Aile içi şiddeti önlemek için iyi eş seçimi ne derece önemlidir?

Seviyorum ne olursa olsun demek, ileride değiştiririm demek mantıklı bir durum mu? Yoksa geleceğimizi göremediğimiz biri olursa kalbimize taş mı basmamız daha doğru olur?

1|1
53|52

En İyi Erkek Görüşü

• bu durum genelde kız tarafının ailesinin kıza sahip çıkmadığı,
    Kadının sustuğu,
    Kadının yapacak birşeyi olmadığı,
    Kadının kendine ait ekonomik kısıtının olduğu,

Şiddet olmaması için eş seçimi o kadar çok önemli ki. Misal ben babamdan ne dayaklar yedim.
    Kemerler, hortumlar, demirler, sonrasında ne laflar, uyuşturucu yok, alkol yok, sigara yok :) Sebep ne internet cafeye gitmek , zamanında eve gelmemek.
    Ha bu bana ne katkı , insanlara şiddetle yaklaşmamayı :)
    Velhasıl kelam mutlu olsa keşke herkes, insanlar birbirlerini severek evlense, muhtaç olduğu para değil sevgi, huzur olsa.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlar değişir, evet. Ama karakter belirli bir yaşa kadar oturmuş olur zaten. Radikal değişimler beklemek saçmalıktan öte değildir. Bikaç alışkanlık, yaşam stili kısmen değişebilir ama kişi az çok aynı kişidir. Daha sonra değiştiririm demek çok iddialıdır, değişmezse başınıza patlar. Ben her şekilde severim demek de bir o kadar yanlıştır. Beni dövse de severim'le aynı kapıya çıkar ileride. Biriyle gelecek kuramayacağınızı düşündüğünüzde sevgi sadece zarar verir iki tarafa da. İsteyen devam etsin ama yorucu ve acı verici bir ilişki bekler insanı. Ben açıkçası böyle bir durumda ayrılmayı mantıklı buluyorum. Eğer mazoşist değilseniz tabii.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 51

• Seviyorum ne olursa olsun diyen kisi salaktir.

1|0
    0|0
  • iyi tanımak gerekiyo kardeşlerine sor şiddet uygulayıp uygulmadığı eğer kardeşlerine merhameti olmayan birinin karısına ve çocujklarınada merhameti olmaz insan 7 sinde neyse 70 inde odur ya da kardeşi yok olsa bile dahi eski arkadaşlarına sor çok kavga eden birimiydi diye emin ol bu iyi bir işaret

1|1
    0|0
  • yani muhakak iletişim önemli
    hem konuşkan hemde iyi bir dinleyici olmak gerek..
    sevgi bu sorunları cözmez..

0|0
    0|0
  • Kisinin merhametine bakacaksin birde stres yonetimi nasil

0|0
    0|0
  • Fiziksel şiddetten bahsediyorsan eş seçimi belki de en önemlisi. Haa diğer şiddetleride kastediyorsan başka etkenlerde var.

0|0
    0|0
  • Bir adam geçmişinde o c. ocuguysa geleceğinde de öyledir kimse değiştiremez. hikaye onlar. ask sevgide hikaye

0|0
    0|0
  • Geçmişini az çok incelersen meyilli mi değil mi anlayabilirsin diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Ailesine bakacaksın, ailede şiddet varsa ondada da olacaktır. Ailede boşanma varsa onda da olacaktır. Herkes ne görürse ailesinden görüyor.

0|0
    0|0
  • Cahil cahil evlenirseniz şiddet size mubah. Önce okuyun, kadınlığın ne olduğunu öğrenin, insan olduğunuzu hatırlayın sonra bulduğunuz kişide sizin kafalarda biri olacaktır.

0|0
    0|0
  • İnancı olacak önce bir insanın. Hz. MUHAMMED (S. A. V) Efendimizin hadisinde "Eşine döven mahşerde karşısında beni bulur" sözü gelmesi gerekir bir erkeğin. Nice hadisler var bu konuyla alakalı olarak. Türklerinden bu durumla ilgili bir kaç kanunu vardı daha önceleri şimdi boşladılar bakmayın.

1|0
    0|0
  • 28 Gün Önce Soruların Sorunun Anılan Gün Hortlatılması?

0|0
    0|0
  • İnsana huy beşikde girer mezarda çıkar buyüzden sevgililik döneminizi çok iyi degerlendirip huylarınnı ögrenmen gerek aksimi sinirlimi huysuzmu eger bunları kesfetmeden sevgli olup evlenenlerin bir çogu malesef şiddetli geçimsizlikden ayırlıyor kızlar insanın cebindeki parası degill karakteri lazım yakışıklı olmasıda gerekmez güzel baba olmasına özen gösterin.

0|0
    0|0
  • Evleneceğine insanı iyi seçmenden geçiyor sadece aşık olmakla olmuyor evi var mı yeteri kadar maaşı var mı o parayla gecinebilecekmisin evliliklerde ne büyük sorun geçim sıkıntısını ve arkadan şiddet gelir bunu unutma..

0|0
    0|0
  • Ben kızın birini ittim diye aylarca vicdan azabı cekmistim 😂
    Oda beni delirtmisti o yüzden
    Yanı demem oki serefsiz cok
    Dikkat etmek gerek

0|0
    0|0
  • iyi eş seçimi çok önemlidir. bunun için sadece eş adayına değil onun ailesine akrabalarına arkadaşlarına yaşadığı çevreye aldığı eğitimlere işine herşeyine bakman şarttır.

0|0
    0|0
  • Çook önemlidir.

0|0
    0|0
  • Aile içi şiddeti önlemek için iyi bir eşten daha önemlisi iyi bir yasa koyucudur.

0|0
    0|0
  • Kalbe taş basmak herzaman en iyi seçenektir. Çünkü can çıkmayınca huyda çıkmayacaktır

0|0
    0|0
  • Çok önemli.

0|0
    0|0
  • Ne yaparsan yap bir insanı değiştiremezsin, bunun için uğraşmayın ilk halini sevmişsiniz sonuçta yanlışı doğrusu ne varsa. İnsanız hata yaparız iki tarafta zarar görüyorsa ileride dayanılmaz bir hal almaması için bitirilmesi daha doğru olur bu ilişkinin.

0|0
    0|0
  • taş bas en iyisi ;) ilerde kafanı taşlara vurmaktan iyidir :)

0|0
    0|0
  • Değiştiremezsin sanırım. Kalbine taş bağlamak daha mantıklı. Şiddet olan yerde zaten aşk ne gezer?

0|0
    0|0
  • Değişmez hatta ne mal olduğu daha çok ortaya çıkar. Tombul yüzlü erkekler sevin onlar şiddete başvurmaz

0|0
    0|0
  • ya aile içi şiddeti önlemek çok zor neden ülkenin bir durumuna bak neler yaşanıyor iyi insanların psikolojisinin bozulması kötülerinde azıtması ülke düzelmedikçe engellenemez

0|0
    0|0
  • Kizlar seviyorum diye siddet gosteren erkekle bile evleniyor

0|0
    0|0
  • evet düzgün karı almam lazım

0|0
    0|0
  • Anlayışlı biri olmalı ama ne olacağı fa belli olmaz.

0|0
    0|0
  • soru 2 günde kapanıyor normalde ama bu soru 28 gündür açık?

0|0
    0|0
  • Mantıksız bir durum. Kimi insan öyle yetişiyo ve şiddeti hak sanıyo. Değişmiyolar.

0|0
    0|0
  • Kadınlarda sert erkek, sahiplenen erkek hevesi bittiği gün aile içi şiddet bitecek bireysel değil toplumsal değişim şart

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

Kızlar Ne Diyor 52

• gelecek göremiyorsam o güveni %100 alamadıysam o kişiyle evlenmem. gerekirse hiç evlenmem yani hayat benim hayatım sonuçta.

0|1
    0|0
  • İnsanlar sadece kendi istekleriyle değişir, ben bir erkeği değiştiremem sadece değişmiş gibi davranmasını sağlarım. O da içinde biriktirir biriktirir ya bana ya çocuklara şiddet uygular. Sorun evlenip evlenmemek değil gelecek göremediğin birinden koşar adım uzaklaşmak lazım. Ben evlenmeyi dusunmuyorum ama yine de belli bir seviyenin üzerinde insanları hayatıma sokmayı tecih ederim.

2|0
    0|0
  • mantık mantık mantık.
    Aşık olanlara ne oldu sanki ya aldatıldılar ya terk edildiler.
    tabii aşk olacak ama mantık olmazsa olmaz.
    çünkü ileride çocuklarında hayatları söz konusu oluyor.
    Sonra benim gibi olursunuz dicem de neyse işte..

0|0
    0|0
  • Iyi egitim sart ama tam donanimli.

0|0
    0|0
  • çok önemli

0|0
    0|0
  • oldukca öneml.

0|0
    0|0
  • evet önemlidir.

0|0
    0|0
  • İleriyide düşünmek lazım.
    Keşke mantık biraz daha ön planda tutulsa.

0|0
    0|0
  • Kavun degil ki koklayasin

0|0
    0|0
  • Tabiki

0|0
    0|0
  • Bir insanın karakterini ve benimsediği doğruları değiştirmek hiç kolay değil. Aile içi şiddet görenler, aldatılanlar, her gün hakarete uğrayanlar, öldürün kadınlar ve çocuklar o kadar fazla ki. Dünyada tek erkek o değil ya, değiştirmek için uğraşacağına daha mutlu olabileceğin birilerini bulabilirsin :')

0|0
    0|0
  • Çok önemli

0|0
    0|0
  • Anlıyamıyorsun ki

0|0
    0|0
  • aslında mantıklı olmalı bir kadın tamam kalbiylede hareket etmeli ama ilerde sorun olmasın kalkıpta seviyorum diye öküzün birine giderse olmaz ilerde çok ağlar azıcık mantıklı olsa davranışına bakar adamın sinirlenmesine etrafına zarar veriyor mu ya da karakteri nasıl bence önemlidir sana vuran ilerde çocuğuna vurur kusura bakmasın kimsede aşkla yola çıkıp hergün soğan ekmekte yiyemezsin azıcık mantık diyorum sonra sevgi olur zaten

0|0
    0|0
  • En önemlisi

0|0
    0|0
  • Çok önemli insan evlati çıkarsın Allah karşına diyor ya kimileri mutlaka aminn de

0|0
    0|0
  • iyi eş seçimi çok önemli. hem sevmen lazım hemde sevdiğin kişinin iyi biri olması lazım. evliliği mantıklı yapıcaksın. ikisinden birini yapmazsan sonra mutsuz olursun

0|0
    0|0
  • geleceğimizi göremediğimiz biri olursa kalbimize taş mı basmamız daha doğru olur tabiki de

0|0
    0|0
  • Sırf seviyorum, değiştiririm diye yapılan evlilikler hüsranla biter.

0|0
    0|0
  • Hayır. Sadece sevmek herşey demek değildir ve bir insanı değiştiremezsin. Bunu yapmaya kalkarsan senden soğur

0|0
    0|0
  • Kimse sonradan değişmez inanmıyorum bir insanın karakterinin degisebilecegini yani degistirmek mümkün değil o yüzden aile gibi önemli bir kavramda es seçimi önemlidir.

0|0
    0|0
  • Kimse sonradan degismez bunu unutmayin sadece sen o insanin hatalarina ve huylarina alistigin icin sana normal gelmeye baslar

0|0
    0|0
  • canım ben o mantıkla bir evlilik yapıp ayrılmış biri olarak söylüyorum değişmiyo insan. sana bir tokat dahi atmış bir erkekse uzak dur

0|0
    0|0
  • evlenince değişiyor dediler ama bilmiyorum hiç

0|0
    0|0
  • Ne iyi bir gözlem ne mantık ne eğitim mlsf hertürlü süpriz olabilir 3-5-30sene sonra bile... evlilik=kumar

0|0
    0|0
  • Önemli değil es secmemek fazla

0|0
    0|0
  • Ilerde degistiririm demek ne demek ya Karpuz mu alıyon :/ seçim önemli evet ama birazda kısmet

0|0
    0|0
  • Gelecek göremiyorsan taş basmak daha mantıklı :) :)

0|0
    0|0
  • huylu huyundan vazgecmez

1|0
    0|0
  • Huylu huyundan vazgeçmez

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    22
Yükleniyor...