden biraz daha eğitimsiz olduklarını düşünüyorum ülke komple eğitimsiz orası başka mesele de

0|0
    0|0
Yükleniyor...