Neden özgüveni çok düşük bir toplumuz?

Türk toplumunun özgüveni çok düşük. Neden? Acaba mütevazi olmakla özgüveni birbirine mi karıştırıyoruz?

Güncellemeler:
Kendini beğenmiş olmayan - Mütevazilik - Özgüven

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• genel bir toplum düşüncesi oluşmuş ve ailelerde buna katılınca durum bu. Mesela ben çocukken çok sakin, sessiz biriydim. Böyle olmam benim doğrudan karakterim değildir çünkü daha çocuktum. Ancak ailem ben büyüdüğümde de hep -sessiz, sakin, kendi halinde diye anlatmaya başladılar. Bir yerden sonra bana sorulduğu anda aynı cümleleri tekrarlıyordum. Hiç ben nasılım diye bakmadım çünkü öyle büyütülmüştüm. Sonra büyüdüğüm tabi bu sessizlik durumu üstüme yapışmış gibiydi okulda sıkıntı yaşadıkça tepki vermeye başladım. Ben normal bir şey yapıyordum ama insanlar bana -sen çok cesaretlisin, özgüvenin yüksek- gibi şeyler söylüyorlardı ve ben çok şaşırıyordum. Çünkü bilmiyordum. Ben aslında normalin ötesinde bir özgüvene sahipmişimde onca zaman haberim olmamış. Şimdi rahatım insanlarda bendne etkilenip konuşmaya çalışıyorlar ama ya ben kendimi bulamasaydım ömür boyu bilemeyecektim. Bu bir sebep mesela.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Aşırı alaycı ve aşırı egoist bir toplumuz... Nedeni bu...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• bizde de böyle işte

0|1
    0|0
  • İkiside çok farklı kavramlar.

0|1
    0|0
  • Öyle gerekiyor gerideyiz