İsraf konusunda sizin düşünceleriniz nedir?

Way arkadaş ben anlamıyorum 😳Yediğin kadar yiyebileceğin kadar al israf etmeye gerek var mı? Ayıp olur diye 200 g alacağı yerde 2 kilo almak gerekmiyor 1 tane yerine 10 tane alma etrafınızda bir sürü aç insan var 😡😢
İsraf konusunda sizin düşünceleriniz nedir ?

1|4
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• yeteri kadar almak gerek
    ekmegide öyle
    mesala alıyorlar fazladan kalıyor bayat sonra hop çöpe
    hem yeteri kadar alırsan cebinede faydan olur

1|0
    0|0
    • Aynen öyle 👍 bende bunu demek istedim ama bazı minik düşünceliler bunu farklı algılıyor 😊

En İyi Kız Görüşü

• Gereksiz tüketim. Onca insan açken çöpe dökülen onca yemek. Aç gözlülük her şeyin daha fazlasını istemek olanla yetinmemek ah insanoğlu..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Çok şeyler yanlış işliyor bu dünyada. Normal vakit namazlarında ortalama 5 kişi cemaati bile olmayan 90.000 cami var ülkemizde, sözde islamiyette israf haram. Ve ne yazıkki Dünyada açlık çeken toplumlarda islam. Diğer hususlara gelince herkes her şeyin iyisini yemeye içmeye giymeye vesair kullanmaya çalışıyor, kimse ihtiyacı kadarıyla yetinmiyor. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkede balığın köküne kıran girdi, av hayvanları yok oldu. Çöplerden ekmek fışkırıyor.

1|0
    0|0
  • israf edilmemeli

1|0
    0|0
  • özellikle bunları hanımlara söylemek gerekir.. yok bir çantayı 600 euro aldım yok bir ayakkabıya ne kadar verdim.. dünya piyasası kadınlar üzerinden dönüyor.. onlar bilinçli olursa zaten böyle olmaz

1|0
    0|0
  • hiç utanmam..
    alışveriş ettiğim bakkaldan gittiğim kasaba kadar herkes tek yaşadığımı ve bekar olduğumu bilir.
    az az alır, taze taze tüketirim..

1|0
    0|0
  • Doyumsuzluk hatsafhada. Ama marketlere bakarsan artık düşük gramajlı ürünler çoğalmaya başladı. Yavaş yavaş yüketim o noktaya doğru gidiyor çünkü. Para kazanmak artık daha da zorlaştı ve insanlar bunun bilincinde. Bence git gide israf azalıyordur.

1|0
    0|0
  • Haklısınız ama ditum bu maalesef :S
    #TokAçınHalindenAnlamaz ki :(

1|0
    0|0
  • Fikrine saglik. cok anlamli bir paylasim olmus. herkes okumali bunu

1|0
    0|0
  • İsraf nefret ederim

1|0
    0|0
  • insanlar israf değiller israflığa alıştırılır alıştığı zaman da israflığı gittikçe artar ve bunun sınırı yoktur. :(

1|0
    0|0
  • dikkatliyimdir

1|0
    0|0
  • Kotu bee

1|0
    0|0
  • Yazik ya

1|0
    0|0
  • İyi degil

1|0
    0|0
  • Fazla yemek de israftır

1|0
    0|0
  • Haram

1|0
    0|0
  • cok doğru söylüyosunuz bende israf ediyorum malesef.

1|0
    0|0
  • Aferin kız sana tipine bakan İzmirli Tiki zanneder ama insan evladısın, helal sana
    Valla haklısın bir bardak su için 10 dk. soyu boşa akıtan, tabağa TİKA başa doldurup döken, ekmeği çöpe atan, hayvandan beter dir. hayvan bile israf etmez

0|0
    0|0
    • Tipime ne bakıyorsun sen? Düşüncem ve insanlık tipe bakarak olçunmez! Türk önyargısından çıkın artık.

Kızlar Ne Diyor 4

• Ne yazık ki öyle.
    Bir çok insan bu konuda çok bilgisiz..

1|0
    0|0
  • Duyarlı

1|0
    0|0
  • Olmamalı.

1|0
    0|0
  • Bu mantık çok saçma. Ben daha az yesem daha çok insan mı açlıktan kurtulacak? Hayır. Piyasa denilen bir şey var. Parası olmayana yemek yok zaten. Saçma sapan düşünceler

0|0
    0|0
    • Senin için saçma sapan ola bilir benim için değil. Yediğin kadar al çöpe atma sokaktaki kimsesız çocuk ya da hayvanlara bağışta bulun. 2 tane ekmek alıp 1 ni yemeyip çöpe atanlar var vs vs vs anladın mi? 1 tane ekmek al diğerinin parasını bağış için birikir tabi bunu senin gibi düşünenler yapamaz.

Yükleniyor...