Bu takinti hastaligi yüzünden hayatim alt üst oldu yardmci olur musunuz😢?

Merhabalar,
Takinti hastaligi var bende resmen.. içim hic rahat değil.. bur şeyi yapiyorum yaptgimdan emin olamiyrm bir çok kes yapiyorum. en kötüsü din acidan olan sanirim.. gusül abdesti aliyorum defalarca snra banyodan ciktiktan snra bile husulü bozacak hic birşey olmadgi halde yapmadgim halde gusulum yok abdestsiz geziyorum diye üzülüyorum. hayatin zehir oluyor resmen kafamda sürekli düşünce sknti hic ani yasayamiyorum b bende yillarr var napicam ben? Benim gbi olup asan var mi? Bide ben çok kiloluyum oda çok rahatsız ediyor beni hep diyorum ki çok saçma ama zayiflayinca takinti hastaligim geçer benim gbi olup düzelen var mi artik hayattan zevk almak istyrm ya

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Sanırım sizde ''OKB'' var. (Obsesif Kompulsif Bozukluk)
    Bu bir tür hastalıktır, zaten attığım linkte detaylı bilgiye ulaşacaksınız. Fakat asla büyütülüp, abartılmaması gereken bir hastalıktır. Şöyle örnek vereyim, Gripte bir hastalıktır ama Lösemi hastalığı kadar büyütülüp abartılmamalıdır. Aslına bakılırsa bu ''takıntı eğilimi'' hemen hemen herkezde vardır fakat farklı oranlarda. Çözümü çok basit, Psikolog desteği almanız yeterli olacaktır bence. Zaten çok ilerlemişse Psikolog, psikiyatriste yönlendirebilir ama çok zayıf bir ihtimalle. Dediğim gibi hastalık dendiğine bakıp gözünüz korkmasın çok mühim birşey değildir. Aynı sıkıntıların çok daha ileri seviyesi benim kardeşimde de vardı, fakat çok kısa bir sürede bunu atlattı. Üstelik hiçbir destek dahi almadan.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ya ben. daha beterim

0|0
    0|0
    • Hadi ya gerçekten mi ne gbi mesela

Erkekler Ne Diyor 2

• destek alman lazım böyle olmaz. tedavi ol

0|1
    0|0
  • Bende de vardı. bir dönem add arda bikaç kez abdest alıyodum. sonra nefes alma da oldu ve dizlerine dokunma gibi bir takıntım oldu. Deli gibiydim ya. Yolun ortasında milletin içinde durup dizlerine dokunuyodum bir de tek bir vuruşla tatmin olmuyodum belli bir ritmi vardı onu tutturana kadar uğraşıyodum. bir süre sonra Dank etti bu kriz geldiğinde kendimi takip edicektim yapmamak için zorlicaktım kendimi ilk zamanlar zorladı ama denedikçe başarıyor insan.

0|0
    0|0
    • Ya bende o tarz birşey yokda bu abdest konusunda çok takintiliyim EE naptn peki geçti tamamen

• Dedim ya. kendimi izledim o anlar da ne yapıyorum ne kadar yapıyorum yaparken yarıda bırakıpta durabilir miyim merakıyla iş iyice ilerlttim düzeldi.

• Sende biraz duyarsızlaşma çalışması yapmalısın. Kendi kendine yeter ya demeyi öğren. Altta demiş yardımsız olmaz diye ama kendinde aşabilirsin bu durumu zor değil sadece bir yerden başlamalısın sadece

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...